Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
25 marca 2019

7 dni z nauką

Drukuj

7 dni, ponad 100 wyśmienitych prelegentów z kraju i zagranicy oraz blisko 150 inspirujących spotkań – tak w liczbach przedstawia się 15.Festiwal Nauki.

Wydarzenie, które odbędzie się od 25 do 31 marca to, podobnie jak w latach ubiegłych, szeroka oferta zajęć dla osób w każdym wieku i o różnych zainteresowaniach.

W tym roku m.in. z wybitnymi polskimi himalaistami można wybrać się w świat ośmiotysięczników, a z naukowcami debatować o sztucznej inteligencji i nowoczesnych technologiach, które zmieniają codzienność oraz o odwiecznym pytaniu dotyczącym istoty naszej egzystencji – o wolnej woli i przeznaczeniu.

Festiwal to również okazja, by zastanowić się m.in. jakie są dzieci z chmur, jak zrozumieć pokolenie YT i Igenów oraz jak osiągnąć FLOW w pracy. Szereg spotkań przygotowano także w języku angielskim, a poprowadzą je prelegenci m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Ekwadoru, Nigerii, Rumunii i Turcji.

Tradycyjnie już Festiwal Nauki to bogata oferta zajęć i spotkań dla dzieci i młodzieży, inspirujące warsztaty literackie, artystyczne oraz turnieje sportowe.

W organizację Festiwalu Nauki włączają się tradycyjnie dąbrowskie ośrodki edukacyjne i kulturalne (m.in. Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej, Muzeum Miejskie Sztygarka, Szkolne Obserwatorium Astronomiczne w Dąbrowie Górniczej, Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej, Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej, NEMO Wodny Świat oraz Centrum Diagnostyki i Terapii “In Corpore”), dzięki którym oferta Festiwalu jest jeszcze bogatsza, a zajęcia popularno-naukowe i kulturalne odbywają się na terenie całej Dąbrowy Górniczej.

Festiwal został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Polskiej Akademii Nauk, Polskiej Akademii Umiejętności, Centrum Nauki Kopernik, Marszałka Województwa Śląskiego oraz Marcina Bazylaka, prezydenta Dąbrowy Górniczej.

Program 15.Festiwalu Nauki

Czytaj więcej

Wiadomości

Drogowcy wyremontują ulice Młodych, Morcinka i Tysiąclecia

Wiadomości

Panie znów pokażą swoją siłę

Wiadomości

Marek Węgrzynowicz zastępcą prezydenta miasta

Strona główna

Licytacja przedmiotów nieodebranych z Biura Rzeczy Znalezionych