Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
2 listopada 2022

Wyłączenie z ruchu ul. Konstytucji. Autobusy linii 656 pojadą nową drogą wzdłuż DK1

Drukuj

W poniedziałek 7 listopada rozpocznie się budowa kanalizacji w ul. Konstytucji. Z tego powodu autobusy linii 656 będą kursować objazdem z pominięciem dwóch obsługiwanych wcześniej przystanków.

W poniedziałek po południu wyłączony z ruchu zostanie odcinek ulicy Konstytucji po północnej stronie DK1: od tymczasowego ronda na DK1 do skrzyżowania z ulicą Ujejską i aleją Zwycięstwa.

W czasie zaplanowanych na kilka miesięcy prac, linia 656 kursować będzie objazdem: po wyjeździe z Antoniowa i przejeździe przez tymczasowe rondo na DK1, autobusy pojadą nową drogą serwisową wzdłuż DK1 (zdjęcie poniżej) i dalej ul. Kusocińskiego. Tą samą trasą autobusy pojadą w drugą stronę.

2022.10.30 DG - Przebudowa dąbrowskiego odcinka drogi krajowej S1 w drogę ekspresową. FOTO: Dariusz Nowak (nddg)

Z powodu objazdu z obsługi wyłączone zostaną przystanki Ząbkowice Osiedle Młodych Hutników i Ząbkowice Aleja Zwycięstwa (nż). Natomiast przystanek Ząbkowice Stadion obsługiwany będzie od strony ul. Kusocińskiego. Dodatkowo do obsługi włączony zostanie także przystanek Ząbkowice Kusocińskiego (nż).

Objazd z wykorzystaniem drogi serwisowej i ul. Kusocińskiego będzie dotyczył wszystkich pojazdów. Wyjątkiem będą mieszkańcy ul. Konstytucji, którym wykonawca prac zapewni dojazd  do posesji.

– W zależności od postępu prac mieszkańcy będą mogli dojechać do posesji od strony skrzyżowania z aleją Zwycięstwa bądź od strony DK1 – mówi Rafał Zwoliński, naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów.

Budowa kanalizacji i przebudowa wodociągu

Prace zlecone przez miasto firmie Drogopol będą uzupełnieniem dla zakresu zaplanowanego przez firmę Budimex, wykonawcę przebudowy dąbrowskiego odcinka DK1.

W efekcie na zamykanym dla ruchu ponad 600-metrowym odcinku ul. Konstytucji powstanie kanalizacja deszczowa i przebudowany zostanie wodociąg. Po zakończeniu prac odtworzona zostanie jezdnia, powstanie także chodnik i droga rowerowa.

2022.10.30 DG - Przebudowa dąbrowskiego odcinka drogi krajowej S1 w drogę ekspresową. FOTO: Dariusz Nowak (nddg)

Po wybudowaniu kanalizacji, u zbiegu ul. Konstytucji, Ujejskiej i al. Zwycięstwa powstanie rondo, którego tarcza – w porównaniu ze stanem obecnym – zostanie obniżona o około 2 m. Z nowego ronda można będzie także dojechać do nowego węzła S1, w którego kierunku droga już powstaje (zdjęcie powyżej).

Czytaj więcej

Rekreacja

MKS pokonał wicemistrza

Biznes

Metropolia objęła pierwsze akcje Tramwajów Śląskich

Biznes

„Twój model biznesowy”. Przedsiębiorcy mogą zgłaszać swoje pomysły

Wiadomości

Weekend w mieście