Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
2 listopada 2022

Wyłączenie z ruchu ul. Konstytucji. Autobusy linii 656 pojadą nową drogą wzdłuż DK1

Drukuj

W poniedziałek 7 listopada rozpocznie się budowa kanalizacji w ul. Konstytucji. Z tego powodu autobusy linii 656 będą kursować objazdem z pominięciem dwóch obsługiwanych wcześniej przystanków.

W poniedziałek po południu wyłączony z ruchu zostanie odcinek ulicy Konstytucji po północnej stronie DK1: od tymczasowego ronda na DK1 do skrzyżowania z ulicą Ujejską i aleją Zwycięstwa.

W czasie zaplanowanych na kilka miesięcy prac, linia 656 kursować będzie objazdem: po wyjeździe z Antoniowa i przejeździe przez tymczasowe rondo na DK1, autobusy pojadą nową drogą serwisową wzdłuż DK1 (zdjęcie poniżej) i dalej ul. Kusocińskiego. Tą samą trasą autobusy pojadą w drugą stronę.

2022.10.30 DG - Przebudowa dąbrowskiego odcinka drogi krajowej S1 w drogę ekspresową. FOTO: Dariusz Nowak (nddg)

Z powodu objazdu z obsługi wyłączone zostaną przystanki Ząbkowice Osiedle Młodych Hutników i Ząbkowice Aleja Zwycięstwa (nż). Natomiast przystanek Ząbkowice Stadion obsługiwany będzie od strony ul. Kusocińskiego. Dodatkowo do obsługi włączony zostanie także przystanek Ząbkowice Kusocińskiego (nż).

Objazd z wykorzystaniem drogi serwisowej i ul. Kusocińskiego będzie dotyczył wszystkich pojazdów. Wyjątkiem będą mieszkańcy ul. Konstytucji, którym wykonawca prac zapewni dojazd  do posesji.

– W zależności od postępu prac mieszkańcy będą mogli dojechać do posesji od strony skrzyżowania z aleją Zwycięstwa bądź od strony DK1 – mówi Rafał Zwoliński, naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów.

Budowa kanalizacji i przebudowa wodociągu

Prace zlecone przez miasto firmie Drogopol będą uzupełnieniem dla zakresu zaplanowanego przez firmę Budimex, wykonawcę przebudowy dąbrowskiego odcinka DK1.

W efekcie na zamykanym dla ruchu ponad 600-metrowym odcinku ul. Konstytucji powstanie kanalizacja deszczowa i przebudowany zostanie wodociąg. Po zakończeniu prac odtworzona zostanie jezdnia, powstanie także chodnik i droga rowerowa.

2022.10.30 DG - Przebudowa dąbrowskiego odcinka drogi krajowej S1 w drogę ekspresową. FOTO: Dariusz Nowak (nddg)

Po wybudowaniu kanalizacji, u zbiegu ul. Konstytucji, Ujejskiej i al. Zwycięstwa powstanie rondo, którego tarcza – w porównaniu ze stanem obecnym – zostanie obniżona o około 2 m. Z nowego ronda można będzie także dojechać do nowego węzła S1, w którego kierunku droga już powstaje (zdjęcie powyżej).

Czytaj więcej

Wiadomości

Koleje Śląskie ze specjalną ofertą na wakacje

Wiadomości

Skrzyżowanie al. Róż/Legionów Polskich otwarte

Kultura

Graj i odkrywaj historię miasta

Wiadomości

Maturzyści poznali wyniki egzaminu