11 kwietnia 2019

Artystyczna spowiedź

10 kwietnia wręczono nagrody laureatom konkursu Siedem Grzechów Głównych.

Na konkurs, zorganizowany po raz jedenasty przez Pałac Kultury Zagłębia, wypłynęło 1112 prac, będących artystycznym spojrzeniem na siedem grzechów głównych. Uhonorowano 33 zwycięzców i 62 wyróżnionych w czterech kategoriach – poezja, malarstwo, grafika warsztatowa i komputerowa.

– Ciekawa wypowiedź artystyczna, warsztat oraz tematyka to cechy, na które jury zwracało szczególną uwagę przy wyborze najlepszych obrazów, wierszy i grafik – mówi Sylwia Nowak, pomysłodawczyni konkursu.

Zadaniem w kategorii grafika komputerowa było stworzenie plakatu konkursu. To właśnie w tej specjalności organizatorzy zauważyli największy wzrost popularności wśród uczestników.

We wtorek została otwarta pokonkursowa wystawa prac, którą przez najbliższe tygodnie można oglądać w holu I piętra PKZ oraz w plenerze – na ogrodzeniu przy parkingu z tyłu Pałacu. 

Organizatorem konkursu był Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Marcina Bazylaka, prezydenta Dąbrowy Górniczej, biskupa diecezji sosnowieckiej oraz Polskiego Komitetu Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSEA.

Czytaj więcej

Wiadomości

Weź udział w wyborach do Młodzieżowej Rady Miasta!

Wiadomości

Komunikacyjna metamorfoza coraz bliżej

Wiadomości

Opieka nad maluchami z miejską dotacją

Wiadomości

Uważaj na czad