Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
17 marca 2023

Weekend w mieście

Drukuj

Piątek 17.03

Wielkanocna sesja zdjęciowa w tygodniu
Centrum Aktywności Obywatelskiej godz. 10.30
Wiosna i Wielkanoc zbliżają się wielkimi krokami, dlatego Równe Babki zapraszająwszystkich na tegoroczne sesje z Janett Photography Fotografia Żaneta Kowalczyk.
Bilety: app.evenea.pl

LEGO MIASTO – warsztaty z Patrykiem Ziętarą
Dom Kultury Ząbkowice godz. 17.00
Druga odsłona warsztatów LEGO, które poprowadzi Patryk Ziętara – finalista drugiej edycji programu Lego Masters! Tematem przewodnim zajęć będzie tworzenie i modyfikowanie miast.

Wernisaż 12. Międzynarodowe Biennale Miniatury
Pałac Kultury Zagłębia godz. 18.00
Międzynarodowe Biennale Miniatury to wydarzenie organizowane przez Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater w Częstochowie. Biennale jest przeglądem o charakterze konkursowym, dobrze znanym i rozpoznawalnym na całym świecie. Co dwa lata artystki i artyści przesyłają setki prac, które następnie są eksponowane zarówno w Ośrodku Promocji Kultury, jak i w galeriach w Polsce i za granicą.

Grzegorz Turnau – Znów wędrujemy
Pałąc Kultury Zagłębia godz. 19.00
„Znów Wędrujemy LIVE” to podróż szlakiem wszystkich albumów Turnaua, któremu towarzyszą od lat znakomici wędrowni muzykanci. Można liczyć na niezapowiedzianych gości i nowe piosenki. Istotna jest jednak przede wszystkim okazja do spotkania z wokalistą, kompozytorem i pianistą Grzegorzem Turnauem w jego, być może, najlepszej życiowej formie.
Bilety: bilety.qualitim.pl

Sobota 18.03

Niespodzianka – spektakl
Pałac Kultury Zagłębia godz. 17.00
Sztuka, której autorem jest Pierre Sauvil to widowiskowa i dynamiczna arcykomedia, przygotowana specjalnie na 10-lecie Teatru Kamienica. Spektakl, w reżyserii Emiliana Kamińskiego, w humorystyczny sposób obnaża wiele prawd dzisiejszych czasów. To sztuka z wyśmienitą obsadą, błyskotliwymi dialogami i… mnóstwem NIESPODZIANEK! Spełniony biznesmen i niespełniona aktorka. Piękni i bogaci właściciele dużej firmy żyją razem, ale łączy ich głównie wspólny majątek.
Bilety: biletyna.pl

Niedziela 19.03

Dąbrowski Jarmark Staroci
Fabryka Pełna Życia od wczesnych godzin porannych
Trzecia niedziela miesiąca oznacza Jarmark Staroci. Tu każdy znajdzie coś dla siebie – od antyków, przez rękodzieło.

Topienie Marzanny, grill i zbiórka na leczenie Rafała Pluty
Pogoria III godz. 11.00
W związku ze zbliżającym się końcem zimy Pogoria Morsuje zaprasza na wspólne topienie Marzanny! Z tej okazji udostępniają grilla (wkładkę każdy przynosi własną), a oprócz tego odbędzie się  charytatywna zbiórka środków na leczenie Rafała Pluty zorganizowana przez jego sąsiadów i przyjaciół, którzy przygotują ciasta oraz grochówę dla wszystkich morsów.

Silesian Melting Pot – Metropolitalne Dni Różnorodności Kulturowej
Akademia WSB, Pałac Kultury Zagłębia godz. 16.00
W pierwszym dniu wydarzenia Akademia WSB zaprasza na koncert Kunle Solomon & The Livingthoughts. Dołącz do wielokulturowej społeczności i bądź częścią tego wyjątkowego wydarzenia.

Piwnica – Byty
Pałac Kultury Zagłębia godz. 19.30
BYTY to gdański kwartet muzyczny osadzony w muzyce elektronicznej (art. pop/trip hop). Zafascynowani stylistyką lo-fi, poprzez ciepłe szumy i szmery stwarzają unikalny klimat. Utwory okraszone wokalem Katarzyny Siepki zyskują na sensualności i melodyce, będącą doskonałą równowagą dla ciasnych i rytmicznych podkładów Pawła Przyborowskiego, Sebastiana Lipińskiego oraz Wojtka Chroboczyńskiego. Po dobrze przyjętych trzech EPkach wydanych we współpracy z labelami 'Przesada’ oraz 'Tutka Records’ zespół w maju 2022 roku wydał swój długogrający debiut „Rejs”.
Bilety: bilety.palac.art

Cały weekend

Żarciowozy
Parking Nemo od godz. 15.00 w piątek
Żarciowozy po raz kolejny w Dąbrowie Górniczej! Przygotuj się na pyszny weekend smaków z różnych stron Świata.

Kino KADR

Wyrwa
17.03 – 22.03 godz. 17.00
Tajemniczy wypadek samochodowy zmienia całkowicie życie Maćka (Tomasz Kot). W zdarzeniu ginie jego żona Janina (Karolina Gruszka). Najprawdopodobniej kobieta popełniła samobójstwo. Maciej nie ma jednak pojęcia, dlaczego do wypadku doszło pod Mrągowem, skoro Janina powiedziała, że jedzie na delegację do Krakowa. Pomyliła się? A może kłamała? Zrozpaczony mężczyzna wyrusza w podróż, aby rozwiązać zagadkę jej śmierci. Wkrótce trafia na trop niejakiego Wojnara (Grzegorz Damięcki) – aktora, którego podejrzewa o romans ze zmarłą żoną. Od tego momentu pytania zaczynają się mnożyć, a tragedia zmienia się w skomplikowaną zagadkę.

Tár
17.03 – 22.03 godz. 19.15
„Tár”, z Cate Blanchett w roli ikony muzyki Lydii Tár analizuje zmieniającą się naturę władzy, jej wpływ i trwałość we współczesnym świecie. Lydia Tár, powszechnie uważana za jedną z największych żyjących kompozytorek/dyrygentek i pierwszą w historii kobiet główną dyrygentkę wielkiej niemieckiej orkiestry. W filmie zobaczymy również Marka Stronga („1917”, „Szpieg”). Za reżyserię filmu odpowiada trzykrotnie nominowany do Oscara Todd Field („Małe dzieci”, „Za drzwiami sypialni”).

Szkoła magicznych zwierząt – Weekendowe Kino Dzieci
18.03 – 19.03 godz. 10.00
Ida musiała przeprowadzić się do innego miasta i teraz jest „tą nową” w szkole Winterstein. Klasa nie przyjmuje jej z otwartymi ramionami. Jedyne wolne miejsce w ławce jest obok outsidera Benniego. Pewnego dnia wychowawczyni, panna Cornfield, zapowiada przyjazd niezwykłego człowieka. Ma ich odwiedzić Mortimer Morrison, który podróżuje po świecie w poszukiwaniu magicznych zwierząt. Ich niezwykłość polega na tym, że potrafią rozmawiać z człowiekiem, którego biorą za przyjaciela. Magiczne zwierzę nigdy nie zostawi swojego przyjaciela w potrzebie. To najwierniejszy towarzysz, jakiego można sobie wyobrazić.

Felix i ukryty skarb – Weekendowe Kino Dzieci
18.03 – 19.03 godz. 12.00
​Dwunastoletni Felix jest przekonany, że jego ojciec, który zaginął na morzu dwa lata temu, żyje. Felix postanawia go odnaleźć. Pomoże mu w tym emerytowany marynarz Tom, jednonoga papuga Squawk i kot Rover, który zachowuje się jak pies. W końcu dotrą na Wyspę Cienii, gdzie odnajdą sekretny skarb strzeżony przez niebezpieczną Morgę.

W gorsecie
18.03 – 19.03 godz. 14.30
Piękna i charyzmatyczna Sisi po ponad dwóch dekadach ma już serdecznie dość spiętego świata austriackiej monarchii, a reprezentowanie cesarstwa to ostatnia rzecz, na którą ma ochotę. O wiele bardziej ekscytująca wydaje jej się dekadencja – wyrusza więc w wielką podróż po Europie, aby spotkać się z dawnymi przyjaciółmi (i rozniecić na nowe stare płomienie). Jednak dworskie obowiązki wzywają ją z powrotem, a jej próby uczynienia życia bardziej ekscytującym wywołują w Wiedniu szok i zgorszenie. Czy skandalistka Sisi wymyśli sposób na to, by mogła żyć tak, jak naprawdę chce?

Czytaj więcej

Biznes

„Twój model biznesowy”. Przedsiębiorcy mogą zgłaszać swoje pomysły

Wiadomości

Weekend w mieście

Strona główna

Konkurs plastyczny na plakat promujący jazdę rowerem

Biznes

Kolejni przedsiębiorcy w gronie laureatów Konkursu im. Adamieckiego