Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
12 września 2023

Wszystkie drogi prowadzą do centrum przesiadkowego. Gra miejska

Drukuj

Od 16 do 22 września obchodzimy Europejski Tydzień Mobilności. Jest to największe coroczne wydarzenie poświęcone lokalnej promocji ekologicznego transportu miejskiego.

Z okazji ETM-u przygotowaliśmy dla Was specjalną „mobilnościową” grę miejską. Jej hasło przewodnie to „Wszystkie drogi prowadzą do centrum przesiadkowego”. O odpowiedni poziom emocji w trakcie zabawy zadbają aktorzy z Centrum Gier Furia.

Udział w grze jest bezpłatny, nie trzeba wcześniej się rejestrować. Wystarczy zgłosić się w godzinach 10:00-13:00 do punktu startowego zlokalizowanego w centrum przesiadkowym przy centralnym Dworcu PKP. Tutaj też skończy się gra, ale najpierw uczestnicy będą mieli za zadanie odwiedzić na trasie gry sześć punktów i rozwiązać zadania z zakresu ekologicznych środków transportu.

Punkty kontrolne będą zlokalizowane m.in. w parku Zielona, na Pogorii III i w Fabryce Pełnej Życia. Pomiędzy punktami można przemieszczać się w dowolny sposób (CO OCZYWISTE! za wyjątkiem pojazdów wyposażonych w silniki spalinowe). Zachęcamy do skorzystania z rowerów, hulajnóg i autobusów!

W punktach gry będzie trzeba rozwiązać zadania związane z transportem. Na uczestników czekać będą m.in. kalambury, tor przeszkód i gra memory. Niektóre z zadań będą w wersji elektronicznej (po zeskanowaniu kodu qr), więc pamiętajcie o zabraniu smartfonów.

Gra nie ma limitów czasowych, także zapraszamy całe rodziny – od noworodków po seniorów. Wystarczy zakończyć grę do godziny 16:00 i zgłosić się do punktu końcowego zlokalizowanego przy centralnym Dworcu PKP. Na każdego uczestnika czekają ekonagrody.

POBIERZ REGULAMIN GRY MIEJSKIEJ

Czytaj więcej

Wiadomości

Wnioski na dotacje

Wiadomości

15 mln na SOR. Większy oddział w nowym budynku

Wiadomości

Znamy wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim

Wiadomości

Ruszają fora mieszkańców