Dostępne skróty klawiszowe:
7 dni, ponad 100 wyśmienitych prelegentów z kraju i zagranicy oraz blisko 150 inspirujących spotkań – tak w liczbach przedstawia się 15.Festiwal Nauki.
Wydarzenie, które odbędzie się od 25 do 31 marca to, podobnie jak w latach ubiegłych, szeroka oferta zajęć dla osób w każdym wieku i o różnych zainteresowaniach.
W tym roku m.in. z wybitnymi polskimi himalaistami można wybrać się w świat ośmiotysięczników, a z naukowcami debatować o sztucznej inteligencji i nowoczesnych technologiach, które zmieniają codzienność oraz o odwiecznym pytaniu dotyczącym istoty naszej egzystencji – o wolnej woli i przeznaczeniu.
Festiwal to również okazja, by zastanowić się m.in. jakie są dzieci z chmur, jak zrozumieć pokolenie YT i Igenów oraz jak osiągnąć FLOW w pracy. Szereg spotkań przygotowano także w języku angielskim, a poprowadzą je prelegenci m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Ekwadoru, Nigerii, Rumunii i Turcji.
Tradycyjnie już Festiwal Nauki to bogata oferta zajęć i spotkań dla dzieci i młodzieży, inspirujące warsztaty literackie, artystyczne oraz turnieje sportowe.
W organizację Festiwalu Nauki włączają się tradycyjnie dąbrowskie ośrodki edukacyjne i kulturalne (m.in. Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej, Muzeum Miejskie Sztygarka, Szkolne Obserwatorium Astronomiczne w Dąbrowie Górniczej, Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej, Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej, NEMO Wodny Świat oraz Centrum Diagnostyki i Terapii “In Corpore”), dzięki którym oferta Festiwalu jest jeszcze bogatsza, a zajęcia popularno-naukowe i kulturalne odbywają się na terenie całej Dąbrowy Górniczej.
Festiwal został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Polskiej Akademii Nauk, Polskiej Akademii Umiejętności, Centrum Nauki Kopernik, Marszałka Województwa Śląskiego oraz Marcina Bazylaka, prezydenta Dąbrowy Górniczej.