Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści
 • Wersja dla niedowidzących Ikona wersja dla niedowidzącychWersja dla niedowidzących
 • Ikona wersja dla niepełnosprawnych Wersja dla niepełnosprawnych
 • Wielkość czcionki
  Zmniejsz rozmiar czcionki
  Zwiększ rozmiar czcionki
 • BIP

Dostępne skróty klawiszowe:

 • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
 • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
 • ALT + 2 Przejście do treści.
 • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
 • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
26 sierpnia 2022

Weekend w mieście

Drukuj

Piątek 26.08

Muzyka nad wodą – Frank e la Famiglia
Miejska Plaża Pogoria III
godz. 18:00
Frank e la Famiglia – zespół specjalizujący się w muzyce swingowej lat 20. i 30. Grupę współtworzą zawodowi muzycy jazzowi, pasjonaci Złotej Ery Swingu. Zespół niejednokrotnie zdobył serca publiczności na potańcówkach i festiwalach swingowych w całym kraju. W ich towarzystwie tańczy się wyśmienicie, przy czym doznania słuchaczy pozostają na najwyższym poziomie!

DJ set
Fabryka Pełna Życia godz. 19.00
Cotygodniowy DJ set w Fabryce, tego dnia wystąpi DJ Groover.

Letnie Kino Plenerowe w dzielnicach – Zupa nic
Plac przy Domu Kultury Ząbkowice
godz. 21:00
Marta jest romantyczką i szkolną ofiarą losu. Dzieli pokój z siostrą Kasią i babcią (Ewa Wiśniewska), która zamiast bajek opowiada wnuczkom powstańcze historie. W pokoju za ścianą swe małżeńskie życie toczą rodzice, Tadek (Adam Woronowicz) i Elżbieta (Kinga Preis). On jest stale upokarzanym przez system inteligentem, który po pracy pędzi bimber i po cichu zazdrości opływającemu w dobrobyt szwagrowi (Rafał Rutkowski). Ona jest przewodniczącą zakładowej Solidarności z potrzebą wolności i marzeniem, żeby w końcu wyrwać się z Polski.

Sobota 27.08

Letnie Disco dla Dzieci
Centrum Sportów Letnich i Wodnych Pogoria III godz. 11.00
Mini Disco dla dzieci – zabawy tanecznoruchowe, warsztaty wakacyjne z angielskiego, gra w bule, budowanie w piasku, wodne tatuaże, zabawy grupowe z chustą.

Warsztaty pod chmurką – rozŚPIEWANE zajęcia pokazowe
Fabryka Pełna Życia
godz. 11.30
Gra na instrumentach, śpiew, taniec to idealny sposób na wspólne spędzenie czasu. Piosenki dla małych i dużych połączone z animacjami. Dzięki gestom i pokazywaniu dzieci łatwiej przyswajają nową piosenkę, ćwiczą dzięki temu koncentrację i pamięć oraz świadomość swojego ciała- a nas czeka wspaniała zabawa

Sztuka Tolerancji
Fabryka Pełna Życia godz. 15.00
W pierwszej części wydarzenia wraz z Kaliną Bańką będziecie mieli okazję wziąć udział w live paintingu pełnowymiarowej rzeźby świni dla Fundacji Fabryka Kulturalna. Druga część spotkania to żywa dyskusja na temat tolerancji.

w Zieloną gramy – Kwartet 404C II Międzynarodowy Festiwal im. Michała Spisaka
Krąg Taneczny Park Zielona
godz. 17:00
404C – to numer ćwiczeniówki w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach gdzie od dekad urzędują puzoniści i tubiści. Tam rodzi się zamiłowanie do wspólnego muzykowania. Tak też było w przypadku Kwartetu Puzonowego 404C, który będzie prezentował się na koncercie w Dąbrowie Górniczej. Wszyscy członkowie zespołu są laureatami wielu nagród na Konkursach Muzycznych zarówno w kraju, jak i za granicą.

Letnie Kino Plenerowe – Weselny Toast
Fabryka Pełna Życia
godz. 21:00
Ten wieczór jest dla Adriena koszmarem. Podczas rodzinnej kolacji, dowiaduje się, że będzie musiał wygłosić przemówienie na weselu siostry. Główny bohater jest neurotykiem, ma 35 lat i przeżywa głęboki kryzys. Dziewczyna, z którą właśnie się rozstał nie odpowiada na smsy, a bliscy skupiają się na absurdalnych rozmowach. Kto z Was nie chciałby uciec myślami z podobnego spotkania z bliskimi?

Niedziela 28.08

Śniadanie na trawie
Fabryka Pełna Życia
godz. 10.00
Fabryczna Strefa Smaku proponuje w menu nie tylko klasyczne dania śniadaniowe, ale też takie, których spróbujecie po raz pierwszy i to w przystępnej cenie! Już od 15 zł!

Pogoria Open Water
Pogoria III godz. 11.00
VIII edycja Otwartych Mistrzostw Dąbrowy Górniczej w Pływaniu na Wodach Otwartych. Finał Grand Prix Pucharu Polski.

Dożynki Miejskie
Stadion Strzemieszyce Wielkie ul. Sportowa godz. 14.30
W programie moc występów – Miejska Orkiestra Dęta, Koła Gospodyń Wiejskich, Młodzi Duchem czy Przemek Smolarski z zespołem oraz uroczysta msza rozpoczynająca dożynki.

Dzień Baniek Mydlanych ’22
Fabryka Pełna Życia
godz. 15.00
Nieograniczoną ilość darmowego płynu do baniek mydlanych, ogólnodostępne zestawy do baniek tak, aby każdy mógł stworzyć swoją wymarzoną bańkę, zamykanie w bańce mydlanej,
najróżniejsze akcesoria do baniek mydlanych dostępne na naszym stoisku, dmuchane zamki, konkursy z nagrodami i kolorowe słodkości.

Dzień Kolorów ’22
Fabryka Pełna Życia
godz. 17.30
Wyrzutnie proszków holi, dmuchane zamki, kolorowe łakocie, przepyszne granity, konkursy z nagrodami oraz mnóstwo dobrej zabawy.

Maraton Zumby
Centrum Sportów Letnich i Wodnych w Parku Zielona godz. 18.00
Program treningowy, który łączy elementy fitnessu i tańca latynoamerykańskiego. Maraton Zumby jest skierowany dosłownie do każdego – łączy bowiem w sobie nieskomplikowane kroki, swobodę ruchu oraz niesamowitą energię i zabawę. Maraton Zumby to aktywność w grupie, na świeżym powietrzuradosna forma ćwiczeń, która może być ciekawą alternatywą dla tradycyjnego aerobiku.

Kino KADR

Repertuar Kina Kadr na weekend.

A oni dalej grzeszą, dobry boże!
26.08 – 31.08 godz. 18.00
40 lat minęło jak jeden… grzech? Państwo Verneuil mają co świętować – taki staż małżeński to nie przelewki i, zdaniem ich córek, świetna okazja, by zorganizować huczną imprezę niespodziankę. Żeby było jeszcze weselej, na przyjęcie z różnych zakątków świata przyjeżdżają rodzice Rachida, Davida, Chao i Charles’a. Jeśli państwo Verneuil myśleli, że czterech nietuzinkowych zięciów to już za dużo, to się dopiero zdziwią… Miej ich wszystkich w opiece, dobry Boże!
Bilety: bilety.palac.art.pl

Czytaj więcej

Strona główna

Danusia, która trzyma sztamę z wiatrem

Wiadomości

Przedszkole z Manhattanu czeka wielka metamorfoza

Wiadomości

Miasto nie będzie handlować węglem

Wiadomości

Sposób na dziki. Jak radzić sobie z nimi w mieście