Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
6 lipca 2023

Weekend w mieście

Drukuj

Sebastian Moń w Punkcie Widokowym
W Punkcie Widokowym w Fabryce Pełnej Życia codziennie do końca wakacji możecie zobaczyć wystawę reprodukcji Sebastiana Monia.

Piątek 07.07

DĄBROWA SUMMER FESTIVAL 2023
Centrum Handlowe Pogoria godz. 16.00
Dąbrowa Summer Festival to cykl letnich koncertów plenerowych odbywających się na parkingu CH Pogoria(od strony FPŻ). W piątek wystąpią:
16:15 soliści Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej: Julia Szotek, Amelia Rorat, Maja Cembrzyńska; o 18:30 Folk Lady; 19:30 Discoboys, a g. 20:30 Zenek Martyniuk z zespołem Akcent. Wstęp wolny.

Ze względu na ruch w Centrum oraz zajęcie części parkingu CH Pogoria, w trosce o bezpieczeństwo oraz komfort, organizator imprezy, Centrum Handlowe Pogoria, zachęca do przyjazdu na koncert komunikacją miejską. Osobom, które nie mogą zrezygnować z przyjazdu autem, polecamy miejsca parkingowe przy Hali Sportowej Centrum, Miejskiej Bibliotece Publicznej, Muzeum Miejskim Sztygarka oraz Centrum Przesiadkowym (Dworzec PKP) oraz płatny pod Nemo – Świat Rozrywki.

98. Urodziny RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza
Boisko ul. Konopnickiej 29 godz. 16.30
7 lipca 1925 roku Sąd Wojewódzki w Kielcach zatwierdził statut Robotniczego Klubu Gimnastyczno-Sportowego Zagłębie. Ten dzień został uznany za początek funkcjonowania klubu. Odbędzie się mecz rodziców oraz dzieci, uroczystość oraz mecz drużyny.
Wstęp wolny

Sobota 08.07

Sztuka tolerancji
Fabryka Pełna Życia godz. 15.00
Painting z Tomaszem Kulką, który spędzi z Wami czas na malowaniu pełnowymiarowej rzeźby świni dla Fundacji Fabryka Kulturalna. Do tego żywa dyskusja o tolerancji.
Wstęp wolny

Recooltywator – Tabula Rasa
Fabryka Pełna Życia godz. 19.00
Pierwszy z koncertów w ramach plenerowego cyklu Recooltywator w Fabryce Pełnej Życia! Tabula Rasa – Czworo przyjaciół z pewnym bagażem doświadczeń, który zostawili pewnego dnia na peronie – los podstawił im pociąg, za którym ciągnie się powiew odnowy. Wsiedli i mkną przed siebie w rytmie rock’a, trzymają w rękach kartę… czystą kartę, na której Moka, Iras, MiCi oraz Smok konsekwentnie zapisują swoje muzyczne opowieści i historie nacechowane prawdą i autentycznością płynącą wprost z serducha. Tabula Rasa!
Wstęp wolny

Letnie Kino Plenerowe 2023 – W trójkącie
Fabryka Pełna Życia godz. 21.30
Statkiem podróżuje para modeli-celebrytów, Carl (Harris Dickinson) i Yaya (Charlbi Dean), ale ich wycieczka szybko przestaje nadawać się na Instagram. Nagły sztorm – a raczej kałszkwał – sprawia, że owoce morza wracają tam, skąd przyszły, i demoluje jacht, a wraz z nim rozsadza całą społeczną hierarchię.
Wstęp wolny

Niedziela 09.07

Games Room w Sztygarce
Muzeum Miejskie Sztygarka godz. 11.00
Jeśli chcielibyście zabrać ze sobą Wasze pociechy, a może i rodziców, pograć w coś nowego i posiedzieć z nami wspólnie przy planszach w niedzielę to lepszej możliwości w Dąbrowie raczej nie znajdziecie.

Dzień Baniek Mydlanych ze Smokiem Edziem Dąbrowa Górnicza’23
Fabryka Pełna Życia godz. 15.00
Nieograniczone bańki, zamykanie w bańce mydlanej, dmuchane zamki, konkursy z nagrodami, kolorowe słodkości i wiele innych.
Wstęp wolny

Dzień Kolorów Dąbrowa Górnicza’23
Fabryka Pełna Życia godz. 17.30
To okazja do dobrej zabawy i wspólnego kolorowego szaleństwa. Przyjemność tym większa, jeśli na imprezę wybierzecie się ze znajomymi i przyjaciółmi, aby wspólnie porozmawiać, powygłupiać się i potańczyć.
Wstęp wolny

Kino KADR

Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica skorpiona – Letnie Kino Dzieci 2023
07.07 – 12.07 godz. 11.00
Miasteczko Valleby za kilka dni obchodzi 500. urodziny! Świętowanie może jednak przerwać złodziej, którego znakiem rozpoznawczym jest… skorpion. Czy młodzi detektywi, Lasse i Maja, wpadną na jego trop i uratują imprezę?

Wróżka Zębuszka – Letnie Kino Dzieci 2023
07.07 – 12.07 godz. 15.00
Sympatyczna Violetta szkoli się, żeby zostać Wróżką Zębuszką i móc wręczać dzieciom prezenty w zamian za ich mleczne zęby. Niestety mimo szczerszych chęci wciąż oblewa egzaminy, bo jedyne upominki, które potrafi wyczarować to… fioletowe kwiaty. A przed nią najważniejszy, doroczny sprawdzian. Kiedy i ten kończy się porażką, Violetta podkrada innej wróżce magiczny klejnot teleportacji i z jego pomocą przenika do naszego świata. Wszystko po to, by udowodnić niedowiarkom, że może być świetną Zębuszką.

Czytaj więcej

Wiadomości

Wnioski na dotacje

Wiadomości

15 mln na SOR. Większy oddział w nowym budynku

Wiadomości

Znamy wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim

Wiadomości

Ruszają fora mieszkańców