13 sierpnia 2019

Tańszy lokal dla przedsiębiorczych

Do 19 sierpnia można składać wnioski w drugiej edycji konkursu „Lokal na start”. W jego ramach, początkujący dąbrowscy przedsiębiorcy mogą starać się o wynajęcie lokalu na atrakcyjnych warunkach.

Jest to wspólne przedsięwzięcie miasta i Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. O miejsce na siedzibę, z niewysokim kosztem najmu, mogą ubiegać się małe i mikro przedsiębiorstwa, które rozpoczynają działalność gospodarczą lub prowadzą ją nie dłużej niż 3 lata. Istotne jest, aby działalność była zarejestrowana w Dąbrowie Górniczej.

– Dla wielu osób, decydujących się postawić swoje pierwsze biznesowe kroki, sporym utrudnieniem w rozkręceniu działalności są wysokie koszty wynajęcia lokalu. Dlatego też, w ramach naszego programu, proponujemy im atrakcyjne stawki, będące w zasięgu ich możliwości finansowych – podkreśla Marcin Bazylak, prezydent miasta.

Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości wytypował tym razem 9 lokali z zasobów MZBM o powierzchni od 12 m kw. do 301 m kw.  Największy z nich może zostać podzielony i wynajęty w mniejszych częściach. Koszty najmu zaczynają się od 2,50 zł netto/m kw. Po stronie najemcy będzie także koszt mediów, ewentualnego odświeżenia lokalu oraz podatek od nieruchomości.

Dostępne lokale i szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.inkubator-dabrowa.pl/lokal-na-start/ Tam również zamieszczono dokumenty niezbędne do udziału w konkursie. Zgłoszenia przyjmowane będą do 19 sierpnia.

W kwietniu rozstrzygnięta została pierwsza edycja konkursu „Lokal na start”. W jednym miejscu wynajmowanym przez laureata prowadzona jest rehabilitacja małych zwierząt, głównie psów i kotów, które doznały urazów czy przeszły operacje. Drugie przeznaczone jest na szkolenia, kursy, warsztaty i konferencje dla pracowników sfery budżetowej.

Jurorzy tłumaczą, że zwycięskie pomysły miały bardzo dobrze zdiagnozowane grupy docelowe, powiązane z ciekawymi planami na działalność społeczną. Wysoko zostało także ocenione doświadczenie zawodowe oraz dotychczasowy wkład w realizację projektu.

Planujący działalność gospodarczą i świeżo upieczeni biznesmeni mogą korzystać ze wsparcia Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, który oferuje m.in. bezpłatne szkolenia, porady i miejsce do pracy. Mieści się przy ul. 3-go Maja 22.

Czytaj więcej

Wiadomości

PKZ zaprasza na wirtualne wzruszenia i radości

Ekspercka pomoc dla osób niepełnosprawnych

Nieruchomości

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do zbycia

Pracuj z nami! Aktualne nabory w Urzędzie Miejskim