20 września 2021

Walka do samego końca

Drukuj

W niedzielę MKS stoczył kolejny ligowy pojedynek na wyjeździe, a jego losy rozstrzygnęły się w emocjonującej końcówce.

W pierwszej kwarcie MKS Dąbrowa Górnicza wypracował dwucyfrową przewagę, którą bronił do końca meczu. HydroTruck Radom w ostatniej kwarcie zdołał dogonić gości, jednak doskonała kwarta Mike’a Lewisa II, w której zdobył 12 punktów, zapewniła dąbrowianom zwycięstwo 78:75.

Za sprawą Josipa Sobina w mecz lepiej wszedł MKS. Chorwat był niezwykle skuteczny w ataku, co przełożyło się na 6 punktów, do których dołożył blok i zbiórkę w ataku. Dodatkowo po przechwycie Nica Moore’a wsadem popisał się D.J. Fenner, a dąbrowianie prowadzili 8:0. Pierwsze punkty HydroTrucku nie zdołały poderwać gospodarzy, którzy wciąż grali za wolno w ataku, a w defensywie wyglądali na zagubionych. Przełożyło się to na pierwszą w meczu przerwę na żądanie dla Marka Popiołka. Po niej ponad dwuminutowy przestój zanotował MKS, ale gospodarze zdołali w tym czasie dorzucić tylko cztery punkty. Na koniec kwarty dał o sobie znać D.J. Fenner, który w pojedynkę zanotował serię 5:0.

W pierwszej kwarcie widoczne były problemy drużyn z rzutami z dystansu. MKS miał w tym elemencie 0/3, a radomianie 0/5. Sytuację odmienił już w pierwszej akcji drugiej kwarty A.J. English, co spotkało się z natychmiastową odpowiedzią wracającego po chorobie Marcina Piechowicza. Były to jednak jedyne punkty gości przez pierwsze 2:30 kwarty, na co zareagował Jacek Winnicki. Po przerwie na żądanie zza łuku ponownie celnie przymierzył Marcin Piechowicz, a po udanej akcji Josipa Sobina na półmetku drugiej kwarty MKS był na rekordowym w tym meczu, czternastopunktowym prowadzeniu. Różnice starał się zniwelować Michael Moore, który zdobył sześć oczek z rzędu, ale było to za mało i przewaga przez cały czas oscylowała w okolicach 10 punktów.

Drugą połowę od celnego rzutu z dystansu rozpoczął D.J. Fenner, jednak po tym rzucie MKS stanął. Dąbrowianie zanotowali aż 4 minut bez zdobytych punktów, a gospodarze konsekwentnie grali pod kosz i wykorzystywali przewagę wzrostu Filipa Kraljevicia. Podopieczni Jacka Winnickiego na moment zdołali znaleźć swój rytm w ataku i dwukrotnie trafić do kosza rywala, jednak po chwili ponownie przestali punktować, a HydroTruck coraz bardziej się rozpędzał. 5 punktów dołożył A.J. English, Aleksander Lewandowski dwa razy trafił zza łuku i przewaga malała. Dąbrowianie zaczęli grać chaotycznie i indywidualnie w ataku, dużo rzutów brał na siebie Nic Moore, jednak zdecydowanie nie był to jego dzień, ponieważ trafił tylko dwa razy na 12 prób. Przełożyło się to na zniwelowanie różnicy do zaledwie 3 oczek na koniec kwarty, nawet pomimo dobrego wejścia Jakuba Motylewskiego, który dorzucił do dorobku MKS-u 4 punkty.

Ostatnie 10 minut również lepiej zaczęli gospodarze. Dzięki serii 7:0 wyszli na sześciopunktowe prowadzenie. Rozpędzonych gospodarzy wstrzymał Mike Lewis II, który zdobył 4 punkty z rzędu, a po kolejnej celnej trójce Marcina Piechowicza był remis. Drużyny w bokserskim stylu wymieniały się ciosami i 2 minuty przed końcem meczu był remis 70:70. Wtedy sprawy w swoje ręce wziął Mike Lewis II, który zdobył wszystkie ostanie 8 punktów MKS-u i zapewnił dąbrowianom wygraną. HydroTruck miał jeszcze okazję na doprowadzenie do dogrywki, ale rzut z dystansu w ostatnich sekundach spudłował Aleksander Lewandowski.

Po czterech meczach (MKS rozegrał jedno spotkaniach awansem), na koncie dąbrowskiej ekipy jest sześć punktów, zdobytych w dwóch zwycięskich i dwóch przegranych pojedynkach.

Spotkaniem w Radomiu dąbrowianie zakończyli serię spotkań wyjazdowych. W następnej kolejce, 2 października, podejmą w hali „Centrum” Start Lublin. Dąbrowski zespół na własnym boisku będzie można zobaczyć już wcześniej. 23 września, w ramach Alpe Adria Cup, zmierzy się z drużyną Spišskí Rytieri. Więcej informacji o tym meczu.