Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

 • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
 • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
 • ALT + 2 Przejście do treści.
 • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
 • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
14 września 2023

„Twój Pomysł – Twoja Innowacja”. Ciekawa propozycja dla przedsiębiorczych uczniów

Drukuj

Trwa nabór do konkursu „Twój Pomysł – Twoja Innowacja. Twórz lokalnie, myśl globalnie”. To propozycja dla uczniów dąbrowskich szkół średnich, którzy mają nietuzinkowe pomysły na przedsięwzięcia biznesowe, chcą się nimi podzielić i powiedzieć, jak wprowadzić je w życie.

Organizatorem konkursu „Twój Pomysł – Twoja Innowacja. Twórz lokalnie, myśl globalnie” jest miasto i Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości. Konkurs jest otwarty dla wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych z Dąbrowy Górniczej.

Każda szkoła może zgłosić maksymalnie 3 projekty, a uczniowie mogą działać w drużynach maksymalnie 3 osobowych. Uczestników zgłasza nauczyciel, dyrekcja albo uczeń (za zgodą nauczyciela). Zgłoszenia będą przyjmowane do 22 września drogą mailową na adres biuro@inkubator-dabrowa.pl. W zgłoszeniu należy podać nazwę szkoły, imiona i nazwiska członków drużyny oraz imię i nazwisko opiekuna drużyny – nauczyciela.

„Twój Pomysł – Twoja Innowacja. Twórz lokalnie, myśl globalnie” składa się z kilku części.

 • Praktyczne Lekcje Przedsiębiorczości (25 września – 6 października):
  W szkołach biorących udział w konkursie odbędą się zajęcia z przedsiębiorczości prowadzone przez pracowników Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Celem tych lekcji jest rozbudzenie kreatywności uczniów i pomoc w pracy nad ich projektami.
 • Mentoring (6 października – 31 października):
  Każdy zespół będzie miał możliwość skorzystania z dwóch sesji mentoringowych. Mentorzy, doświadczeni przedsiębiorcy i specjaliści z różnych dziedzin, będą dostępni, aby pomóc uczniom rozwijać ich pomysły i przygotować projekty do prezentacji.
 • Szkolenie z prezentacji projektów (I połowa listopada):
  Po zakończeniu procesu mentoringu, uczniowie otrzymają dostęp do materiałów e-learningowych oraz wezmą udział w specjalnym szkoleni uprowadzonym przez Michała Kucharskiego, które odbędzie się w Dąbrowskim Inkubatorze Przedsiębiorczości. Szkolenie pomoże uczniom przygotować się do efektywnego prezentowania swoich projektów.
 • Preselekcja (13 – 15 listopada):
  Po szkoleniu z prezentacji, jury dokona preselekcji wybierając trzy najlepsze projekty, które przejdą do etapu finałowego. Preselekcja odbędzie się w siedzibie Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości.
 • Wielki Finał (29 listopada):
  Po preselekcji nadejdzie czas na prezentacje finałowe. Trzy najlepsze zespoły zaprezentują swoje projekty podczas gali finałowej, która odbędzie się w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. O zwycięstwie zadecyduje jury. Laureatów poznamy w czasie rozstrzygnięcia konkursu „Twój model biznesowy”.

Jak będzie wyglądał mentoring dla drużyn biorących udział w konkursie?

Mentorzy to doświadczeni przedsiębiorcy działający w różnych dziedzinach biznesu. Każdy z nich to osoba, która może dostarczyć wartościowych wskazówek i porad dla naszych młodych konkursowiczów.

Każdy z mentorów zaproponuje 3-4 terminy, kiedy będzie dostępny dla spotkań z zespołami. Każdy zespół będzie miał możliwość zarezerwowania maksymalnie dwóch spotkań z mentorami. Wybór mentora i terminu spotkania zostanie dokonany na podstawie preferencji zespołu i specjalizacji mentora. Zespoły będą mogły zarejestrować się na spotkania z mentorami poprzez system rezerwacji, który umożliwi sprawne i sprawiedliwe przypisanie terminów.

Dodatkowe informacje o konkursie można uzyskać w Dąbrowskim Inkubatorze Przedsiębiorczości: tel. +48 785 656 419, biuro@inkubator-dabrowa.pl

Prezentacja sylwetek mentorów

16

Czytaj więcej

Wiadomości

Poradnia onkologiczna w Przychodni Merkury

Biznes

II przetarg na najem przy ul. Żeglarskiej

Rekreacja

Weekend w mieście

Nieruchomości

Przetargi na sprzedaż nieruchomości położonych przy ul. Transportowej i ul. Rudnej