Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
27 marca 2023

Biblioteka w Łośniu w nowej odsłonie

Drukuj

Zakończył się remont filii bibliotecznej przy ul. Pocztowej 3 w Łośniu. W efekcie dzielnica zyskała przyjazną i nawiązującą do historii Łośnia przestrzeń, którą przez kolejne lata będzie służyć mieszkańcom.

Celem zmiany w Filii nr 13 było stworzenie jasnego, przestronnego wnętrza, którego aranżacja nawiązuje do nazwy i historii dzielnicy Łosień.

– Zależało nam na stworzeniu miejsca, w którym czytelnik będzie czuł się swobodnie. Dzięki wykorzystaniu przestrzeni przed wypożyczalnią udało się uzyskać dodatkowe miejsce, w którym osoby odwiedzające filię będą mogły w spokoju przejrzeć bieżące tytuły prasy – mówi Marta Hossin, plastyk Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Górniczej, odpowiedzialna za aranżację filii w Łośniu..

Wymienione zostały regały na książki, filię wyposażono w nowe meble: fotele dla czytelników, mebelki dziecięce, nowy komputer, ladę biblioteczną, regał na prasę, czy namiot tipi dla najmłodszych. Co w kontekście miejsca wydaje się najważniejsze: wzbogacono także księgozbiór m.in. o książki przyrodnicze, z zakresu zdrowia, psychologii i dietetyki.

Elementy dekoracyjne i kolorystyka wnętrza nawiązują do nazwy dzielnicy, czytelnik będzie mógł, choć na chwilę przenieść się niemal w sam środek Puszczy Łosieńskiej, gdzie obok przyrody główne miejsce odgrywa przede wszystkim literatura.

– Lubię czasem obejrzeć wyścig F1, ale od dziś będą fanem F13 – żartobliwie skomplementował efekt prac w łosieńskiej bibliotece prezydent Marcin Bazylak. – Mam nadzieję, że to wszystko – wraz z przemiłą obsługą – sprawi, że F13 po remoncie będzie jeszcze częściej odwiedzana, a czytelnictwo w Łośniu wzrośnie – dodał prezydent.

Czytaj więcej

Strona główna

Nabór dzieci do klas pierwszych szkół podstawowych na rok szkolny 2024/2025

Nieruchomości

Przetargi na sprzedaż nieruchomości położonych przy ul. Kasprzaka 25 i ul. Polcera

Kultura

Weekend w mieście

Nieruchomości

Przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej przy Drodze Wojewódzkiej nr 790