Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
7 kwietnia 2021

Wykuj sobie drogę do biznesu!

Drukuj

Dąbrowscy nauczyciele i uczniowie mogą wziąć udział w edukacyjnym projekcie „Wykuj sobie drogę do biznesu!”. Zgłoszenia do jego drugiej edycji przyjmowane są do 16 kwietnia. To dobra okazja, żeby zdobyć i poszerzyć wiedzę na temat ekonomii i przedsiębiorczości.

Projekt „Wykuj sobie drogę do biznesu!” realizowany jest przez stowarzyszenie „Przedsiębiorcy z wyboru” i miasto. Na jego uczestników – nauczycieli i uczniów szkół ponadpodstawowych z Dąbrowy Górniczej – czekają m.in. warsztaty z przedsiębiorcami i konkurs wiedzy o biznesie.

Projekt jest podzielony na 3 etapy:

W pierwszym min. 20 osobowe grupy z każdej zgłoszonej szkoły wezmą udział w zajęciach przedsiębiorczości z praktykami biznesu. W ich trakcie uczniowie poznają zarys metod testowania pomysłów biznesowych rodem z Doliny Krzemowej (Lean Startup, MVP, modelowanie biznesu). Zajęcia odbędą się między 19 kwietnia a 31 maja, w trybie on-line w terminie ustalonym bezpośrednio z każdą szkołą. Obowiązuje limit 2 zgłoszonych grup na szkołę. Maksymalna ilość grup wynosi 10. O kwalifikacji decyduje kolejność zgłoszeń. Rekrutacja uczniów do projektu następuje na podstawie wewnętrznej kwalifikacji szkoły.

W drugim nauczyciele przedsiębiorczości wezmą udział w całodniowych (5-6 godzin) warsztatach, w ramach których poznają kilka scenariuszy lekcji, do realizacji na lekcjach przedmiotu prowadzonych w szkołach. Zajęcia odbędą się między 19 kwietnia a 31 maja, w miarę możliwości w trybie stacjonarnym.

W trzecim etapie każda szkoła będzie mogła wystawić dwa 3-osobowe zespoły do tzw. Turnieju Firm – konkursu wiedzy i umiejętności biznesowych. Rekrutacja do niego odbędzie się w maju, a same zmagania zostaną przeprowadzone w czerwcu. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody.

Zgłoszenia do 16 kwietnia. Pobierz  komplet formularzy zgłoszeniowych Wypełnione dokumenty należy przesłać na adres: kontakt@przedsiebiorcyzwyboru.pl O kwalifikacji decyduje kolejność zgłoszeń.

Dodatkowych informacji udziela Michał Kucharski: m.kucharski@przedsiebiorcyzwyboru.pl nr tel.:+48 504 84 19 18

Projekt „Wykuj sobie drogę do biznesu!” realizowany z Narodowym Bankiem Polski w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Czytaj więcej

Wiadomości

Umów wizytę przed przyjściem do UM

Wiadomości

Wpływasz na to, czym oddychasz

Wiadomości

#TOgether, czyli jak dąbrowska młodzież radzi sobie z brakiem pewności siebie

Strona główna

Kwietniowy Jarmark Staroci