• Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
11 marca 2020

Stelmet lepszy od MKS-u

Drukuj

W środowy wieczór MKS Dąbrowa Górnicza przegrał na wyjeździe ze Stelmetem Zielona Góra. Jak się okazało, był to jedyny mecz 23.kolejki ekstraklasy. Dziś rozgrywki zostały zawieszone.

Początek meczu był niezwykle wyrównany, a MKS potrafił zaskakiwać rywali, bo po trójce debiutującego Lee Moore’a zdobywał minimalną przewagę. Po późniejszej kontrze wykończonej przez Darrella Harrisa goście uciekali nawet na pięć punktów. Drew Gordon i Jarosław Zyskowski starali się reagować, ale to ekipa z Dąbrowy Górniczej po 10 minutach prowadziła 20:16.

W drugiej kwarcie przewaga rosła nawet do siedmiu punktów po rzutach wolnych Bryce’a Douviera, a Stelmet Enea starał się zmniejszać straty trójkami. Dzięki takiemu właśnie trafieniu Zyskowskiego był już remis. Późniejsze rzuty z dystansu Łukasza Koszarka i Ludviga Hakansona dawały przewagę zielonogórzanom. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 47:42.

W trzeciej kwarcie trafiali Tony Meier i George King, a prowadzenie zespołu trenera Żana Tabaka dość szybko urosło do 11 punktów. Sygnał do zmniejszania różnicy dali Filip Put oraz Piotr Śmigielski, ale to nie wystarczało na będących “w gazie” gospodarzy. Kolejna trójka Zyskowskiego uspokoiła sytuację, a MKS-owi brakowało ofensywnego zrywu. Po 30 minutach było już więc 71:55.

W kolejnej części meczu Stelmet Enea przede wszystkim starał się kontrolować wydarzenia na parkiecie. Dzięki rzutom wolnym Joe Thomassona przewaga tej drużyny wynosiło już 19 punktów, a ekipa trenera Alessandro Magro nie miała już pomysłu na odrabianie strat. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 97:74.

Najlepszym graczem gospodarzy był George King z 19 punktami i 9 zbiórkami. W ekipie gości wyróżniał się Bryce Douvier z 17 punktami, 3 zbiórkami i 3 asystami.

Po 23.kolejkach ekstraklasy dąbrowianie zajmują ostatnią pozycję w tabeli. Decyzją Zarządu Polskiej Ligi Koszykówki SA, organizatora rozgrywek Energa Basket Ligi, rywalizacja o mistrzostwo Polski w sezonie 2019/2020 zostaje zawieszona od 12 do 25 marca. Decyzja ma związek z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

23.kolejka Energa Basket Ligi
Stelmet Enea BC Zielona Góra – MKS Dąbrowa Górnicza 97:74 (16:20, 31:22, 24:13, 26:19)

Stelmet Enea BC: George King 19, Joe Thomasson 15, Jarosław Zyskowski 14, Ivica Radić 13, Ludvig Hakanson 11 (11 as), Drew Gordon 9, Tony Meier 8, Łukasz Koszarek 8.

MKS: Bryce Douvier 17, Lee Moore 16, Justin Watts 11, Tra Holder 10, Darrell Harris 8, Michael Fraser 4, Piotr Śmigielski 4, Filip Put 4, Marek Piechowicz 0.