Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
31 sierpnia 2023

Weekend w mieście

Drukuj

Piątek 1.09

Spacer po czwartej przyrodzie ze Stanisławem Łubieńskim – festiwal literacki Miedzianka po Drodze
Przystanek autobusowy Łęknice Zakładowa godz. 7.00
Spacer wokół zbiornika Pogoria II.
Wstęp wolny

Pieszo przez Kulturę – festiwal literacki Miedzianka po Drodze
Pałac Kultury Zagłębia godz. 9.30, 11.00, 12.30
Wybierz się w podróż po murach polskiej perły socrealizmu – 65-letnim Pałacu Kultury Zagłębia – jednego z najważniejszych tego typu zabytków w Europie. Gmachu będącego bastionem muzyki, teatru, filmu i sztuki, który nieprzerwanie – od 1958 roku – pełni swoją misję kulturalną. Poznaj jego historię, zobacz fantazyjne dekoracje, ukryte miejsca i związane z nim anegdoty. Przekonaj się jak wygląda Socrealizm Magiczny!
Bilety: bilety.palac.art

Miedzianka po Drodze
Fabryka Pełna Życia godz. 10.00
Wędrowny festiwal literacki, pod wodzą Filipa Springera i Mariusza Szczygła.  Spotkania z polskimi literatami – Grzegorz Piątek, Julia Fiedorczuk, Katarzyna Chudyńska-Szuchnik, Dominika Słowik. Lekcje poezji, warsztaty literackie oraz seans kina plenerowego.
Wstęp wolny

[bez]senność – Sebastian Moń – wernisaż
Galeria sztuki PKZ godz. 17.00
Sebastian Moń – laureat Nagrody Prezydenta Miasta za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za rok 2022. W zakresie sztuki jest samoukiem. Na początku drogi twórczej, zajmował się głównie rysunkiem, by po jakimś czasie wziąć do ręki pędzel i dać się pochłonąć malarstwu akrylowemu, którego tajniki zgłębia do dziś. Twórca cały czas poszukujący nowych dróg, by spełniać się w tworzeniu swojego specyficznego malarskiego świata. Swoją twórczość określa mianem „melancholijnego industrializmu”.
Wstęp wolny

Sobota 2.09

Narodowe Czytanie 2023 w Dąbrowie Górniczej
Fabryka Pełna Życia godz. 12.00
Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Zarząd Oddziału w Katowicach oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej serdecznie zapraszają na Narodowe Czytanie. Na miejscu odbędzie się Pojedynek Literacki, którego celem jest rywalizacja aktorów – improwizatorów na polu interpretacji tekstów „Nad Niemnem”. Następnie zapraszamy na warsztaty literackie.
Wstęp wolny

Rock Pogoria 2023 – Transgresja, Illusion, IRA
Parking Pogoria III godz. 17.00
Przez całe lato spotykamy się muzycznie w plenerze, bawiąc się w Parku Zielona, na Pogorii III, parku Hallera, parku Podlesie i w Fabryce Pełnej Życia. Wakacyjne granie, tak jak rok temu, skończymy mocnym, rockowym uderzeniem pod nazwą ROCK POGORIA. Podczas drugiej edycji wydarzenia wystąpią Transgresja, Illusion i IRA.
Informacje dotyczące dojazdu oraz zespołów: Rock Pogoria 2023 [Kliknij]
Wstęp wolny

Koncert muzyki filmowej
Fabryka Pełna Życia godz. 19.00
Koncert muzyki filmowej w Majstrze? Czemu nie! Usłyszycie muzyczne motywy z takich filmów jak „Piraci z Karaibow”, The Greatest Showman” i znane piosenki np. „Wake me up” i „Believer”.
Wstęp wolny

Kino KADR

Barbie
01 – 06.09 godz. 18.00
Świat Barbie to idealne miejsce, pełne idealnych mieszkańców. No, chyba że ktoś przeżywa akurat kryzys egzystencjalny w całej pełni. Albo jest Kenem.

Lato, kiedy nauczyłam się latać – Weekendowe Kino Dzieci
02 – 03.09 godz. 11.00
Historia rodzinna widziana oczami dwunastoletniej dziewczyny. Widz śledzi odkrywanie szczególnie interesującego momentu życia, kiedy dzieciństwo dobiega końca i zaczynają się nowe, ekscytujące czasy. „Lato, kiedy nauczyłam się latać” to czuła opowieść o dorastaniu i pojednaniu. Pozornie nudne wakacje na idyllicznej wyspie na Morzu Śródziemnym, z dwiema starszymi paniami, zamieniają się w doświadczenie zmieniające życie 12-letniej Sofii, która przeżywa swoje pierwsze zauroczenie i pierwszy pocałunek. Ponowne spotkanie ze zwariowaną rodziną okazuje się momentem docenienia wartości związanych z więzami rodzinnymi i tradycją.

Oppenheimer
02 – 03.09 godz. 14.00
Oppenheimer w czasie II Wojny Światowej był dyrektorem programu rozwoju broni jądrowej „Manhattan”. Poza działalnością związaną z bronią atomową Oppenheimer miał ogromne osiągnięcia w innych dziedzinach fizyki, między innymi w badaniach czarnych dziur oraz promieniowania kosmicznego. Resztę życia po opracowaniu bomby atomowej poświęcił na działalność na rzecz ograniczania rozprzestrzeniania się broni jądrowej. Był oskarżany przez amerykański rząd i służby o powiązania z ruchem komunistycznym oraz działalność szpiegowską. W latach 50. został pozbawiony dostępu do tajnych dokumentów. Dopiero prezydent Kennedy dokonał jego politycznej rehabilitacji. Oppenheimer jest dziś uznawany za jeden z symboli pacyfizmu i sprzeciwu wobec rozprzestrzeniania broni atomowej.

Czytaj więcej

Strona główna

Stypendia dla najlepszych

Wiadomości

Mamy powody do dumy. Kończy się modernizacja dworca

Rekreacja

Weekend w mieście

Wiadomości

Wnioski na dotacje