Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
8 września 2023

Weekend w mieście

Drukuj

Przez cały weekend trwa wydarzenie Zagłębie za pół ceny, to popularna akcja, podczas której wybrane lokale i punkty usługowe obniżają część swojej oferty o 50 procent. Listę lokali znajdziecie w artykule Zagłębie za pół ceny już 8-10 września [Kliknij].

Piątek 08.09

Pokaz iluzji dla całej rodziny
Dom Kultury Ząbkowice godz. 19.00
Podczas rodzinnego przedstawienia zobaczysz ponad 70 minut spektakularnych efektów z pogranicza dziecięcych marzeń.
Bilety: magicmitoraj.pl

Sobota 09.09

Swimrun z Ostrą
Pogoria III godz. 8.00
Jeżeli kochasz biegać po lesie, po piachu, po chaszczach i innych okolicznościach przyrody… Jeżeli pływanie z rybkami nie jest Ci obce. Jeżeli lubisz wolność jaką daje aktywność na łonie natury, to Swimrun z Ostrą jest dla Ciebie idealny!
Informacje i zapisy: swimrunostra.pl

Turniej LOTTO 3×3 Challenge – Prezentacja drużyn MKS Dąbrowa Górnicza
CSLiW Pogoria III godz. 10.00
W programie wydarzenia oprócz zmagań w baskecie 3×3 zaplanowano konkurs wsadów, a po zakończeniu turnieju także prezentację drużyn MKS Dąbrowa Górnicza.

Festiwal Ludzi Aktywnych
Rondo Dąbrowskich Organizacji Pozarządowych godz. 11.00
Podczas tegorocznej edycji Festiwalu ponad 40 organizacji pozarządowych przygotuje dla Mieszkanek i Mieszkańców Zagłębia wiele gier, zabaw i niespodzianek.

Niedziela 10.09

Przemysłowa sztafeta pokoleń EDD
Muzeum Miejskie Sztygarka godz. 10.00
Zwiedzanie Kopalni Ćwiczebnej, zwiedzanie Muzeum, Spacer Śladami powieści „Czarne skrzydła” Juliusza Kadena Bandrowskiego.
Zapisy: tel. 32 726 41 85

Przemysłowa sztafeta pokoleń EDD
Fabryka Pełna Życia godz. 10.00
Spacer botaniczny, protoprzemysł – warsztaty przędzenia wełny z prelekcją, warsztaty nauki tradycyjnych tańców śląskich i zagłębiowskich, koncert z potańcówką Kapela Fedaków.

Dożynki Miejskie 2023
Boisko Szkoły Podstawowej nr 35 w Trzebiesławicach godz. 12.00
Konkursy (największe warzywo dyniowe, najpiękniejszy wianek, największy kwiat ogrodowy), warsztaty artystyczne dla dzieci i dorosłych pod okiem instruktorów PKZ, bezpieczna strzelnica, dmuchany tor przeszkód, przejażdżki konne, pokazy karate i stoiska gastronomiczne.
Wstęp wolny

Seans filmu „Czarne Skrzydła” wraz z prelekcją
Kino KADR godz. 13.30
Obraz konfliktów społecznych i politycznych przedwojennej Polski. Rok 1923. Zagłębie Dąbrowskie. Na wieść o mających nastąpić zwolnieniach górnicy organizują strajk. Poseł Mieniawski stara mu się zapobiec. Francuski administrator kopalni – Coeur zleca podjęcie prac na zagrożonym pożarem przodku. Następuje wybuch, kopalnia staje w płomieniach. Górnicy dokonują samosądu nad Ceourem, a ich manifestacja, w czasie której niosą ciała ofiar katastrofy, zostaje brutalnie stłumiona przez policję.

Kino KADR

Świat po pracy
08 – 13.09 godz. 17.00
Wiele zmieniło się od czasu, gdy grupa purytańskich księży wynalazła w XVII wieku pojęcie etyki pracy. W XXI wieku samo pojęcie „pracy” pod wieloma względami się rozpada. To idealna sytuacja dla szwedzkiego mistrza kina dokumentalnego Erika Gandiniego, który podróżuje po całym świecie i wnikliwie, z egzystencjalnym humorem bada, co oznacza dziś słowo „praca” i czy w ogóle ma ono jeszcze dla nas jakieś znaczenie.

Kochanica króla Jeanne du Barry
08 – 17.09 godz. 19.00
„Kochanica króla” przedstawia losy Jeanne Vaubernier, młodej i ambitnej kobiety ze społecznych nizin, która wykorzystuje swoją inteligencję i powab, aby wspinać się po szczeblach drabiny społecznej. Staje się ulubienicą króla Ludwika XV, a ten dzięki niej odzyskuje apetyt na życie. Wbrew wszelkim konwenansom i etykiecie Jeanne przenosi się do Wersalu, wywołując skandal na dworze. Film w całości nakręcono we wnętrzach i plenerach Wersalu.

O psie, który jeździł koleją – Weekendowe Kino Dzieci
09 – 10.09 godz. 11.00
Życie Zuzi (Liliana Zajbert), której tata Piotr (Mateusz Damięcki) pracuje na kolei, zmienia się nie do poznania, kiedy wkracza w nie Lampo – niezwykły pies-podróżnik. Wyjątkowy owczarek, którego wyprawy pociągiem są sensacją i hitem internetu, z miejsca zostaje najlepszym przyjacielem mającej problemy z sercem dziewczynki. Niestety, zazdrosny o sławę Lampo Dyrektor (Adam Woronowicz) robi wszystko, żeby pozbyć się psa ze swojej stacji. Kiedy mu się to udaje, rozdzielona z ukochanym pupilem Zuzia zaczyna chorować.

Barbie
09 – 10.09 godz. 14.30
Świat Barbie to idealne miejsce, pełne idealnych mieszkańców. No, chyba że ktoś przeżywa akurat kryzys egzystencjalny w całej pełni. Albo jest Kenem.

Czytaj więcej

Wiadomości

Znamy wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim

Strona główna

Trzysta bocianów na budowie huty. Rozmowa z Anną Cieplak

Wiadomości

Ruszają fora mieszkańców

Wiadomości

Spotkanie wokół historii miasta i Huty „Katowice” oraz książki „Ciało Huty” Anny Cieplak