Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
22 lipca 2022

Weekend w mieście

Drukuj

Piątek 22.07

Warsztaty: Wakacyjne spa, czyli jak stworzyć naturalne kosmetyki
Muzeum Miejskie Sztygarka godz. 9.00
Uczestnicy warsztatów nauczą się wykonywać naturalne kosmetyki przy użyciu metod znanych już naszym babciom.
Wstęp wolny, zapisy: mgabrys@muzeum-dabrowa.pl

Lipcowe Piątki z Animacjami
Filia nr 8 MBP godz. 16.30
Taneczna rozgrzewka, zabawy integracyjne przy muzyce, mini disco, zabawy z chustą animacyjną, konkursy z nagrodami.
Zapisy: 501 578 717, 794 749 223

Muzyka nad wodą – Jazz Dreamers
Pogoria III
godz. 20.00
Wrocławski zespół grający jazz tradycyjny założony w 2019 roku przez Macieja Walczyńskiego. Po pandemicznej przerwie zespół wrócił do gry, w nowym, zmienionym składzie. Stylistyka Jazz Dreamers ewoluowała z pierwotnych form jazzu tradycyjnego do stylu reprezentowanego przez zespoły Fletchera Hendersona, Duka Ellingtona i Counta Basiego, czy Casa Loma Orchestra.
Wstęp wolny

Sobota 23.07

Turnieje Siatkówki Plażowej z Volleyem
Centrum Sportów Letnich i Wodnych w Parku Zielona godz. 9.00
Turnieje siatkówki plażowej w kategoriach: kobiet, mężczyzn, mixtów, dzieci i rodzin. Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu, która świetnie urozmaica plażowanie. Turnieje tego typu są genialne dla naszego zastałego przy komputerze kręgosłupa, stawów oraz stóp.

Letnie Disco dla Dzieci
Centrum Sportów Letnich i Wodnych Pogoria III godz. 11.00
Mini Disco dla dzieci – zabawy tanecznoruchowe, warsztaty wakacyjne z angielskiego, gra w bule, budowanie w piasku, wodne tatuaże, zabawy grupowe z chustą.

Warsztaty pod chmurką – Plastyka ekspresywna
Fabryka Pełna Życia
godz. 11.30
Szaleństwo działań plastycznych dla małych i dużych.

w Zieloną gramy – Walicki-Popiołek Duo
Krąg Taneczny Park Zielona godz. 17.00
Walicki-Popiołek to duet gitarowo-fortepianowy. Aleksandra Popiołek-Walicki i Jakub Walicki współpracują ze sobą od 2014 roku. W 2020 roku otrzymali oni prestiżowe stypendium Narodowego Cenrum Kultury dla najzdolniejszych młodych artystów w Polsce. Poszukują nowych brzmień w muzyce XVIII wieku, a także szukają nietuzinkowych rytmów w hiszpańskich melodiach. Wykonują i nagrywają nigdy wcześniej nie prezentowane utwory. Aleksandra i Jakub wydali swój pierwszy album Iberico w 2019 roku i od razu przystąpili do pracy nad najnowszym projektem Made in Poland.
Wstęp wolny

Letnie Kino Plenerowe – La Gomera
Fabryka Pełna Życia godz. 21.30
La Gomera zaczyna się jak klasyczny czarny kryminał, by szybko skręcić w rejony kina autorskiego. Głównym bohaterem jest skorumpowany policjant (Vlad Ivanov), który przybywa na tytułową wyspę, chcąc załatwić jeden ze swoich ciemnych interesów. Aby utrzymać wszystko w tajemnicy, musi opanować lokalny język gwizdów zwany silbo. Jakby tego było mało, w życiu mężczyzny pojawia się zjawiskowa femme fatale o imieniu Gilda (Catrinel Marlon).
Wstęp wolny

Niedziela 24.07

Joga na trawie z Chatą Jogi
Fabryka Pełna Życia godz. 10.00
Cotygodniowe zajęcia z jogi na świeżym powietrzu.

Śniadanie na trawie
Fabryka Pełna Życia godz. 10.00
Fabryczna Strefa Smaku proponuje w menu nie tylko klasyczne dania śniadaniowe, ale też takie, których spróbujecie po raz pierwszy i to w przystępnej cenie! Już od 15 zł!

Fabryka Pełna Pszczół – Rodzinne warsztaty pszczelarskie
Fabryka Pełna Życia godz. 11.00
Co zawdzięczamy pszczołom i dlaczego są one tak ważne w naszym życiu, jak możemy im pomóc, kim jest pszczela królowa, gdzie mieszkają pszczoły, czy misie lubią miód, co pszczoły robią zimą? Postaramy się odpowiedzieć na te oraz wiele innych pytań podczas bezpłatnych warsztatów w pasiece na terenie Fabryki Pełnej Życia w Dąbrowie Górniczej.
Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona

Wakacyjne wspinanie
Centrum Sportów Letnich i Wodnych w Parku Zielona godz. 12.00
Zajęcia ruchowe z podstaw bezpiecznego wspinania na ściance wspinaczkowej, które realizują podstawowe pragnienie i potrzebę młodego człowieka. Zajęcia tego typu pozwalają rozbudzić w dziecku potencjał, ukierunkować ich wrodzoną aktywność i ciekawość w odkrywaniu nowego. Zajęcia z wspinaczki to różnorodność ćwiczeń, gimnastyki, wykorzystywania różnych technik połączonych z współzawodnictwem, partnerstwem, ale także odpowiedzialnością i zaufaniem

Muzyczna Parkowa Niedziela – Sojka Band
Park Podlesie
godz. 17:00
Orkiestra Rozrywkowa Sojka Band powstała jesienią 2004 r. Jej nazwa pochodzi od nazwiska założyciela grupy – Jerzego Sojki – wielokrotnie utytułowanego znanego muzyka, multiinstrumentalisty, doświadczonego dyrygenta oraz aranżera opracowań muzycznych wszystkich utworów wykonywanych przez orkiestrę. Repertuar grupy jest niezwykle urozmaicony. To, co charakteryzuje orkiestrę pod batutą Jerzego Sojki to różnorodność brzmień. Grają standardy muzyki jazzowej i tanecznej, ale także muzykę latynoamerykańską, utwory wokalnoinstrumentalne, a nawet autorskie aranżacje muzyki klasycznej.
Wstęp wolny

Maraton Zumby
Centrum Sportów Letnich i Wodnych w Parku Zielona godz. 18.00
Program treningowy, który łączy elementy fitnessu i tańca latynoamerykańskiego. Maraton Zumby jest skierowany dosłownie do każdego – łączy bowiem w sobie nieskomplikowane kroki, swobodę ruchu oraz niesamowitą energię i zabawę. Maraton Zumby to aktywność w grupie, na świeżym powietrzuradosna forma ćwiczeń, która może być ciekawą alternatywą dla tradycyjnego aerobiku.

Kino KADR

Repertuar Kina Kadr na weekend.

Jeżyk i przyjaciele
22.07 – 27.07 godz. 11.00, 15.00
Mila i Mędrek to dzieciaki-zwierzaki i para najlepszych przyjaciół, zamieszkujących leśną polanę. Dzielna języczka i przebojowy wiewiór wyruszają w świat by uratować leśne stworzenia, którym na skutek suszy zabrakło wody. Choć będą musieli stawić czoła wielu trudnościom, udowodnią, że nawet będąc małym, można zostać wielkim bohaterem.
Bilety: bilety.palac.art.pl

Czytaj więcej

Strona główna

Weekend w mieście

Wiadomości

Na dwa miesiące ciężarówki wracają na Strzemieszycką

Wiadomości

Poczuj magię Świąt w Dąbrowie Górniczej

Wiadomości

Mikołajki w Dąbrowie Górniczej