Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści
 • Wersja dla niedowidzących Ikona wersja dla niedowidzącychWersja dla niedowidzących
 • Ikona wersja dla niepełnosprawnych Wersja dla niepełnosprawnych
 • Wielkość czcionki
  Zmniejsz rozmiar czcionki
  Zwiększ rozmiar czcionki
 • BIP

Dostępne skróty klawiszowe:

 • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
 • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
 • ALT + 2 Przejście do treści.
 • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
 • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
9 września 2022

Weekend w mieście

Drukuj

To będzie weekend pełen wrażeń! W rozkładzie pierwsza edycja Swimrun z Ostrą, Craft Bazar dla Ukrainy, Festiwal Ludzi aktywnych i gra miejska! Sprawdźcie co jeszcze będzie się działo.

Zagłębie za pół ceny – Cały weekend
Zagłębie za pół ceny to popularna akcja, podczas której wybrane lokale i punkty usługowe obniżają część swojej oferty o 50%.
Listę lokali znajdziecie na stronie: Zagłębie za pół ceny już 9-11 września!

Piątek 09.09

Artystyczny Kombinat- Wokół Huty Katowice od A do Ż
Galerii Sztuki Pałacu Kultury Zagłębia (poziom -1), wernisaż o
godz. 17:00. Wystawa dostępna od 9 września do 7 października 2022
„Artystyczny Kombinat – wokół Huty Katowice od A do Ż” to ekspozycja przygotowana z okazji obchodów 50-lecia budowy Huty Katowice. Na wystawie zaprezentowane zostaną prace malarskie dwudziestu twórców, które w większości powstały w ramach międzynarodowych plenerów artystycznych organizowanych przez Kombinat Metalurgiczny Huta Katowice w latach 70. XX w. Prace zebrane na wystawie pochodzą głównie ze zbiorów Muzeum Miejskiego „Sztygarka”, rysunki wypożyczono z warszawskiej Fundacji Edwarda Dwurnika oraz z wrocławskiej pracowni malarskiej Miry Żelechower-Aleksiun. Hojnie wykorzystano również materiały archiwów zakładowych Pałacu Kultury Zagłębia.
Wstęp wolny

Sobota 10.09

Swimrun z Ostrą
Pogoria III
godz. 9.00
Jeżeli kochasz biegać po lesie, po piachu, po chaszczach i w innych okolicznościach przyrody… Jeżeli pływanie z rybkami nie jest Ci obce, lubisz wolność, jaką dają te aktywności na łonie natury to Swimrun z Ostrą jest dla Ciebie idealny! Swimrun z Ostrą, czyli Magdaleną Ostrowską, to pierwsze zawody z tej kategorii organizowane w Dąbrowie Górniczej.
Zapisy:
e-gepard.eu

Finał Kapsel Cup
Fabryka Pełna Życia godz. 11.00
Finał rozgrywek gry w kapsle dla najmłodszych i najstarszych, bez względu na wiek. Zawodnicy przesuwają swój kapsel po linii toru, pstrykając kapsel tak, aby nie wyskoczył poza granice toru.

Wielka gra dla aktywnych – Festiwal Ludzi Aktywnych
Park Hallera godz. 12.00 Wielkie święto organizacji pozarządowych i społeczników będzie miało w tym roku formę Wielkiej Gry Miejskiej – pełnej zadań sprawnościowych, łamigłówek i wyzwań, które przygotują dla Was nasze dąbrowskie NGO`sy.

8 urodziny MXDG
Tor MXDG
godz. 16.00
Tor Motocrossowy w Dąbrowie Górniczej obchodzi swoje ósme urodziny! Nocne wyścigi PitBike, ognisko, tańce i dobra zabawa.
Wstęp wolny

Romeo i Julia – Inauguracja 78. sezonu artystycznego Opery Śląskiej
Pałac Kultury Zagłebia
godz. 18.00
Tragiczna historia kochanków z Werony pobudza wyobraźnię kolejnych pokoleń. W nowej odsłonie scenicznej zagościła na deskach Opery Śląskiej. Opowieść o zwaśnionych rodach Kapuletów i Montekich, którą na język opery przełożył francuski kompozytor Charles Gounod, na bytomską scenę wprowadził Michał Znaniecki – jeden z najwybitniejszych reżyserów teatralnych i operowych.  Spektakl został nagrodzony trzema Złotymi Maskami – jako Przedstawienie Roku 2017, w kategorii rola wokalno-aktorska dla Andrzeja Lamperta za rolę Romeo i za scenografię dla Luigiego Scoglio.
Bilety: palac.art.pl

Niedziela 11.09

Craft Bazar II dla Ukrainy
Fabryka Pełna Życia
godz. 11.00
Druga edycja bazaru organizowanego przez Stowarzyszenie Civitas, Fabrykę Pełną Życia oraz młodzież uczestniczącą w Śląskiej Akademii Liderów Społecznych.

Games Room w Sztygarce
Muzeum Miejskie Sztygarka
godz. 11.00
Kolejne spotkanie z grami historycznymi i planszówkami. S
zerokie spektrum gier typu euro – gatunek gier planszowych, które charakteryzują się względnie prostymi zasadami, relatywnie krótkim czasem gry, dość wysokim poziomem abstrakcji oraz bardzo ograniczoną interakcją między graczami.

III Przegląd Wokalnych Talentów Muzyka – Wyobraźnia – Ciemność
Pałac Kultury Zagłębia Piwnica Teatralna godz. 13.00
Drugi etap innowacyjnego konkursu dla młodych wokalistów, który Fundacja „Wygrajmy Razem” realizuje w kooperacji z Pałacem Kultury Zagłębia. Wyłonieni w drodze eliminacji uczestnicy, pochodzący z różnych stron Polski, będą oceniani przez 3-osobową komisję jurorską, w skład której wchodzą wybitni utalentowani, niewidomi artyści: Armand Perykietko, Monika Czerczak i Agata Zakrzewska.
Wstęp wolny

Prezentacja Seniorskiej Drużyny Volley Dąbrowa Górnicza wraz z gr. młodzieżowymi Akademii Siatkówki
Fabryka Pełna Życia
godz. 17.00
Oficjalna prezentacja naszej Akademii Siatkówki wraz z grupami młodzieżowymi. Punktem kulminacyjnym spotkania będzie prezentacja seniorskiej drużyny, która będzie reprezentować miasto w rozgrywkach I Ligi Śląskiej Mężczyzn oraz w Tauron Pucharze Polski.
Wstęp wolny

Kino KADR

Repertuar Kina Kadr na weekend.

Cicha Ziemia
09.09 – 14.09
godz. 17.00
Anna (Żulewska) i Adam (Dymecki) wynajmują wakacyjny dom na słonecznej włoskiej wyspie. Na miejscu okazuje się, że wymarzona willa nie spełnia ich oczekiwań, a wyspa boryka się z brakiem wody. Obecność wynajętego do naprawy basenu robotnika rozpocznie nieoczekiwany łańcuch niepokojących zdarzeń. W pozornie zgodnym małżeństwie do głosu dojdą mroczne instynkty i głęboko skrywane emocje.
Bilety: bilety.palac.art.pl

Pracownik Miesiąca
09.09 – 14.09 godz. 19.30
Spokojny urzędnik Vincent jest naciskany, by zrezygnować z pracy ze względu na redukcję etatów. Nadgorliwy inspektor postanawia przenieść go w najgorsze miejsca na ziemi, tylko po to, aby zmusić go do rezygnacji. Wysyła go na Grenlandię, gdzie ma chronić naukowców przed atakami niedźwiedzi polarnych. A to dopiero początek…
Bilety: bilety.palac.art.pl

Czytaj więcej

Biznes

Masz pomysł na „Model biznesowy dla Dąbrowy”? Zgłoś się do konkursu

Rekreacja

Wymarzony początek sezonu. MKS górą w derbach

Wiadomości

Rozpoczynają się spotkania osiedlowe. Będziemy wybierać projekty do realizacji w DBP

Wiadomości

W dąbrowskich przedszkolach i szkołach będzie ciepło. Nie wróci nauka zdalna