Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

 • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
 • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
 • ALT + 2 Przejście do treści.
 • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
 • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
10 marca 2022

Zatrudnienie cudzoziemców. Informacja dla pracodawców i pracowników

Drukuj

Pracodawcy chcący zatrudnić obywatela Ukrainy muszą uzyskać dla niego oświadczenie o zamiarze powierzenia pracy lub zezwolenie na pracę. Formalności z tym związane załatwia się w Powiatowym Urzędzie Pracy albo w Urzędzie Wojewódzkim.

Oświadczenie o zamiarze powierzenia pracy, które jest ważne 2 lata, można uzyskać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Otrzymuje się je w 7 dni. Z kolei zezwolenie na pracę, w ok. 30 dni, wydaje wojewoda. Okres obowiązywanie wynosi do 3 lat.

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Dąbrowie Górniczej, informacje w sprawie zatrudniania cudzoziemców można otrzymać pod numerami: 32 262 37 39 wew. 233 lub 244, 786863294. Szczegóły na stronie dabrowagornicza.praca.gov.pl/dla-pracodawcow-i-przedsiebiorcow/zatrudnianie-cudzoziemcow/

Obywatele Ukrainy mogą również rejestrować się w PUP jako bezrobotni. W tym temacie można kontaktować się z numerem tel. 32 262 37 39 wew. 255.

Informacje na temat wydawania i przedłużania zezwoleń na pracę cudzoziemców są na stronie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

 • Facebookowa grupa

Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości, z myślą o lokalnym biznesie i mieszkańcach Ukrainy, którzy znaleźli się w Dąbrowie Górniczej i jej okolicach, stworzył facebookową grupę Dam pracę szukam pracy (Шукаю роботу) na terenie Dąbrowy Górniczej Zagłębia

Można zamieszczać w niej ogłoszenia o gotowości do zatrudnienia Ukraińców, a przyjezdni mogą zgłaszać chęć jej podjęcia, m.in. z informacjami o swoich kwalifikacjach zawodowych czy branżach, w których są w stanie pracować.

 • KSSE S.A. wspiera

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., na stronie www.ksse.com.pl/strefa-wsparcia-ukraina-zespol-szybkiego-reagowania, uruchomiła „Strefę Wsparcia”. Ma być m.in. miejscem, w którym inwestorzy mogą zamieszczać oferty zatrudnienia i określać aktualne potrzeby kadrowe związane z działalnością ich przedsiębiorstw.

W parlamencie trwają prace nad specustawą, która będzie regulować szereg kwestii związanych z pobytem w Polsce uchodźców z Ukrainy. Do czasu jej przyjęcia, sprawy związane z ich zatrudnianiem odbywają się na dotychczasowych zasadach.

Na miejskim portalu internetowym, w dziale Pomoc Ukrainie, można znaleźć inne ważne informacje dla uchodźców, dotyczące m.in. przekraczania granicy, pobytu w Polsce i uzyskania pomocy, a także informacje dla oferujących wsparcie.

Czytaj więcej

Strona główna

Konkurs plastyczny na plakat promujący jazdę rowerem

Biznes

Kolejni przedsiębiorcy w gronie laureatów Konkursu im. Adamieckiego

Wiadomości

Kolprem wyremontuje przejazd. Będą zmiany w organizacji ruchu

Rekreacja

Startuje walka o ligowe punkty. MKS podejmuje wicemistrza