Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
21 maja 2020

„Szukałem was, teraz wy mnie znaleźliście”. Akcja społeczna w stulecie urodzin Jana Pawła II

Drukuj

Trudny czas pandemii sprzyja wertowaniu szuflad, wspomnieniom, refleksji. Doskwiera nam brak możliwości bezpośredniego spotkania z innymi ludźmi.

Zdarzają się takie wyjątkowe spotkania, które pozostawiają niezatarty ślad na lata, nieraz na całe życie…

18 maja 2020 r. u minęła setna rocznica urodzin papieża Polaka, jednej z najważniejszych postaci w dziejach współczesnej Polski, Europy i świata. Choć odszedł od nas piętnaście lat temu, pamięć o nim w wielu pozostaje żywa.

Niektórzy dąbrowianie pamiętają zapewne jeszcze wizytę kardynała metropolity krakowskiego Karola Wojtyły w 1968 r., kiedy towarzyszył Prymasowi Tysiąclecia, Stefanowi Wyszyńskiemu, w uroczystościach koronacji figury Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w tutejszej bazylice. Ale okazji do spotkań było wiele więcej…

W trakcie niemal sześciu dekad posługi kapłańskiej Karol Wojtyła odwiedzał ludzi na całym świecie, wierząc w szczególną moc sprawczą osobistych spotkań. Uczestnicy tych spotkań niejednokrotnie postanowili zachować pamiątki z tego okresu.

Podzielmy się zdjęciami, pamiątkami, rodzinnymi nagraniami i stwórzmy wspólną opowieść o naszych spotkaniach z papieżem Polakiem! Czekamy na Wasze pamiątki wraz z krótkim opisem ich historii – jak powstały, jak do Was trafiły, dlaczego nadal z Wami są. Podzielmy się wspomnieniami, wrażeniami, emocjami ze spotkań.

Szczegóły dotyczące uczestnictwa w akcji i sposobu użyczenia do wystawy Waszych pamiątek znajdziecie na stronie internetowej Pałacu Kultury Zagłębia.

Na Wasze zgłoszenia Pałac Kultury Zagłębia czeka od 25 maja do 19 czerwca 2020 r. Nadesłane pamiątki zbudują zbiorowy, niepowtarzalny portret z pamięci, który zostanie zaprezentowany na stronach internetowych Pałacu Kultury Zagłębia w lipcu i sierpniu 2020 r., a jeśli okoliczności na to pozwolą – również podczas wystawy eksponowanej w „Galerii za szybą” Pałacu Kultury Zagłębia.

Formularz zgłoszenia

Regulamin

Czytaj więcej

Wiadomości

Dzień Ziemi w parku Zielona

Rekreacja

Nadrzędny cel: wygrać derby

Wiadomości

Zielony przystanek na Mydlicach

Wiadomości

Dębowa Gra Miejska [Dębowy Maj Festiwal]