• Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
4 kwietnia 2022

Trefl znów lepszy

Drukuj

W sobotę MKS przedostatni raz w tym sezonie wystąpił przed własną publicznością. Niewiele zabrakło, żeby gospodarze zanotowali zwycięstwo.

Spotkanie z Treflem Sopot było wyrównane. Po osiągnięciu przewagi przez gości w pierwszej kwarcie, w kolejnych odsłonach dąbrowianie kilka razy skutecznie „uderzyli” i wysunęli się na prowadzenie. Sopocianie musieli gonić przeciwników, żeby odrobić straty. W końcówce meczu nie pozwolili jednak mocniej dojść do głosu dąbrowianom. Tym sposobem przyjezdni wygrali 79:71.

– Poziom meczu był wyrównany. Szansę na zwycięstwo mieliśmy w III kwarcie. W IV kwarcie, szczególnie w końcówce, popełniliśmy dużo błędów. Było kilka sytuacji podkoszowych, których nie wykorzystaliśmy. Nasza skuteczność przy rzutach za 2 punkty wyniosła 45%, a rywali 64%. To zbyt duża różnica – podsumował Jacek Winnicki, trener MKS-u.

– To był wyrównany mecz. Walczyliśmy do końca, do ostatniego gwizdka. Parę naszych błędów zadecydowało o końcowym wyniku – powiedział Wiktor Rajewicz, rozgrywający MKS-u.

Najlepszym zawodnikiem gości był Josh Sharma, który zdobył 23 punkty, zaliczył 9 zbiórek i 2 bloki. Dla MKS-u najwięcej punktów – 14 – zgromadził Filip Małgorzaciak. Po 28 kolejkach ekstraklasy dąbrowianie zajmują 13 miejsce w tabeli.

Trefl to niewygodny rywal dla MKS-u. Ekipa z Wybrzeża, od 2019 r. sześć razy z rzędu wychodziła górą z konformacji z dąbrowskim zespołem.

W piątek, 8 kwietnia, o godz. 17.30 MKS Dąbrowa Górnicza podejmie Legię Warszawa. Będzie to ostatni w sezonie występ dąbrowskiego zespołu u siebie.
Bilety dostępne online, a także w kasie hali „Centrum” w dniu meczu.

Na koniec rozgrywek, 13 kwietnia, dąbrowianie zmierzy się jeszcze na wyjeździe z Twardymi Piernikami Toruń.