Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
2 sierpnia 2023

Tour de Pologne w regionie. Będą zmiany w kursowaniu komunikacji i utrudnienia w ruchu

Drukuj

3 i 4 sierpnia, w ramach 80. Tour de Pologne, na ulice regionu wyjadą kolarze. Trasa tegorocznego wyścigu przebiega m.in. przez Katowice, Zabrze, Mikołów i Tychy. W tych miastach trzeba liczyć się z utrudnieniami w ruchu, inaczej kursować będą też autobusy i tramwaje.

ZTM dostosowuje ruch autobusów i tramwajów do wyścigu w taki sposób, aby pasażerowie w możliwie jak najmniejszym stopniu odczuli niedogodności. 3 sierpnia modyfikacje tras i rozkładów jazdy zostaną wprowadzone na 64 liniach – 53 autobusowych i 11 tramwajowych. Kolejnego dnia, czyli 4 sierpnia, zmiany zostaną wdrożone na jeszcze większą skalę, bo w sumie obejmą 73 linie – 70 autobusowych i 3 trolejbusowe.

3 sierpnia kolarze będą rywalizować w Katowicach, a 4 sierpnia m.in. w Zabrzu, Przyszowicach (gmina Gierałtowice), Ornontowicach, Mikołowie, Tychach i Świerczyńcu (gmina Bojszowy). Wiele linii ma jednak charakter międzymiastowy, dlatego z informacjami o zmianach w komunikacji miejskiej powinni zapoznać się również mieszkańcy innych miejscowości niż tylko tych, przez które przebiega trasa Tour de Pologne.

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej przede wszystkim sprowadzają się do modyfikacji tras poszczególnych linii autobusowych oraz – z jednej strony – do zawieszania połączeń i braku obsługi niektórych przystanków, a – z drugiej strony – do uruchomienia 5 specjalnych linii i obsługi dodatkowych 8 tymczasowych przystanków.

Szczegółowe informacje o funkcjonowaniu komunikacji miejskiej podczas Tour de Pologne można znaleźć na stronie https://rj.metropoliaztm.pl/news/

Informacje o zmianach można uzyskać również dzwoniąc na infolinię (800 16 30 30) oraz udając się do któregoś z Punktu Obsługi Pasażera. Na pomoc pasażerowie będą mogli również liczyć w terenie – w czwartek i piątek informatorzy ZTM będą obecni w ponad 50 lokalizacjach objętymi największymi modyfikacjami.

Przejazd kolarzy wiąże się także ze zmianami w organizacji ruchu na ulicach miast, które znalazły się na trasie wyścigu. Informacje o zamknięciach czy ograniczeniach można znaleźć na stronach poszczególnych komend miejskich. Lista miejscowości, których to dotyczy, a także linki do stron www jednostek policji dostępne w tym miejscu.

W piątek, po starcie na Śląsku, zawodnicy przejadą też przez Małopolskę i dotrą na metę w Krakowie. Dodatkowe informacje na stronie www.tourdepologne.pl

fot. Szymon Gruchalski

Czytaj więcej

Wiadomości

Poradnia onkologiczna w Przychodni Merkury

Biznes

II przetarg na najem przy ul. Żeglarskiej

Rekreacja

Weekend w mieście

Nieruchomości

Przetargi na sprzedaż nieruchomości położonych przy ul. Transportowej i ul. Rudnej