Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
24 września 2020

Wkrótce głosowanie w Budżecie Obywatelskim

22 projekty do wyboru czekają na mieszkańców w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Dąbrowy Górniczej. Głosowanie potrwa od 28 września do 4 października.

Na liście propozycji znajdują się projekty dotyczące zarówno inwestycji i remontów, jak również wydarzeń edukacyjnych i kulturalnych. Pula środków tegorocznego budżetu obywatelskiego to 4,1 mln zł. Zobacz projekty.

Od 28 września do 4 października każdy mieszkaniec, niezależnie od wieku, będzie mógł oddać głos na trzy wybrane przez siebie projekty. Co więcej, aby zagłosować nie trzeba wychodzić z domu, ponieważ głosować odbywa będzie się wyłącznie elektronicznie poprzez stronę bo.dg.pl. Osoby bez dostępu do internetu będą mogły zagłosować w Centrum Aktywności Obywatelskiej przy ul. Sienkiewicza 6 A.

Głosowanie będzie odbywać się w następujący sposób: każdy głosujący oddaje głos na trzy różne projekty, przyznając im od 1 do 3 punktów, przy czym: – 3 punkty dla projektu najwyżej ocenianego, – 2 punkty dla projektu ocenianego jako drugi, – 1 punkt dla projektu uznanego za trzeci w kolejności. Wyniki poznamy w październiku.

W roku 2019 odbyła się pierwsza edycja Budżetu Obywatelskiego miasta Dąbrowa Górnicza, do którego złożono 32 projekty. 6514 mieszkańców w trakcie głosowania wybrało do realizacji projekt „Podlesie Pełne Życia”. Na jego wykonanie przypadła cała pula – 3,6 mln zł – przewidziana na zeszłoroczny budżet. Wcześniej, od 2013 r., dąbrowianie wskazywali przedsięwzięcia do realizacji w swojej okolicy – w dzielnicy czy na osiedlu – w ramach Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego. Jego efekt to ponad 600 różnorodnych zadań – m.in. utworzenie placów zabaw, boisk, chodników, parkingów czy skwerków, a także zakupienie nowych sprzętów i książek do filii Miejskiej Biblioteki Publicznej. Budżet Obywatelski obejmuje projekty o charakterze ogólnomiejskim, skierowane do szerszych grup.

Czytaj więcej

Wiadomości

Lokalnie i na wynos

Wiadomości

Cała Polska w czerwonej strefie

Wiadomości

Połączmy tradycję z troską o środowisko

Wiadomości

Pora na zimowy czas