Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
16 czerwca 2023

Weekend w mieście

Drukuj

Sobota 17.06

Industriada w Muzeum Miejskim Sztygarka
Muzeum Miejskie Sztygarka godz. 9.00-21.00
Przemysłowe serce Polski bije w województwie śląskim. Tu każdego roku odbywa się INDUSTRIADA – święto Szlaku Zabytków Techniki i największy festiwal dziedzictwa przemysłowego w naszej części Europy. W tym roku to już czternasta edycja festiwalu. Spotykamy się 17 czerwca – również w Dąbrowie Górniczej! Motywem przewodnim XIV edycji święta Szlaku Zabytków Techniki jest „Sztuka Przemysłu”. Szczegółowy program: https://www.dabrowa-gornicza.pl/aktualnosci/industriada-2023-w-dabrowie-gorniczej/

Spotkanie z cyklu „Łączy nas zdrowie”
Miejska Biblioteka Publiczna godz. 11.00
Przed nami kolejne wydarzenie organizowane wspólnie z Panią Senator Beatą Libera-Małecką z cyklu „Łączy nas zdrowie”. Podczas sobotniego spotkania będziemy gościć prof. dr hab. n. med. Piotra Jankowskiego, który wygłosi prelekcje pt. „Zadbaj o swoje serce. Jak zapobiegać chorobom układu krążenia”.

Letnie Kino Plenerowe w Dzielnicach Dąbrowy Górniczej
Mydlice (plac przy kościele) godz. 21.00
Podczas pierwszego seansu w ramach Letniego Kina Plenerowego zobaczymy film pt. „7 uczuć”. Adaś Miauczyński powraca do czasów swojego dzieciństwa, kiedy miał spory problem z nazywaniem towarzyszących mu emocji.

Noc Siatkojańska
Park Zielona godz. 17.00
Turniej Siatkówki Plażowej, spora dawka ruchu i tańca oraz relaks na świeżym powietrzu to najlepsza propozycja na weekend. A to wszystko w Noc Siatkojańską 17 czerwca 2023 r. w parku Zielona w Dąbrowie Górniczej! Rywalizacja sportowa połączona z weekendową atmosferą, muzyką, smakołykami i dużą dawką pozytywnej energii! Nagrody finansowe i rzeczowe w turnieju to aż 8000 zł! Jest zatem o co walczyć!

Koncert DK Rock
Dom Kultury Ząbkowice godz. 17.00
Na scenie Domu Kultury Ząbkowice zaprezentują się rockowe zespoły z Dąbrowy Górniczej, jak również zespół stworzony z uczestników zajęć muzycznych DKZ! Jeśli w twoich żyłach płynie Rock, to ten koncert jest dla Ciebie! Zobacz jakie spojrzenie na muzykę mają młodzi twórcy z Zagłębia! W programie koncertu DK ROCK znajdą się znane rockowe kawałki, a także autorskie utwory naszych artystów!
Wystąpią:
Zespół Cartel
Zakaz Wjazdu
The Fuse
DK Band

Niedziela 18.06

Piknik Rodzinny organizowany przez Stowarzyszenie Ósmy Dzień
Park Zielona godz. 10.00
Piknik Rodzinny odbędzie się na terenie Centrum Sportów Letnich i Wodnych w Parku Zielona. W programie m.in. dmuchaniec, zabawy ruchowe, giga bańki, tor przeszkód, tatuaże brokatowe, popcorn, wata cukrowa i mnóstwo dobrej zabawy!

Spotkanie z Fallout’em – RPG – pograjmy, pogadajmy
Pałac Kultury Zagłębia godz. 12.30
AFK Animatorzy Fantastyki Kastor zapraszają na spotkanie z systemem RPG, który właśnie wychodzi po polsku. Krótko mówiąc: Fallout.

Grupa MoCarta Wśród Gwiazd – koncert w Dąbrowie Górniczej
Pałac Kultury Zagłębia godz. 19.30
„Grupa MoCarta wśród gwiazd” to tytuł kolejnego programu znanego i lubianego kwartetu smyczkowego. Tym razem Bolek, Paweł, Michał i Filip otoczeni będą największmi gwiazdami muzyki. J. S. Bach opowie o początkach polifonii i o tym jak wynalazł nordic walking. Patron zespołu – Wolfgang Amadeusz wyjawi tajemnice skąd czerpie pomysły dla Grupy MoCarta, a Antonio Vivaldi przyzna się dlaczego skomponował tylko Cztery Pory Roku. W koncercie znajdą się również: skrócona historia muzyki według Grupy MoCarta, wizyta w wiedeńskiej rozgłośni radiowej 1785 roku, oraz żart, który rozchmurzy Ludwiga van Beethovena. Ale tylko na chwilę… „Grupa MoCarta wśród gwiazd” to humor, elegancja i najlepsza muzyka. To rozrywka dla wszystkich pokoleń. Dla dorosłych, ich dzieci, oraz dla tych, którzy z Fryderykiem Chopinem chodzili do szkoły. Bilety dostępne na portalach: unikultura.pl, ebilet.pl, kupbilecik.pl, biletyna.pl.

Czytaj więcej

Wiadomości

Znamy wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim

Strona główna

Trzysta bocianów na budowie huty. Rozmowa z Anną Cieplak

Wiadomości

Ruszają fora mieszkańców

Wiadomości

Spotkanie wokół historii miasta i Huty „Katowice” oraz książki „Ciało Huty” Anny Cieplak