7 października 2019

Weekend w mieście!

Jak co tydzień przedstawiamy propozycje wydarzeń, które będą miały miejsce w Dąbrowie Górniczej w najbliższy weekend! Zanim jednak przejdziemy do weekendu, przypominamy, że już w poniedziałek rusza Festiwal Kultury ZagłębieWood! Październik w Dąbrowie Górniczej będzie obfitował w spektakle, koncerty, spotkania autorskie i wystawy. Nie możecie tego przegapić ;).

Pamiętajcie też, że w niedzielę odbędą się Wybory do Sejmu i Senatu. Nemo – Świat Rozrywki zorganizowało świetną akcję! Wystarczy, że zrobicie sobie selfie pod lokalem wyborczym, a godzinę basenu otrzymacie za złotówkę. Ty też wpływasz na wybory!
Osoby niepełnosprawne oraz starsze, które nie mogą o własnych siłach dostać się do lokalu wyborczego, mogą skorzystać z bezpłatnego autobusu. Więcej informacji tutaj.

A oto, co będzie działo się już w najbliższy weekend:

PIĄTEK 11.10

Teatralne piątki
Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 8, godz. 18.00
Cykl bezpłatnych spektakli dla dzieci już po raz kolejny znajdzie swoje miejsce w Bibliotece Głównej oraz strzemieszyckiej Filii nr 8 i potrwa od października do listopada. W najbliższy piątek widzimy się w Filii nr 8 na spektaklu pt. „Piracka Przygoda” Teatru Lalek Marka Żyły.

Alibi od zaraz – Teatr Capitol
Pałac Kultury Zagłębia, godz. 19.00
Na scenie Katarzyna Skrzynecka, Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Małgorzata Potocka, Magdalena Margulewicz, Andrzej Deskur, Mateusz Banasiuk oraz Stanisław Banasiuk.
Przyłapany na zdradzie mąż potrafi wznieść się na wyżyny kreatywności! Sztuka Jeana Poireta “Alibi od zaraz” jest tego niezbitym dowodem. Michel zaprasza do domu piękną młodą dziewczynę. Gdy powoli wciela w życie swoje marzenia o romansie, w drzwiach staje jego żona Sophie! Zdezorientowany i przerażony wizją rozwodu z dobrze sytuowaną małżonką, potrzebuje porządnego alibi. Na poczekaniu wymyśla niedorzeczną historię i wciąga niedoszłą kochankę do wspólnego odgrywania absolutnie nieprzemyślanej farsy…
Jakie alibi będzie najbardziej wiarygodne? W co uwierzy żona? Scenariusza komicznej intrygi nie zna nikt! Nawet sam autor!

SOBOTA 12.10

Muzyka-Wyobraźnia-Ciemność – koncert finałowy
Pałac Kultury Zagłębia, godz. 16.30
Na scenie Piwnicy Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia odbędzie się Koncert Finałowy I edycji Przeglądu Wokalnych Talentów Muzyka-Wyobraźnia-Ciemność, organizowanego przez Fundację „Wygrajmy Razem” i Pałac Kultury Zagłębia. Sześcioro młodych wokalistów stanie w szranki o atrakcyjne nagrody finansowe. Koncert z udziałem publiczności odbędzie się w całkowitej ciemności a wśród jurorów zasiądzie jedna z legendarnych gwiazd polskiej piosenki.

SOBOTA I NIEDZIELA 12.10 i 13.10

Kortez Przedpremierowo
Pałac Kultury Zagłębia, godz. 20.00
W zbliżającym się sezonie – jak co roku – Kortez z zespołem wybierze się w trasę koncertową po całej Polsce. Tym razem jednak poza piosenkami, które publiczność zna i lubi, zaprezentuje też przedpremierowo materiał, który znajdzie się na jego trzeciej płycie.

Czytaj więcej

Wiadomości

PKZ zaprasza na wirtualne wzruszenia i radości

Ekspercka pomoc dla osób niepełnosprawnych

Nieruchomości

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do zbycia

Pracuj z nami! Aktualne nabory w Urzędzie Miejskim