Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści
 • Wersja dla niedowidzących Ikona wersja dla niedowidzącychWersja dla niedowidzących
 • Ikona wersja dla niepełnosprawnych Wersja dla niepełnosprawnych
 • Wielkość czcionki
  Zmniejsz rozmiar czcionki
  Zwiększ rozmiar czcionki
 • BIP

Dostępne skróty klawiszowe:

 • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
 • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
 • ALT + 2 Przejście do treści.
 • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
 • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
2 września 2022

Weekend w mieście

Drukuj

|Piątek 02.09|

Kino Kadr/ PKZ:

Wrobiony/ seans filmowy godz. 17:00

Film w reżyserii Piotra Śmigasiewicza zabierze nas w świat niekonwencjonalnego malarstwa. Dominik, w tej roli Piotr Adamczyk, doktorant Uniwersytetu Wrocławskiego zajmujący się historią sztuki wyrusza do Porto Ercole, na zlecenie profesora (Torsten Voges). Zadaniem doktoranta jest zebrać materiał o tajemniczym etapie życia słynnego malarza Caravaggia. Zaraz po przyjeździe do Porto i poznaniu dwójki miejscowych, Dominik staję się częścią kryminalnej intrygi, a świat sztuki, który znał do tej pory, nie jest tym, czym mógł mu się wcześniej wydawać…

https://palac.art.pl/pl/wydarzenie/wrobiony-seans-filmowy

Stracone/ seans filmowy godz. 19:00

Fantastyczna adaptacja powieści Honoré de Balzaca w reżyserii Xavier Giannoli. Poeta Lucien (Benjamin Voisin), który pochodzi z zubożałej rodziny, nawiązuję romantyczną relację z miejscową arystokratką Madame de Bargeton (Cécile de France). Skandaliczna sytuacja prowadzi bohatera, aż na ubogie paryskie ulice, gdzie Lucien spotyka indywidua podobne do siebie. Widzowie będą mogli na bieżąco śledzić losy i podjęte decyzje poety, aby wedrzeć się na najwyższe salony.

https://palac.art.pl/pl/wydarzenie/stracone-zludzenia-seans-filmowy

|Sobota 03.09|

Kapsel Cup Zagłębie 2022 godz. 11:00/ Fabryka Pełna Życia

Kto nie pamięta i nie lubił gry w kapsle? Najlepsza forma spędzania wolnego czasu dla najmłodszych bez względu na wiek, polegająca na przesuwaniu kapsla po linii toru pstrykając kapsel tak, aby nie wyskoczył poza granice toru. Zapraszamy wszystkich chętnych, szczególnie z dziećmi do wspólnego pstrykania kapslami. Do zapisów w dzień zawodów zapraszamy do biura zawodów od godziny 9:30 do 10:45.

https://www.dabrowa-gornicza.pl/aktualnosci/kapsel-cup-zaglebie-2022-w-fabryce-pelnej-zycia/

Narodowe Czytanie Ballady i romanse godz. 16:00/ Miejska Biblioteka Publiczna

Jedenasta edycja czytelniczego święta w tym roku odbędzie się już w sobotę w Parku Hallera w naszym mieście. Lekturą jedenastej odsłony akcji zostały „Ballady i Romanse”, autorstwa Adama Mickiewicza. Jak co roku dąbrowska biblioteka postara się przybliżyć jej treść mieszkańcom miasta, tym razem za pomocą iście literackiego pojedynku! Dodatkowo w programie akcji prócz pojedynków literackich znajdzie się miejsce na warsztaty i wystawy krótkich form literackich Loesje.

https://www.biblioteka-dg.pl/aktualnosci/791-narodowe-czytanie-2022

Pożegnianie Lata godz. 16:00/ Strzemieszyce ul. Obrońców Pokoju 7

(budynek dawnego gimnazjum nr 10)
Zapraszamy na Integracyjny Piknik Polsko-Ukraiński. W programie m.in.: animacje dla dzieci, strażacki tor przeszkód, degustacja ukraińskich potraw, konkursy rodzinne, wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek, zabawa z DJ-em oraz konkurs kulinarny na najsmaczniejsze pieczonki. Konkurs rozpocznie się wspólnym pieczeniem o godz.17:00, uczestnicy proszeni o przyjście z przygotowanym garnkiem pieczonek. Wstęp wolny.

Industriada godz. 9:00 – 21:00/ Muzeum Miejskie Sztygarka

Motywem przewodnim XIII edycji święta Szlaku Zabytków Techniki jest „Po Szychcie. Czas na fajrant!”. Industriada, czyli święto Szlaku Zabytków Techniki i największy festiwal dziedzictwa przemysłowego w naszej części Europy odbędzie się w Dąbrowie Górniczej. Od godziny 9:00 do 21:00 uczestnicy festiwalu będą mogli m.in. uczestniczyć w wystawach poświęconych tematyce górnictwa w Muzeum Miejskim Sztygarka, wziąć udział w otwartych warsztatach z tworzenia mydełek węglowych, zwiedzić Kopalnie Ćwiczebną „Sztygarka” czy skosztować potraw z regionalnych przepisów przygotowanych przez uczniów klasy gastronomicznej Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dąbrowie Górniczej.

https://muzeum-dabrowa.pl/industriada-2022-po-szychcie-czasz-na-fajrant/

ROCK POGORIA start godz. 17:00/ Pogoria III

Najlepsze zakończenie tegorocznego lata w muzycznym stylu! Zamkniemy sezon letni koncertowym cyklem, spotykając się na Pogorii III wraz z Kazikiem Staszewskim, zespołem Kult, Krukiem i Wojciechem Cugowskim.

Puppet Queens godz. 17:00

Wydarzenie rozpocznie się występem dąbrowskiego zespołu Puppet Queens, w którego skład wchodzą wokalistka i basistka Kasia Caputa, gitarzystka Klaudia Grygiel i perkusistka Justyna Włodarska. Żeńskie trio możemy pamiętać z projektu Recooltywator w Pałacu Kultury Zagłębia.

Kruk & Wojtek Cugowski godz. 18:15

Kruk & Wojtek Cugowski wystąpią m.in. z materiałem z najnowszego albumu „Be There”, który ukazał się w zeszłym roku. Znalazło się na nim osiem kompozycji, a teksty napisał i zaśpiewał Wojtek Cugowski. Płyta spotkała się z rewelacyjnym przyjęciem fanów i mediów. Premiera teledysku do utworu „Rat Race”, który promował to wydawnictwo, również odbywał się w naszym mieście, ponieważ materiał został zrealizowany w Fabryce Pełnej Życia.

KULT godz. 20:00

KULT to chyba jedyny w Polsce zespół, który aktywnie i nieprzerwanie gra już prawie 40 lat. Zespół powstał na początku 1982 r.  w Warszawie. Swój pierwszy koncert zagrał 7 lipca 1982 r. w warszawskim klubie „Remont”. Nagrali 17 płyt długogrających. Zagrali ponad 3000 koncertów. Występowali 8-krotnie w Jarocinie i wszystkich innych festiwalach oraz przeglądach w Polsce i za granicą. Ich koncerty to ponad 2-godzinne spektakle, a niekwestionowanym liderem zespołu jest Kazik Staszewski, którego działalność zespołowa, jak i solowa charakteryzuje się nie tylko sukcesami pod względem artystycznym, ale i komercyjnym.

Jeśli możecie, przyjdźcie na koncert piechotą tego dnia, zostaną wprowadzone ograniczenia w ruchu samochodowym. Jeśli przyjeżdżacie do Dąbrowy Górniczej samochodem, zostawcie go na jednym z bezpłatnych parkingów w centrum miasta i do plaży dojedźcie bezpłatnym, koncertowym autobusem.

https://www.dabrowa-gornicza.pl/aktualnosci/kult-kruk-cugowski-i-puppet-queens-spotkajmy-sie-na-rock-pogoria-3-wrzesnia/

|Niedziela 04.09|

Festyn Rodzinny “Mama Tata i Ja” od godziny 13:00 do 18:00

Festyn odbędzie się na terenie Filii nr 8 Biblioteki Miejskiej w Strzemieszycach Wielkich. W programie m.in.: konkurs piosenki dla dzieci, pokaz karate- KS Ronin, występy wokalne: podopiecznych Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej, zespołu wokalnego Mezalians (Fundacja Wygrajmy Razem), zespołu Swojaki (Pałac Kultury Zagłębia). Dodatkowo pokazy ratownictwa medycznego, które poprowadzi Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego, konkurencję sprawnościowe dla dzieci i rodziców, loteria nagród i jeszcze więcej atrakcji dla każdego.

Czytaj więcej

Strona główna

Danusia, która trzyma sztamę z wiatrem

Wiadomości

Miasto nie będzie handlować węglem

Wiadomości

Sposób na dziki. Jak radzić sobie z nimi w mieście

Strona główna

Nowoczesna automatyczna toaleta stanęła przy ulicy 3 Maja