Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
16 marca 2023

Zastąp kocioł pompą ciepła. Nabór uzupełniający do programu dotacyjnego

Drukuj

Trwa nabór uzupełniający do programu „Ciepło z powietrza”. Wnioski przyjmowane są do 31 marca. W jego ramach można otrzymać dotację na likwidację starego kotła grzewczego i zakup oraz montaż pompy ciepła.

O dotacje mogą ubiegać się osoby fizyczne – właściciele albo użytkownicy wieczyści domów jednorodzinnych, położony w Dąbrowie Górniczej. W tych budynkach nie może być prowadzona działalność gospodarcza, agroturystyczna i rolnicza. Dofinansowanie dotyczy wyłącznie likwidacji kotłów na paliwa stałe i zastąpienie ich pompą ciepła. Finansowe wsparcie nie będzie przyznane na wymianę innego systemu ogrzewania, np. gazowego, i zainstalowanie w jego miejsce pompy albo uzupełnienie go o takie urządzenie. Dotacja może sięgnąć 85% kosztów, pozostałą część pokrywać będą mieszkańcy. Budynek, w którym ma zostać zainstalowana pompa ciepła, musi spełniać minimalny standard efektywności energetycznej. Trzeba także mieć w domu stały dostęp do internetu, niezbędny do zdalnego monitorowania działania pompy.

Deklarację przystąpienia do projektu trzeba złożyć osobiście albo wysłać na adres: Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej, ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza, z dopiskiem „Ciepło z powietrza – wymiana źródeł ogrzewania w budynkach jednorodzinnych w Dąbrowie Górniczej – nabór uzupełniający”, do 31 marca.

Do deklaracji należy dołączyć kserokopię dokumentu potwierdzającego tytuł prawny do nieruchomości (akt notarialny, odpis z księgi wieczystej), ankietę dotyczącą danych o budynku, pełnomocnictwo (jeśli dotyczy), umowę użyczenia i kartę inwentaryzacji.

Do pobrania:
Deklaracja udziału
Regulamin_naboru _uzupełniającego
Ankieta
Pełnomocnictwo
Karta inwentaryzacji

Żadne dokumenty związane z tym przedsięwzięciem nie będą podpisywane w domach u mieszkańców.

Dodatkowe informacje na temat udziału w projekcie można otrzymać w Wydziale Ochrony Środowiska UM: ekologia@dg.plnr tel.: 32 295 69 18

Pompa to urządzenie, które pobiera energię z otaczającego powietrza, którą następnie „przerabia” na ciepło służące do ogrzewania pomieszczeń i wody użytkowej. Odbywa się to w sposób przyjazny dla środowiska, jednocześnie pozwalając zmniejszyć koszty ogrzewania. Pompa ciepła do pracy potrzebuje prądu.

Wykorzystanie ciepła z powietrza atmosferycznego to najtańszy sposób na ogrzewanie domu i wody. Pompa ciepła jest urządzeniem zaliczanym do Odnawialnych Źródeł Energii.

Czytaj więcej

Strona główna

Weekend w mieście

Wiadomości

Na dwa miesiące ciężarówki wracają na Strzemieszycką

Wiadomości

Poczuj magię Świąt w Dąbrowie Górniczej

Wiadomości

Mikołajki w Dąbrowie Górniczej