Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
4 września 2023

Wypiękniała przestrzeń między szkołą, żłobkiem i przedszkolem na Mydlicach

Drukuj

Widać już efekty prac, które odmieniły i uporządkowały przestrzeń między Zespołem Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków, Żłobkiem Miejskim i Przedszkolem nr 39 oraz przed każdą z tych placówek z osobna.

Wspólna przestrzeń stała się pasażem dla pieszych. Pojawiły się tu już nowe stylowe lampy oraz stojaki rowerowe, będą jeszcze ławki oraz kosze na śmieci.

– Przestrzeń między szkołą a żłobkiem i przedszkolem wypełnimy zielenią i zamkniemy dla ruchu samochodowego. Wyjątek, dzięki chowanym słupkom, zrobimy dla straży pożarnej. Mam jednak nadzieję, że strażacy nigdy nie będą musieli korzystać z tej drogi – mówi prezydent Marcin Bazylak.

– Zgodnie z zapowiedziami parking przy szkole został rozbudowany, miejsca parkingowe powstały także przy przedszkolu oraz na drodze dojazdowej do żłobka i przedszkola od strony al. Mireckiego. Nowe jest w tym miejscu także mini rondo, które umożliwia wygodne zawracanie – mówi Rafał Zwoliński, naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów w dąbrowskim urzędzie miejskim.

Nowa jest także droga dojazdowa do szkoły od strony ulicy Chopina, uczniowie będą też mogli korzystać z nowej wiaty rowerowej z ośmioma stojakami.

Plan na prace dodatkowe

Prace trwają jeszcze m.in. wzdłuż ul. Mireckiego, gdzie powstaje chodnik i zatoki postojowe. – Chcemy przy tej okazji przebudować aleję Mireckiego na całej długości oraz wymienić kanalizację deszczową i  zmodernizować kanalizację sanitarną oraz przebudować wodociąg z udziałem Dąbrowskich Wodociągów – zapowiada Rafał Zwoliński.

Decyzję o ewentualnym rozszerzeniu zakresu prac na wrześniowej sesji mają podjąć radni. Jeśli się zgodzą, poza przebudowę ul. Mireckiego w rejonie bloku przy ul. Chopina powstanie jeszcze parking oraz wykonana zostanie zabudowa pod podziemny śmietnik i wiatę, którą ustawi w tym miejscu SM Lokator.

– W planach mamy jeszcze między innymi także rozebranie „nasypu” w rejonie Przedszkola nr 39 i wyjazdu z garaży – dodaje naczelnik Zwoliński.

Radny Marek Węgrzynowicz

Determinacja, konsekwencja, a zarazem dialog i współpraca przynoszą efekty. Dzięki moim staraniom zagospodarowanie terenu wokół szkół sportowych staje się faktem. Pasaż dla pieszych, stylowe lampy, ławki i kosze na śmieci, nowe miejsca parkingowe przy przedszkolu, drodze dojazdowej do żłobka, minirondo, wiata rowerowa i dużo zieleni czynią to miejsce nie tylko bardziej przyjaznym i wygodnym, ale po prostu łatwiejszym w użytkowaniu, zdrowszym i bezpiecznym dla mieszkańców. To kolejna inwestycja na Mydlicach, którą udało nam się zrealizować. Dąbrowa Górnicza staje się coraz ładniejsza.

Tekst ukazał się w sierpniowym numerze „Przeglądu Dąbrowskiego”

Czytaj więcej

Wiadomości

Znamy wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim

Strona główna

Trzysta bocianów na budowie huty. Rozmowa z Anną Cieplak

Wiadomości

Ruszają fora mieszkańców

Wiadomości

Spotkanie wokół historii miasta i Huty „Katowice” oraz książki „Ciało Huty” Anny Cieplak