Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
22 września 2023

„Twój model biznesowy”. Przedsiębiorcy mogą zgłaszać swoje pomysły

Drukuj

Działasz na rynku nie dłużej niż 5 lat? Masz ciekawy, nowatorski, dobrze przemyślamy pomysł na produkt albo usługę? Jeśli tak, to weź udział w miejskim konkursie „Twój model biznesowy”.

Konkurs to propozycja dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą albo firm funkcjonujących jako spółka w Dąbrowie Górniczej. Chodzi w nim o wyłonienie oryginalnego, najbardziej innowacyjnego, spójnego merytorycznie oraz finansowo przedsięwzięcia biznesowego, które będzie realizowane w mieście. 

Pierwszy krok, żeby wystartować w „Twoim modelu biznesowym”, to kontakt z Dąbrowskim Inkubatorem Przedsiębiorczości, który będzie służył pomocą wszystkim biorącym udział na każdym etapie konkursu. Następnie, po przejściu szkolenia z tworzenia modeli biznesowych, do 30 września trzeba będzie wysłać zgłoszenie.

Finaliści zaprezentują się na gali

Do 17 października poznamy osoby, które zakwalifikują się do drugiej rundy. Jej uczestnicy do 16 listopada przejdą warsztaty z pitchowania (profesjonalnych prezentacji biznesowych), tak żeby być gotowym do finałowej prezentacji konkursowej. Na tym etapie, który odbędzie się pod koniec listopada podczas gali w Pałacu Kultury Zagłębia, finaliści przedstawią swoje biznesowe koncepcje przed jury i publicznością.  

Pula nagród w konkursie wyniesie kilkadziesiąt tysięcy złotych. Oprócz zwycięzców wskazanych przez jury, swojego faworyta wybierze także publiczność. Laureaci będą musieli w ciągu pół roku od zakończenia konkursu wdrożyć swój biznesowy model i prowadzić działalność przez co najmniej rok. Głównym organizatorem „Twojego modelu biznesowego”  jest miasto Dąbrowa Górnicza.

„Twój model biznesowy” to kontynuacja konkursu „Model biznesowy dla Dąbrowy”, który pierwszy raz odbył się w 2019 r. Zwyciężczynią została Marta Holi, która zaproponowała stworzenie centrum zdrowia i relaksu „Holisfera”. To miejsce, gdzie świadczone są usługi fizjoterapeutyczne, prowadzone zajęcia jogi i relaksacyjne, a także szkolenia dotyczące naturalnych sposobów ochrony zdrowia. W 2021 roku odbyła się jego druga edycja. Wygrał ją Igor Woźnica, który pod nazwą „Nieźle pogięte” produkuje meble oraz akcesoria dekoracyjne, zgodne z obecnymi trendami w europejskim designie. Kwietniki, stoły, stoliki i konsole wychodzące spod jego ręki sam określa jako loftowe i industrialne. Triumfatorkami zeszłorocznej odsłony były Paulina i Katarzyna Granda, które postanowiły rozbudować kawiarnię i salę zabaw „Bohomaz” o miejsce do prowadzenia zajęć integracji sensorycznej dla dzieci.

Dodatkowe informacje, regulamin i karta zgłoszeniowa na stronie inkubator-dabrowa.pl/konkursy/konkurs-twoj-model-biznesowy

Czytaj więcej

Nieruchomości

Przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej przy ul. Dąbrowskiego

Wiadomości

Przygotuj się na gorszą pogodę, nie zapominaj o potrzebujących

Wiadomości

Poczuj magię Świąt w Dąbrowie Górniczej

Rekreacja

Legia mocniejsza od MKS-u