18 lipca 2019

WEEKEND W MIEŚCIE

Zbliża się kolejny weekend, a to oznacza, że już czas na nasze cotygodniowe zestawienie wydarzeń, które odbywać się będą w Dąbrowie Górniczej w najbliższy weekend!

Przypominamy, że cały czas można głosować na Park Zielona i Filię nr 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej w ogólnopolskim konkursie Modernizacja Roku.


PIĄTEK 19.07

Fabryka Kultury – „Pan Tadeusz muzycznie” – Tuż za rogiem – Plenerowe spektakle teatralne
Park Zielona, godz. 19:00
Do rodzinnego domu przyjeżdża ze szkół w Wilnie na wakacje młody Tadeusz. Okazuje się, że Soplicowo, majątek jego opiekuna Sędziego Soplicy, jest pełne gości, którzy zjechali tu, aby uczestniczyć w procesie o stary zamek, niegdyś własność bogatego magnata Stolnika Horeszki. Proces toczy się między ostatnim krewnym Horeszki, Hrabią i Sędzią Soplicą. Spektakl jest prezentacją poszczególnych fragmentów „Pana Tadeusza”, które zgrabnie opowiadają całość historii przedstawionej w epopei. Wybrane impresje sceniczne przedstawione są w wersji aktorskiej oraz muzycznej. Muzyka w spektaklu została skomponowana przez zespoły: Pozyton Sound z Gliwic oraz Music Mahal z Katowic.
Szczegóły

MUZYKA NAD WODĄ – The Cajun Spices
Miejska Plaża Pogoria III, godz. 21:00
Projekt „Muzyka nad wodą” powstał w 2016 roku. Jego pierwsza edycja nosiła nazwę „Klasyka nad wodą”, później jednak urozmaicono muzycznie program tak, by każdy mieszkaniec miasta, regionu i województwa mógł znaleźć w prezentowanej muzyce coś dla siebie i oddać się w pełni atmosferze, która panuje podczas wieczornych koncertów na Miejskiej Plaży Pogoria III. Cykl cieszy się coraz większą popularnością z edycji na edycję. Nic dziwnego… Któż nie lubiłby siedzieć w leżaku, słuchać muzyki na żywo w otoczeniu plaży, wody i zachodzącego słońca. Tegoroczna edycja Muzyki nad wodą składać się będzie z 6 koncertów, z których każdy ma zachęcać do tańca.
Szczegóły

SOBOTA 20.07

Darmowe zajęcia z instruktorami jazdy na deskorolce, hulajnodze i rolkach
Skatepark w Parku Zielona, godz. 16:00-19:00
Stowarzyszenie Sportowe Extreme Live for Ride
w każdą sobotę (16:00-19:00) wakacji w Parku Zielona (skatepark) organizuje darmowe zajęcia z instruktorami jazdy na deskorolce, hulajnodze i rolkach. W planach również szkolenia, zabawy i konkursy z nagrodami.

W zieloną gramy – koncert plenerowy – Cello Maniax
Krąg Taneczny/Park Zielona, godz. 18:00
w Zieloną gramy – cykl koncertów plenerowych, które odbywać się będą w każdy weekend lipca i sierpnia w Parku Zielona w Dąbrowie Górniczej. Cykl podzielony jest na dwa miejsca. Sobotnie koncerty odbywać się będą w Kręgu Tanecznym, natomiast niedzielne przy parkowej fontannie. Każdy z nich odbywać się będzie o godzinie 18:00. Podczas wydarzeń w Kręgu Tanecznym zobaczymy zespoły, które m.in. prezentowały się podczas pałacowego cyklu koncertów Kameralne Czwartki. Z kolei na scenie przy fontannie zagoszczą Orkiestra Rozrywkowa Sojka Band oraz Miejska Orkiestra Dęta. Głównym założeniem cyklu jest zagospodarowanie wolnego czasu mieszkańcom miasta, regionu i województwa, korzystając z pięknych przestrzeni zrewitalizowanego Parku Zielona.
Szczegóły

Letnie kino plenerowe – „Niezwykła podróż Fakira, który utknął w szafie”
Fabryka Pełna Życia, godz. 21:30
Leżaki, przyjemny powiew ciepłego powietrza oraz mocna dawka kina europejskiego, to oczywiście cykl Letniego Kina Plenerowego. Przez najbliższe dwa miesiące, w każdą sobotę lipca i sierpnia zapraszamy na teren Fabryki Pełnej Życia (zaraz za Pałacem Kultury Zagłębia) na seanse pod chmurką z repertuarem Kina Studyjnego Kadr.
Szczegóły

NIEDZIELA 21.07

Joga na molo
Molo przy Pogorii III, godz. 7:00
Stowarzyszenie Civitas w ramach Letniej Akademii Aktywności organizuje zajęcia jogi na dąbrowskim molo. Na zajęcia obowiązują zapisy pod numerem telefonu 600 167 356, obowiązuje własna mata.

W ZIELONĄ GRAMY – Orkiestra Rozrywkowa Sojka Band
Fontanna w Parku Zielona, godz. 18:00
Na scenie przy fontannie zagości Orkiestra Rozrywkowa Sojka Band. Głównym założeniem cyklu jest zagospodarowanie wolnego czasu mieszkańcom miasta, regionu i województwa, korzystając z pięknych przestrzeni zrewitalizowanego Parku Zielona.
Szczegóły

Czytaj więcej

Wiadomości

Ożywić nieożywione w Galerii Sztuki PKZ

Wiadomości

38 lat od wprowadzenia stanu wojennego

Wiadomości

Mikołajki w NEMO z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci

Wiadomości

Metropolitarna Wigilia dla Samotnych