Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
13 października 2022

Weekend w mieście

Drukuj

Piątek 14.10

Spotkanie autorskie ze Szczepanem Twardochem
Miejska Biblioteka Publiczna godz. 18.00
Szczepan Twardoch – pisarz, publicysta, autor bestsellerowych powieści. Uhonorowany wieloma prestiżowymi nagrodami, między innymi Paszportem „Polityki”, Nagrodą im. Kościelskich, Brücke Berlin-Preis, Śląskim Wawrzynem Literackim, Nagrodą Kulturalną Onetu O!Lśnienie, Nagrodą Czytelników Nike i rekordową liczbą nominacji (między innymi do nagród Nike, Gdynia i Angelus).
Brak wolnych miejsc

Kaśka Sochacka – koncert
Pałac Kultury Zagłębia godz. 20.00
Zapraszamy na jesienno-zimową trasę koncertową Kaśki Sochackiej, która trwać będzie od października 2022 do stycznia 2023. Spotkamy się na koncertach siedzących w filharmoniach, teatrach oraz domach kultury, ale nie zabraknie też stojących klubowych koncertów w dużych miastach.
Bilety: biletyna.pl

Sobota 15.10

TattooTimeConvention
Hala Widowiskowa Centrum godz. 10.00
TATTOO TIME CONVENTION to pierwsza odsłona cyklicznej konwencji tatuażu artystycznego organizowanej w hali Widowiskowo-Sportowej Centrum w Dąbrowie Górniczej. Podczas dwu dniowego wydarzenia możecie spotkać najlepszych artystów, najlepsze studia tatuażu z całej Polski oraz Europy.
Bilety: zakup na miejscu: jednodniowy 55 złotych, dwudniowy 70 złotych
Kliknij aby powiększyć mapę miejsc parkingowych.

Telewizja kłamie
Pałac Kultury Zagłębia godz. 19.00
Aktorzy wcielając się w postacie znanych prezenterów telewizyjnych pokazują nie tylko co się dzieje na oczach telewidza, ale i to co się dzieje w telewizyjnym studiu po wyłączeniu kamer i zejściu z wizji. A do wyboru jest TVP, TVN, Polsat i TV Trwam.
Bilety: kupbilecik.pl

Niedziela 16.10

Dąbrowski Jarmark Staroci
Fabryka Pełna Życia wczesne godziny poranne
Na Jarmarku Staroci wystawcy pokażą co mają najlepszego. Na jarmarku każdy może ciekawie spędzić czas, zobaczyć stare pocztówki, naczynia, narzędzia, sprzęt RTV, śrubki, filiżanki czy podniszczone zabawki.

Oddam żonę w dobre ręce
Dom Kultury Ząbkowice godz. 16.00
Po latach przypadkiem spotykają się dawni koledzy ze szkoły. Jeden to człowiek sukcesu i materialista, drugi niedopasowany, wieczny pechowiec stojący nad przepaścią. Spotykają się w idealnym momencie na zmiany w życiu każdego z nich. Do akcji dołącza także wyjątkowa kobieta, będąca kolejno żoną jednego i drugiego. Spektakl pełen jest piekielnie zabawnych, miejscami absurdalnych i niepozbawionych refleksji dialogów w stylu komedii bulwarowej, ze świetnie zawiązaną intrygą.
Bilety: bilety.palac.art

Przegląd MUZYKA – WYOBRAŹNIA – CIEMNOŚĆ
Pałac Kultury Zagłębia godz. 16.30
Finaliści III Przeglądu Wokalnych Talentów „Muzyka – Wyobraźnia – Ciemność” zaśpiewają w całkowitym mroku, uzbrojeni jedynie w swój głos.
Wstęp wolny

Kino KADR

Repertuar Kina Kadr na weekend.

Mama Mu wraca do domu
15.10 – 16.10
godz. 15.00
Mama Mu to odlotowa krowa, która nigdy się nie nudzi. Zamiast siedzieć na łące, woli próbować nowych rzeczy – stania na głowie, jazdy na deskorolce, a nawet nurkowania! W codziennych wybrykach towarzyszy jej oddany przyjaciel, Pan Wrona. Kiedy pewnego dnia na farmę przybywa bocian-obieżyświat, uporządkowane życie na farmie wywraca się do góry nogami. Mama Mu zainspirowana historiami o odległych zakątkach świata, postanawia opuścić zagrodę i wyruszyć w daleką podróż.
Bilety: bilety.palac.art

Johnny
14.10 – 18.10
godz. 17.00
Oparta na prawdziwej historii opowieść o miłości do świata i drugiego człowieka oraz o tym, że każdy zasługuje na drugą szansę. Gdy Patryk dostaje ją od ks. Jana Kaczkowskiego, nie podejrzewa nawet, jak odmieni to jego życie.
Bilety: bilety.palac.art

Pasażerowie nocy
14.10 – 18.10
godz. 19.30
W noc wyborczą 1981 r. na ulice Paryża wychodzą zwolennicy nowego prezydenta, świętując zwycięstwo. W tym samym czasie Elisabeth po odejściu męża zostaje sama z dwójką nastoletnich dzieci. Znajduje pracę w nocnej audycji radiowej i poznaje tam Talulah, bezdomną nastolatkę, którą zaprasza do swojego domu. Dzięki niej Talulah po raz pierwszy doświadcza rodzinnego ciepła i opieki. Wkrótce dziewczyna znika, lecz jej potrzeba wolności, wpłynie na życie Elisabeth i jej bliskich, którzy nabiorą pewności siebie i podejmą ryzyko, zmieniające bieg ich życia.
Bilety: bilety.palac.art

Czytaj więcej

Strona główna

Konkurs plastyczny na plakat promujący jazdę rowerem

Biznes

Kolejni przedsiębiorcy w gronie laureatów Konkursu im. Adamieckiego

Wiadomości

Kolprem wyremontuje przejazd. Będą zmiany w organizacji ruchu

Rekreacja

Startuje walka o ligowe punkty. MKS podejmuje wicemistrza