24 stycznia 2020

Starcie ze Startem

W niedzielę MKS Dąbrowa Górnicza podejmie rewelację tego sezonu, Start Lublin. Początek meczu o godz.17.30.

W hali „Centrum” dojedzie do starcia ekip z przeciwnych biegunów ligowej tabeli. Lublinianie spisują się bardzo dobrze, ostatnio pewnie pokonali HydroTruck Radom.  Aktualnie zajmują trzecie miejsce. Dąbrowianie nie mogą przerwać długiej serii porażek. W zeszłej kolejce przegrali ze Śląskiem Wrocław i po 17 meczach plasują się na piętnastej pozycji.

Niedzielne spotkanie MKS Dąbrowa Górnicza – Strat Lublin rozpocznie się o godz.17.30. Bilety dostępne online, a także w kasie hali „Centrum” (al. Róż 3) przed meczem.

W ostatnim czasie w składzie MKS-u doszło do kilku zmian. Z zespołem pożegnali się Iwan Wasyl i Jakub Kobel, a zasilili go Piotr Śmigielski i Tra Holder. W Dąbrowie trwa nerwowe wyczekiwanie, aż drużyna się zgra, złapie odpowiedni rytm, co w końcu przełoży się na lepsze wyniki sportowe.

– Nowi zawodnicy na pewno bardzo nam pomogą. Potrzebujemy jednak zdecydowanie większego zaangażowania w obronie. Wtedy zobaczymy jeszcze większą zmianę na lepsze – zapowiada Dominic Artis, rozgrywający MKS-u.

Interesująco zapowiada się pojedynek Dominica Artisa z Tweety Carterem. Obaj odgrywają wiodące role w swoich drużynach. Zawodnik MKS-u to najlepszy strzelec całej ekstraklasy, notujący średnio 22,1 punktu na mecz. Carter jest drugim podającym Energa Basket Ligi, ze średnią 6,6 asysty na spotkanie. Wiele wskazuje na to, że od postawy i dyspozycji tych graczy będzie zależał końcowy rezultat niedzielnego starcia.

W lubelskim zespole, sporo dobrej gry mogą zaserwować także Jimmie Taylora, Martins Laksa i Brynton Lemar.  Dla MKS-u ważne będzie, jak w jego szeregach zagrają Michael Fraser, Justin Watts i Tra Holder.

Oprócz zmagań sportowych, w hali „Centrum” nie zabraknie akcji charytatywnych. W holu, przedstawiciele fundacji DKMS będą rejestrować potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. Tradycyjnie prowadzona będzie także zbiórka pieniędzy na operacje okulistyczne dla dwunastoletniej Nicole, chorującej na zanik nerwów wzrokowych.

Czytaj więcej

Wiadomości

Mundurowi pilnują przestrzegania zakazów

Centrum przesiadkowe, tunel i parkingi

Mieszkańcy dla medyków – drukują maski 3D

Zamknij drzwi, otwierając serce, czyli zdrowy rozsądek w czasach pandemii