15 maja 2020

Zaproś Kino KADR do domu!

Dobra wiadomość dla wszystkich kinomanów!

Wspólnie ze Stowarzyszeniem Kin Studyjnych, Kino KADR zaprosza nas do… wirtualnego kina!

Cały repertuar będzie dostępny od 21 maja na platformie MOJEeKINO.PL oraz poprzez stronę Kina KADR.

IDEA:

MOJEeKINO.PL to  platforma łączącą wirtualnie kina z całej Polski, która w dobie zastoju umożliwi im zachowanie tej niepowtarzalnej więzi, jaką tworzą z widzami w swoich tradycyjnych przestrzeniach. Projekt, który tworzymy jest innowacyjny na skalę światową. W odróżnieniu od już istniejących platform VOD, MOJEeKINO.PL posiada specjalnie dopracowany i wyselekcjonowany repertuar. Platforma ma promować sztukę filmową w różnych jej przejawach oraz umożliwiać poszczególnym kinom realizowanie swojego autorskiego programu, jednocześnie wypełniając niszę filmami studyjnymi, których często brakuje na popularnych platformach streamingowych.

W realizacji wirtualnego kina upatrujemy także szansę na przedłużenie możliwości obejrzenia filmu po jego kinowej premierze. Po uzgodnieniu z dystrybutorem, schodzący z ekranów kin studyjnych film, trafi do naszych wirtualnych sal na kolejne tygodnie, aby osoby nie korzystające z tradycyjnego kina mogły obejrzeć wyczekiwane dzieło nie czekając na pojawienie się go na VOD. Wspólnie z nami nową wirtualną rzeczywistość postanowili kreować dystrybutorzy, z którymi współpracujemy też w kinach tradycyjnych – Aurora Films, Mayfly, Hagi, Galapagos, Spectator, Next Film, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty Velvet Spoo.

ZASADY DZIAŁANIA:

Na platformę widz będzie mógł wejść poprzez stronę MOJEeKINO.PL, ale także z poziomu strony swojego ulubionego kina. Każde kino przygotuje swój indywidualny program skrojony na potrzeby swoich widzów. Platforma przystosowana będzie dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu – część filmów wyświetlanych będzie z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących.

NA POCZĄTEK COŚ EKSTRA:

Działalność platformy rozpocznie wydarzenie wyjątkowe – pierwszy w Polsce w całości zrealizowany on-line festiwal filmów fabularnych WIOSNA FILMÓW, który do tej pory odbywał się w Warszawie. Na festiwal zapraszamy w dniach 29 maja – 7 czerwca. Przez 10 dni pokazanych zostanie ponad 30 filmów docenionych na najważniejszych międzynarodowych festiwalach filmowych (Cannes, Berlinale). Bilety na każdy pokaz będą kosztować 15 PLN. Po WIOŚNIE FILMÓW na platformie zagoszczą kolejne festiwale m.in. HER DOCS czy 48HFP.

Partnerami projektu MOJEeKINO.PL są: Polska Akademia Filmowa, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, Fundacja Kultury Bez Barier.

Projekt realizowany jest przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Czytaj więcej

Wiadomości

Fabryka Pełna Wydarzeń na każdy weekend wakacji!

Wiadomości

„Lokal na start” po raz trzeci

Wiadomości

Zadzwoń – specjaliści udzielą pomocy!

Wiadomości

Zmiany w kierownictwie Zagłębiowskiego Centrum Onkologii