Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

 • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
 • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
 • ALT + 2 Przejście do treści.
 • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
 • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
27 lipca 2023

Weekend w Fabryce Pełnej Życia

Drukuj

Kolejna odsłona Muzycznej Sceny Fabryki, dobra komedia do oglądania w Letnim Kinie Plenerowym i muzyczne zabawy na warsztatach pod chmurką to propozycje Fabryki Pełnej Życia na ostatni weekend lipca.

Wakacje nieuchronnie zbliżają się do półmetka, a w Fabryce Pełnej Wydarzeń nieustannie proponujemy bezpłatne atrakcje na każdy lipcowy i sierpniowy weekend.

Gregor Es w przemyśle muzycznym jest od ponad 20 lat. Ma za sobą występy w klubach na terenie całej Polski jak i poza jej granicami. Od roku 2010 wraz z krakowskim producentem – Dirty Rush’em, tworzy duet muzyczny, a ich produkcje wspierane są przez takich artystów jak David Guetta, Martin Garrix, Afrojack, Hardwell czy Oliver Heldens. Kilkukrotnie występowali na Sunrise Festival w Kołobrzegu, a ich utwory zostały odsłuchane ponad 40 milionów razy w serwisie Spotify, zyskując przy tym niemal 4 miliony stałych obserwujących. Dlatego warto w piątkowy wieczór zabawić się z muzyką graną na żywo, bo obaj pojawią się w piątek, 28 lipca na Muzycznej Scenie Fabryki, zaczynamy o godz. 19.00.

Ekomuzyka dla smyka to nasza sobotnia propozycja dla rodzin z dziećmi. W programie godzinnych warsztatów pod chmurką, które odbywać się będą na naszej fabrycznej łące przewidziano: muzykę na żywo, piosenki, tańce, ćwiczenia rytmiczne i improwizację z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych oraz kolorowych rekwizytów! Bohomaz, organizator zajęć, podkreśla, że to nieliczne zajęcia w regionie, które rozwijają nasze dzieci pod wieloma względami. Materiał prezentowany na zajęciach jest bogaty i bardzo atrakcyjny dla maluchów, a nawet ich rodziców. Zajęcia prowadzone są metodą Rytmiki Dalcroze’a, która dostosowana jest do wieku podopiecznych, stymuluje wszystkie zmysły dziecka, usprawnia procesy myślowe, kształci pamięć, koncentrację i uwagę. Początek muzycznych warsztatów o godz. 11.30.

Na sobotni wieczór w Letnim Kinie Plenerowym FPŻ proponuje razem z Pałacem Kultury Zagłębia francuską komedię pod tytułem „A oni dalej grzeszą, dobry Boże!” To obraz imprezy zorganizowanej z okazji 40-lecia stażu małżeńskiego, na której pojawiają się z różnych zakątków świata nietuzinkowi zięciowie. To 98 minut świetnej zabawy.

Zapraszamy! Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny!

Propozycje na weekend 28-30 lipca:

 • piątek, 28 lipca:

12.00 Strefa Smaku (Fabrykawka zawsze od godz. 9.00)

19.00 Muzyczna Scena Fabryki – Gregor Es & Dirty Rush

 • sobota, 29 lipca:

10.00 Strefa Smaku,

11.30 Warsztaty dla dzieci – Ekomuzyka dla smyka

21.00 Letnie Kino Plenerowe – A oni dalej grzeszą, dobry Boże! – komedia

 • niedziela, 30 lipca:

10.00 Strefa Smaku

10.00 Joga na trawie

Czytaj więcej

Wiadomości

Znamy wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim

Strona główna

Trzysta bocianów na budowie huty. Rozmowa z Anną Cieplak

Wiadomości

Ruszają fora mieszkańców

Wiadomości

Spotkanie wokół historii miasta i Huty „Katowice” oraz książki „Ciało Huty” Anny Cieplak