Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
9 września 2020

Wracają pałacowe cykle koncertów!

CYKL KONCERTÓW KAMERALNE CZWARTKI

15.10; 5.11; 10.12.2020

Sala Kameralna, g. 18:00

KAMERALNIE, ŚWIEŻO, KLASYCZNIE

Po miesiącach przerwy artystycznej na afisz Pałacu Kultury Zagłębia powracają koncerty cyklu „Kameralne Czwartki” – w odświeżonej odsłonie! Od 15 października w Sali Kameralnej, na życzenie publiczności, będzie światowo, operowo i barokowo.

Kameralnie, świeżo i klasycznie – tak będzie podczas kolejnego, piątego sezonu cyklu koncertów „Kameralne Czwartki”. Wsłuchując się w prośby widzów, organizatorzy cyklu postanowili położyć większy nacisk na światowy wymiar prezentowanej muzyki oraz na pieśni związane z operą i operetką. Pierwszym zespołem, który wystąpi 15 października o 18:00 na mniejszej scenie Pałacu Kultury Zagłębia, będzie zespół Nivel. Koncert pod tytułem „Z czterech stron świata” to autorska interpretacja ludowej muzyki z różnych krajów – Argentyny, Francji, Macedonii, Brazylii, a także regionów bałkańskich i skandynawskich, prezentowanej na skrzypcach, akordeonie, gitarze i kontrabasie.

Drugim wydarzeniem będzie koncert „Pieśni Neapolu” (5 listopada o 18:00). Ze swoimi muzycznymi przyjaciółmi wystąpi sopranistka Mariola Płazak-Ścibich, która niejednokrotnie wcielała się w postacie m.in. Arseny w „Baronie Cygańskim” czy Hanny z „Wesołej wdówki” na deskach oper i teatrów w całej Europie. Publiczność usłyszy słynne utwory z opery włoskiej w wykonaniu solistów przy akompaniamencie fortepianu.

Ostatnim „Kameralnym Czwartkiem” będzie koncert „Dostojne i klawe!”(10 grudnia o 18:00). Dostojne, bo jak inaczej nazwać polonezy napisane przez światowych mistrzów klasyki. Klawe, ponieważ grane na barokowym instrumencie – klawesynem. A wszystko w repertuarze na dwie, trzy, a nawet cztery ręce należące do duetu Klaviduo, czyli Magdaleny Bąk i Jerzego Michała Wardęskiego.

Więcej informacji o koncertach, a także zasady bezpiecznego uczestnictwa w wydarzeniach cyklu „Kameralne Czwartki”, można znaleźć na oficjalnej stronie Pałacu Kultury Zagłębia www.palac.art.pl.

http://www.palac.art.pl/pl/wydarzenie/kameralne-czwartki-z-czterech-stron-swiata
http://www.palac.art.pl/pl/wydarzenie/kameralne-czwartki-piesni-neapolu
http://www.palac.art.pl/pl/wydarzenie/kameralne-czwartki-dostojne-i-klawe
Bilety w cenie: 20 zł

————————————————————–

CYKL KONCERTÓW MŁODEJ MUZYKI PIWNICA

30.10; 12.11; 18.12.2020

Piwnica Teatralna PKZ, g. 19:00

WRACAMY DO PIWNICY

Po półrocznej, spowodowanej pandemią przerwie, na deski mniejszej sceny Pałacu Kultury Zagłębia powraca cykl koncertów PIWNICA. Od 30 października w podziemiach dąbrowskiego pałacu wystąpią Pola Chobot & Adam Baran, Blauka oraz Early Birds. czyli młode zespoły alternatywne.

SCHODZĄC PO MUZYCZNE SMAKOŁYKI

Kto z nas nie kojarzy uczucia jakie towarzyszyło nam za dziecka, gdy babcia wysyłała nas do piwnicy po przetwory. Lekka doza niepewności spowodowana tajemniczością pomieszczenia, połączona z ekscytacją związaną ze smakołykami, które często stały na półkach pod metalowymi wieczkami. Podobnie jest z koncertami w Piwnicy Teatralnej PKZ – publiczność schodzi do tajemniczych podziemi pałacu, gdzie czekają na nią obiecujące młode polskie zespoły wykonujące różnorodną muzykę alternatywną z pogranicza muzyki elektronicznej, indie-popu, jazzu, rocka i wielu innych. Zespoły, które pomimo początków swojej kariery, występują już na dużych festiwalach muzycznych i prezentują wysoki poziom artystyczny.

POWRÓT DO RZECZYWISTOŚCI

Okres letni w PKZ był czasem poświęconym na przygotowania do nowego sezonu artystycznego. W czasach pandemii musiały zostać stworzone nowe zasady korzystania z oferty koncertów. Te same zasady obowiązują w Piwnicy Teatralnej PKZ, dzięki czemu widzowie mogą w bezpiecznej atmosferze wziąć udział w planowanych koncertach, a jest w czym wybierać! Na początek (30 października o 19:00) wystąpi dziki organizm muzyczny inspirowany bluesem, czyli duet Pola Chobot & Adam Baran. Ich piosenki swoją prostotą i transowością nawiązują do bluesa, jednak bardzo często wykraczają poza jego klasyczną formę, dzięki psychodelicznym i awangardowym improwizacjom.

I TAK CO MIESIĄC

Później na scenie PIWNICY, zawsze o 19:00, wystąpi zespół tworzący muzyczną mieszankę rocka, indie i vintage, czyli Blauka (12 listopada). Przywitamy także Early Birds – sześcioosobową grupę muzyków o wyjątkowej wrażliwości, których muzyka oscyluje miedzy jazzem a poezją śpiewaną. Więcej informacji o koncertach i zasadach panujących w PKZ w trakcie pandemii znajdą Państwo na www.palac.art.pl.

http://www.palac.art.pl/pl/wydarzenie/piwnica-pola-chobot-adam-baran
http://www.palac.art.pl/pl/wydarzenie/piwnica-blauka
http://www.palac.art.pl/pl/wydarzenie/piwnica-early-birds
Bilety w cenie: 15 zł

Czytaj więcej

Komunikaty

Dąbrowski Sanepid zamknięty. Przy ZCO można zrobić wymaz

Wiadomości

W Gołonogu powstaną tunele i ronda

Wiadomości

Dni Wolnościowe

Wojciech Bonowicz o ks. Tischnerze