Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści
 • Wersja dla niedowidzących Ikona wersja dla niedowidzącychWersja dla niedowidzących
 • Ikona wersja dla niepełnosprawnych Wersja dla niepełnosprawnych
 • Wielkość czcionki
  Zmniejsz rozmiar czcionki
  Zwiększ rozmiar czcionki
 • BIP

Dostępne skróty klawiszowe:

 • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
 • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
 • ALT + 2 Przejście do treści.
 • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
 • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
16 września 2022

Weekend w mieście

Drukuj

Piątek 16.09

Teatralne Concertino – spektakl
Pałac Kultury Zagłębia
godz. 18.00
Spektakl inspirowany życiorysem i twórczością kompozytora z Dąbrowy Górniczej. Przedstawienie będzie efektem kilkumiesięcznych działań warsztatowych specjalistów w dziedzinie sztuki teatralnej i muzycznej ze środowiskiem amatorów reprezentujących różnorodne grupy społeczne i wiekowe. Spektakl przygotowany przez pedagogów i uczniów dąbrowskich szkół.
Bilety:
palac.art.pl

Francuskie Koneksje
Wydarzenie online
godz. 19.00
Premierowa odsłona studyjnej realizacji audiowizualnej Koncertu na fagot i orkiestrę Michała Spisaka w interpretacji Sophie Dervaux z towarzyszeniem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach pod dyrekcją Jurka Dybała, dokonanej w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

Sobota 17.09

Dzień Otwarty Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego
Akademia WSB
godz. 9.30
Trwa rekrutacja do Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Czekać na Was będą: wykład „Chemiczne czary mary”, dr n. med. Patrycja Mickiewicz, dwa bloki naukowe, które pokażą jak ciekawa może być przygoda z nauką. Historia i robotyka, przyroda i warsztaty językowe. A dla rodziców spotkanie z ekspertem nt. „Bezstresowe wychowanie czy wychowanie bez stresu?”
Zapisy: wsb.edu.pl

Europejskie Dni Dziedzictwa w Fabryce Pełnej Życia – Fabryka Pełna Historii
Fabryka Pełna Życia
godz. 17.00
Wyjątkowa lekcja historii z przemysłowej przeszłości Zagłębia Dąbrowskiego, Dąbrowy Górniczej i fabryki obrabiarek Defum w połączeniu z prezentacją projektu nowego centrum miasta – Fabryki Pełnej Życia – tak będą wyglądać obchody 30. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa w Fabryce Pełnej Życia.
Wstęp wolny

Niedziela 18.09

Jarmark Staroci
Fabryka Pełna Życia wczesne godziny poranne
Dąbrowski jarmark staroci odbywa się w trzecią niedziele każdego miesiąca.

Design na warsztacie
Fabryka Pełna Życia godz 9.00
Spotkanie z Katarzyną Jasiołek, autorką artykułów i książek o polskim wzornictwie, w tym publikacji „Asteroid i półkotapczan. O polskim wzornictwie powojennym” (2020) oraz „Opakowania czyli perfumowanie śledzia. O grafice, reklamie i handlu w PRL-u” (2021).
Wstęp wolny

Obchody 30 lecia klubu MKS Dąbrowa Górnicza
Hala Centrum godz. 11.00
Rok 2022 jest szczególny w historii MKS Dąbrowa Górnicza, klub świętuje bowiem swoje 30 lecie. Z tej okazji odbędą się uroczyste obchody tej rocznicy. W harmonogramie mecz, prezentacja drużyny oraz odsłonięcie pamiątkowej tablicy Z. Cybulskiego.
Wstęp wolny

Niedzielne Poranki Teatralne – Skrzydlaty odlot
Dom Kultury Ząbkowice
godz. 10.30
Skrzydlaty odlot Teatru Kultureska to widowisko, na które składa się aż 10 piosenek, wykonywanych na żywo przez aktorów! To również moc kolorów, efektów specjalnych i nowatorskie podejście do edukacji teatralnej!
Bilety:
bilety.palac.art.pl

Kochani Moi – wieczór muzyczno-literacki
Pałac Kultury Zagłębia
godz 17.00
W trakcie wydarzenia przywołamy z przeszłości słowa Michała Spisaka, kierowane do bliskich mu osób. Listy to wyjątkowa pamiątka, mówiąca wiele o życiu kompozytora, a także dostarczająca wielu emocji, dlatego wymaga szczególnej oprawy. Serdecznie zapraszamy na spektakl i koncert w jednym, w trakcie którego usłyszymy fragmenty listów Michała Spisaka do przyjaciół w interpretacji wybitnego aktora i gwiazdy kina – Zbigniewa Zamachowskiego.
Bilety:
palac.art.pl

Kino KADR

Repertuar Kina Kadr na weekend.

Kryptonim Polska
16.09 – 21.09 godz. 17.00
Gdyby nie kontuzja, Staszek (Maciej Musiałowski) byłby dziś gwiazdą Ekstraklasy. Gdyby nie złamane serce, Pola (Magdalena Maścianica) nadal mieszkałaby w Warszawie. Gdyby nie przypadek, prawdopodobnie nigdy by się nie spotkali. I nie doszłoby do wydarzeń, o których będzie mówił cały kraj. Ale co się stało, to się nie odstanie i tak oto zaczyna się prawdziwa jazda bez trzymanki. Bo on to miejscowy zadymiarz i narodowiec z grupy Romana (Borys Szyc). Ona zaś – aktywistka i uosobienie wszystkiego z czym Staszek i jego radykalni kumple poprzysięgli walczyć.
Czy ich miłość ma jakikolwiek szanse i sens?
Bilety: bilety.palac.art.pl

Vortex
16.09 – 21.09 godz. 19.00
„Vortex” to przejmujący i cierpliwy zapis ostatnich dni życia starszego małżeństwa, w które wcielili się: legenda francuskiego kina Françoise Lebrun i kultowy reżyser kina grozy Dario Argento. Noé tym razem stawia na twardy realizm, ale nie byłby sobą, gdyby nie eksperymentował formalnie. Od początku dzieli ekran na dwie części, osobno obserwując powoli tracącą kontakt z rzeczywistością, chorą na demencję żonę oraz schorowanego męża, który nie przyjmuje do wiadomości jej stanu. Mężczyzna za wszelką cenę stara się skończyć książkę o ukochanych filmach i śnieniu w kinie.
Bilety: bilety.palac.art.pl

Czytaj więcej

Strona główna

Nowoczesna automatyczna toaleta stanęła przy ulicy 3 Maja

Strona główna

Finałowe spotkanie z Bike Atelier MTB Maratonem w Dąbrowie Górniczej

Wiadomości

Sposób na dziki. Jak radzić sobie z nimi w mieście

Biznes

Jesień z biznesem. Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości pomaga młodszym i starszym