• Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
21 października 2019

Trzecia wygrana w sezonie

Drukuj

Łatwo nie było, ale najważniejsze, że się udało. Hala „Centrum” pozostała niezdobyta, a MKS Dąbrowa Górnicza pokonał w sobotę BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 88:82. To trzeci triumf podopiecznych Michała Dukowicza w tym sezonie Energa Basket Ligi.

BM Slam Stal pomimo problemów kadrowych pokazała charakter – jeżeli komuś wydawało się, że MKS czeka spacerek, to był w błędzie. Gospodarze co prawda nieźle weszli w mecz – znakomicie grał Bryce Douvier i pomimo ogromnych problemów ze skutecznością Dominica Artisa (1/11 z gry w pierwszej połowie) dąbrowianie zdołali odskoczyć – było 33:20.

W tym momencie „Stalówka” jednak przyspieszyła, a dużo energii swojej drużynie dał Przemysław Żołnierewicz. Grał agresywnie, skutecznie i efektownie. Ostrowianie zaczęli zmniejszać straty, a gdy po przerwie dołożyli skuteczne rzuty zza łuku (1/11 w tym elemencie przed przerwą), spotkanie się wyrównało.

Trener MKS-u Michał Dukowicz miał problem – po cztery przewinienia mieli Robert Johnson i Jakub Kobel, a coraz bardziej rozkręcał się Daniel Szymkiewicz. Goście zmniejszyli straty do zaledwie punktu, na tablicy wyników było 48:47.

Wtedy bardzo ważną „trójkę” trafił Tavarius Shine, a MKS po chwili odskoczył na dziewięć „oczek”. „Stalówka” długo się nie poddawała i pozostawała w kontakcie – we znaki gospodarzom tego meczu dał się m.in. były zawodnik dąbrowian Paulius Dambrauskas, a punkty nadal kolekcjonował Szymkiewicz (12 punktów w czwartej kwarcie).

Dąbrowianie w decydujących momentach złapali jednak rytm w ofensywie. Nadal bardzo dobrze grał Douvier, ważne akcje wykończyli Filip Put i Shine, a w końcówce skuteczność odzyskał lider – Dominic Artis, który po początkowych problemach zakończył mecz jako najskuteczniejszy gracz swojego zespołu. MKS ponownie odskoczył – po „trójce” Shine’a zrobiło się 86:74 i było po meczu. Trzecia wygrana w sezonie stała się faktem.

Po czterech kolejkach, z bilansem trzech zwycięstw i jednej porażki, dąbrowski zespół ma na koncie siedem punktów i zajmuje szóste miejsce w ekstraklasowej tabeli.

25 października MKS zmierzy się na wyjeździe z Polskim Cukrem Toruń. 3 listopada podejmie w hali „Centrum” Legię Warszawa.

***
MKS Dąbrowa Górnicza – BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 88:82 (16:14, 19:16, 24:23, 29:29)

MKS: Dominic Artis 19, Tavarius Shine 18, Filip Put 16, Bryce Douvier 14, Robert Johnson 10 (12 zb), Jakub Kobel 7, Evariste Shonganya 4, Iwan Wasyl 0, Konrad Dawdo 0, Radosław Chorab 0, Franciszek Bigaj 0.

BM Slam Stal: Daniel Szymkiewicz 25, Przemysław Żołnierewicz 18, Paulius Dambrauskas 17, Jakub Garbacz 8, Jarosław Mokros 6, Nikola Jevtović 6, Łukasz Wojciechowski 2, Szymon Ryżek 0, Dawid Rykowski 0, Michał Główka 0.