Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
8 lutego 2023

Marzec z Pałacem Kultury Zagłębia

Drukuj

1 MARCA

Sala Teatralna PKZ, g. 18:00

HYUK LEE – RECITAL Z OKAZJI URODZIN FRYDERYKA CHOPINA

BALLADA DLA FRYDERYKA

1 marca o 18:00, na głównej scenie Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, wystąpi finalista 18. Konkursu Chopinowskiego – Hyuk Lee – z recitalem z okazji rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Bilety już w sprzedaży!

Hyuk Lee to 23-letni pianista z Seulu, który dzięki swojemu talentowi zdobywa sławę na największych muzycznych scenach. Jest zwycięzcą W 2016 został zwycięzcą X Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy, a w 2021 wszedł do finału i otrzymał wyróżnienie w 18. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Swoje muzyczne umiejętności miał okazję zaprezentować także podczas Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach Zdroju. A już 1 marca o 18:00 ten młody i wybitny muzyk zagra na głównej scenie Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. W repertuarze recitalu znalazły się m.in. utwory: Ballada nr 2 op. 38, Scherzo nr 3 op. 39 oraz 4 Mazurki op. 17 Fryderyka Chopina.

Koncerty upamiętniające najsłynniejszego polskiego kompozytora, stały się tradycją dąbrowskiego pałacu. Od 2016 roku z okazji urodzin Chopina zagrali tutaj m.in. Maurizio Moretti i Anna Hajduk, Georgijs Osokins, Dmitry Shishkin oraz Takashi Yamamoto.

Więcej informacji o recitalu Hyuka Lee oraz bilety na wydarzenie dostępne na stronie palac.art.pl oraz bilety.palac.art.pl.

Bilety w cenie: 35 zł

7 MARCA

Scena główna PKZ, g. 19:00

DAREK ZIÓŁEK Z ZESPOŁEM – KONCERT CYKLU SCENA/ANECS

JAZZOWO, PREMIEROWO

7 marca o 19:00 na scenie Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, w ramach cyklu Scena/anecS, wystąpi dąbrowski jazzman Dariusz Ziółek z zespołem, prezentując premierowo materiał z najnowszego krążka „Forget not yet”!

Dariusz Ziółek – dąbrowski gitarzysta basowy, pianista, grający na polskiej scenie muzycznej od 1985 roku. Uhonorowany nagrodą „za wybitne osiągnięcia basowe” przez czasopismo „Gitara i Bas”. Na swoim koncie ma nagrania do ponad 40 płyt. Dwa miesiące temu Darek Ziółek wraz ze swoim zespołem – pianistą Grzegorzem Ziółkiem, perkusistą Bartoszem Szablowskim oraz kubańskim klarnecistą i saksofonistą Joaquinem Sosą – wydał kolejny album, zatytułowany „Forget not yet”, który premierowo usłyszy dąbrowska publiczność. Widzowie zasiądą wraz z artystami na głównej scenie Pałacu Kultury Zagłębia w tzw. zapleczu scenicznym – na tym właśnie polega cykl koncertów Scena/anecS, który znosi bariery między publiką a muzykami od 2019 roku.

Więcej informacji o koncercie oraz bilety na wydarzenie w cenie 30 zł dostępne na stronach palac.art.pl oraz bilety.palac.art.pl.

Bilety w cenie: 30 zł

Czytaj więcej

Wiadomości

Drogowcy wyremontują ulice Młodych, Morcinka i Tysiąclecia

Wiadomości

Panie znów pokażą swoją siłę

Wiadomości

Marek Węgrzynowicz zastępcą prezydenta miasta

Strona główna

Licytacja przedmiotów nieodebranych z Biura Rzeczy Znalezionych