Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
20 grudnia 2022

Świąteczne zda(e)rzenie

Drukuj

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie literackim „Świąteczne zda(e)rzenie”.

Celem konkursu jest napisanie opowiadania dotyczącego świąt Bożego Narodzenia. Jest jednak pewien haczyk, gdyż tekst musi zawierać ustalony zestaw wyrażeń.

W tym roku są to zwroty: stary szpic na choinkę zasmucił się nieco, entuzjastyczny łapacz pcheł, zamieć to za mało…, „Nos” zapodział się w bibliotece, a odważ się tylko dziki reniferze!, świąteczny nastrój prysł, wiele i niewiele, za pazuchę i w nogi.

Praca powinna mieć objętość minimalnie 1 strony A4, a nie więcej niż 3 stron A4, znormalizowanego maszynopisu (czcionka: Times New Roman, Calibri; wielkość czcionki: 12). Pod uwagę będą brane tylko teksty, zawierające pełen zestaw następujących wyrażeń w ich oryginalnej formie (w niezmienionym szyku, bez dodatkowych zwrotów).

Konkurs ma charakter otwarty i nie ma ograniczeń wiekowych. Prace można nadsyłać pocztą elektroniczną na adres: konkurs@biblioteka-dg.pl (wraz ze skanem formularza zgłoszeniowego), pocztą tradycyjną (wraz z formularzem) lub złożyć osobiście w Bibliotece Głównej MBP, Dąbrowa Górnicza, ul. Kościuszki 25 (wraz z formularzem) najpóźniej do 31 grudnia 2022 r. Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie internetowej www.biblioteka-dg.pl oraz Facebooku – www.facebook.com/mbpdg. Finaliści otrzymają nagrody oraz dyplomy. Zwycięskie opowiadania mogą zostać opublikowane na internetowej stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej, na jej profilu na Facebooku albo w Przeglądzie Dąbrowskim.

Formularz zgłoszeniowy do pobrania: [POBIERZ]

Szczegółowe warunki uczestnictwa w konkursie określa Regulamin.

Czytaj więcej

Strona główna

Weekend w mieście

Wiadomości

Na dwa miesiące ciężarówki wracają na Strzemieszycką

Wiadomości

Poczuj magię Świąt w Dąbrowie Górniczej

Wiadomości

Mikołajki w Dąbrowie Górniczej