Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

 • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
 • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
 • ALT + 2 Przejście do treści.
 • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
 • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
13 lipca 2023

Zaplanuj wakacyjny weekend w Fabryce Pełnej Życia!

Drukuj

Zaplanuj wakacyjny weekend w Fabryce Pełnej Życia! Koncert, didżej set, letnie kino plenerowe, zajęcia jogi, warsztaty dla dzieci, a może piknik ekologiczny? Wszystkie te propozycje znajdziesz w kalendarzu wydarzeń na najbliższy weekend.

Tradycyjnie letnia oferta Fabryki obejmuje propozycje dla całych rodzin, ale też dla tych, którzy lubią bawić się przy muzyce na żywo, oglądać filmy w plenerze, czy ćwiczyć jogę na trawie.

Weekend imprez rozpoczynamy już w piątek w godzinach przedpołudniowych. O godz. 10.15 startuje piknik ekologiczny pod hasłem: „Łączy nas przyroda”. Centrum Edukacji Ekologicznej Ziemia i My, organizator wydarzenia, zaplanowało gry i zabawy dla dzieci, wesołą zabawę wśród fabrycznej zieleni, zdrowe przekąski i mnóstwo wiedzy ekologicznej do przekazania zarówno małym jak i dużym uczestnikom pikniku. Wydarzenie odbędzie się w ramach programu Aktywne Dzielnice – włącz się w życie miasta i jest współfinansowane ze środków Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.

Także dla całych rodzin skierowana jest sobotnia oferta warsztatów pod chmurką, które zaczynają się o godz. 11.30. Pod hasłem „Mały Artysta” kryje się malowanie na folii, które, jak podkreślają prowadzący zajęcia z BOHOmaza, jest zupełnie inną formą działań plastycznych oraz sensorycznych. Malując na folii dzieci stymulują zmysł dotyku oraz wzroku. Jest to także doskonałe ćwiczenie małej motoryki, koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz kreatywności.

Komu piątkowa muzyka grana przez didżeja Se7en nie wystarczy, to inną propozycją zabawy przy muzyce na żywo będzie sobotni koncert Swing Sisters. Będzie to drugi z koncertów w ramach plenerowego cyklu Recooltywator w ramach Dąbrowskiej Akcji Lato, przygotowany wspólnie z Pałacem Kultury Zagłębia. Grupa Swing Sisters powstała w maju 2020 roku. W jej skład wchodzą trzy muzyczne siostry: Anna Nocoń, Izabela Grzyb i Alicja Kulik. Każda z nich ma zupełnie inną barwę głosu, każda też preferuje inny gatunek muzyczny i starając się znaleźć coś wspólnego – połączył ich właśnie swing. Początek koncertu o godz. 19.00.

A tuż po nim kolejna odsłona Letniego Kina Plenerowego. Kino Kadr z Pałacu Kultury Zagłębia przygotowało na sobotni wieczór seans z filmem „Boscy”. To hiszpański komediodramat, w którym ekscentryczny milioner postanawia stworzyć film, dzięki któremu chce się zapisać w historii. Aby tego dokonać, sięga po najlepszych z najlepszych. W głównych rolach zagrają Penélope Cruz i Antonio Banderas.

Ponadto, jak zwykle w każdą trzecią niedzielę miesiąca do Fabryki zjeżdżają miłośnicy produktów vintage na organizowany przez Muzeum Miejskie Sztygarka i Towarzystwo Przyjaciół Dąbrowy Górniczej Jarmark Staroci. W najbliższą niedzielę, 16 lipca organizatorzy jarmarku zapraszają także na wyjątkowe spotkanie w budynku fabrycznego Warsztatu pod tytułem: „Szukamy ich historii: Od Sokoła do straży obywatelskich”, w ramach którego będzie odtwarzana historia Towarzystwo Gimnastycznego Sokół w Zagłębiu Dąbrowskim. Czym było? Dlaczego jego historia w Zagłębiu jest tak specyficzna? Czy wiemy coś o późniejszej historii ówczesnych druhów? Dlaczego mówiąc o tradycjach sokolich myślimy także o turystyce, sporcie i harcerstwie?

Zapraszamy! Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny!

Propozycje na weekend 14-16 lipca:

 • piątek, 14 lipca:

– 10.15 piknik ekologiczny „Łączy nas przyroda”,

– od 12.00 Strefa Smaku (Fabrykawka zawsze od godz. 9.00),

– 19.00 Muzyczna Scena Fabryki: dj Se7en;

 • sobota, 15 lipca:

– od 10.00 Strefa Smaku,

– 11.30 Warsztaty dla dzieci pod chmurką pod hasłem „Mały Artysta”,

– 15.00 Sztuka Tolerancji III, czyli live painting i dyskusja o tolerancji,

– 19.00 Recooltywator – koncert Swing Sisters,

– 21.30 Letnie Kino Plenerowe – „Boscy” komediodramat, Hiszpania;

 • niedziela, 16 lipca:

– 08.00-14.00 Dąbrowski Jarmark Staroci,

– od 10.00 Strefa Smaku,

– 10.00 Joga na trawie,

– 11.00 Szukamy ich historii. O Towarzystwie Gimnastycznym Sokół w Zagłębiu Dąbrowskim.

Czytaj więcej

Strona główna

Stypendia dla najlepszych

Wiadomości

Mamy powody do dumy. Kończy się modernizacja dworca

Rekreacja

Weekend w mieście

Wiadomości

Wnioski na dotacje