• Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
30 stycznia 2020

Zwycięstwo w kapitalnym stylu

Drukuj

W środę w hali „Centrum” Aluron Virtu CMC Zawiercie rozgromił Spor Toto Ankara 3:0. W pierwszym meczu 1/8 finału Pucharu Challenge goście zdobyli zaledwie 43 małe punkty, a całe spotkanie wraz z przerwami trwało raptem godzinę i 17 minut.

Jurajscy Rycerze rozpoczęli spotkanie z ogromną energią, już w pierwszych akcjach posyłając dwa asy w wykonaniu Niko Penczewa i Alexa Ferreiry, a także trzykrotnie blokując rywali. Dzięki temu nabrali rozpędu i sukcesywnie powiększali przewagę, kończąc aż 70% piłek rozgrywanych przez Arasha Dosanjha, dzięki czemu pokonali rywali do 13.

Drugą partię goście rozpoczęli znacznie lepiej, ale pozwoliło im to na toczenie wyrównanej walki tylko do stanu 7:7, kiedy pierwszą rakietę zza 9 metra posłał Mateusz Malinowski i… zrobiło się zaraz 13:7. Kolejna seria punktów dla Aluron Virtu CMC miała miejsce przy serwisach Niko Penczewa i w efekcie Spor Toto zostało pokonane jeszcze wyżej niż w pierwszym secie, bo aż 25:11.

W trzeciej partii goście w końcu zdołali przed dłuższy czas dorównać Rycerzom. Przy stanie 14:13 Mark Lebedew wpuścił na zagrywkę Piotra Lipińskiego, dla którego był to debiut w barwach Aluron Virtu CMC. Dwa trudne serwisy doświadczonego rozgrywającego przełożyły się na dwa punktowe bloki i od tego momentu gospodarze zaczęli odjeżdżać. Rywale zerwali się jeszcze do walki przy zagrywkach Leozinho, ale to wystarczyło tylko na zmniejszenie rozmiarów porażki w trzecim secie do wyniku 25:19. Zawiercianie całe spotkanie wygrali 3:0. Rewanżowy pojedynek odbędzie się 12 lutego.

Kibice na MVP wybrali Alexa Ferreirę. Z powodu choroby, w składzie zawierciańskiej drużyny zabrakło Grzegorza Boćka.

W pierwszej rundzie pucharu Challenge, zawiercianie zmierzyli się z bułgarskim Hebarem Pazardżik. Pierwszy mecz, rozegrany w Dąbrowie, wygrali 3:0. W wyjazdowym starciu, do rozstrzygnięcia na swoją korzyść potrzebowali tie-breaka.

Hala w Zawierciu, gdzie Aluron Virtu CMC na co dzień rozgrywa swoje mecze, nie spełnia standardów dla spotkań w ramach pucharów europejskich. Obiektem, w którym mogą odbywać się takie potyczki jest hala „Centrum” w Dąbrowie Górniczej.Ten obiekt nie pierwszy raz była areną międzynarodowych zmagań siatkarskich. Oprócz siatkarek dąbrowskiego MKS-u, przed laty występował tu Jastrzębski Węgiel i Płomień Sosnowiec.

Aluron Virtu CMC Zawiercie – Spor Toto Ankara 3:0 (25:13, 25:11, 25:19)
Aluron: Dosanjh, Malinowski, Ferreira, Verhees, Penczew, Czarnowski, Koga, Lipiński
Spor: Bruno, Williams, Bidak, Kayhan, Eksi, Nascimento, Tokgoz, Ivgen, Ugur, Tumer, Cin