Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
24 września 2020

Sprawdź, co dzieje się w Dąbrowie Górniczej w ten weekend!

Zastanawiasz się, co robić w weekend? To nasze propozycje!

Fabryka Pełna Życia na weekend

Weekend w akcji Fabryka Pełna Wydarzeń, jak co tydzień obfituje w różnorodne aktywności. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny!

Piątek zacznie się od zajęć nordic walking (godzina 17.00). Każdy może się do nich przyłączyć.

Wieczorem na scenie zagości Tęskno – projekt wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów Joanny Longić. Jej muzykę charakteryzuje rozpoznawalne brzmienie, które łączy klasyczne instrumentarium z subtelną elektroniką i poetyckimi tekstami. Start o godzinie 20:00.Julia Pietrucha.

Niedzielny poranek w Fabryce rozpocznie się od zajęć jogi (10:00). Dodatkowo o 20:00 rozpocznie się wieczór komedii improwizowanej. Impro Silesia – Śląskie Centrum Improwizacji, zaprezentuje całkowicie improwizowany spektakl komediowy, który powstaje na oczach widzów oraz na podstawie ich sugestii. To świetna propozycja dla całej rodziny.

51. Górski Rajd Zagłębiaków

Świetna okazja, by zażyć trochę ruchu i móc podziwiać niezwykłe widoki. Niedzielny Górski Rajd Zagłębiaków zachęca do turystyki górskiej, pieszej oraz krajoznawczej. Trasa będzie przebiegać przez Beskid Śląski, Beskid Mały oraz Żywiecki. Przewidziane są nagrody rzeczowe dla uczestników konkursów  krajoznawczych na trasach rajdu.

Pałac Kultury Zagłębia

25 września o godzinie 19:00 na scenie głównej Pałacu Kultury Zagłębia ponownie wystąpi 10 Tenorów z Polski i Ukrainy. W repertuarze piosenki romantyczne, pop, ballady rockowe, przez utwory ludowe, aż po arie operowe. Każdy znajdzie coś dla siebie. Bilety można nabyć na stronie Pałacu Kultury Zagłębia.

Weekend w Pałacu Kultury Zagłębia to także propozycja dla najmłodszych! W ramach Niedzielnego Poranka Teatralnego w Domu Kultury Ząbkowice na scenie zagości Grupa O!Teatr z Bajką o gajowym Chrobotku. Bilety do nabycia pod linkiem.

Występy to nie wszystko, co ma do zaoferowania Pałac Kultury Zagłębia. Są także wystawy!

Wystawa plakatowa 1920 Wojna Światów przedstawi wybrane ciekawostki związane z Bitwą Warszawską i wojną polsko-bolszewicką. Wszystko komiksową kreską. Wystawa potrwa aż do 14 października.

Przestrzenie Nicości to wystawa malarstwa dąbrowskiego artysty Łukasza Zaręby – wykorzystuje on tradycyjny warsztat malarski farb olejnych i płótna, przedstawia różnorodne kadry przestrzeni, pejzażu czy żywiołu. Wystawę można podziwiać w piątek w godzinach 12:00 – 19:30
i potrwa ona do 9 października. Wstęp na obie wystawy jest wolny.

Muzeum Miejskie Sztygarka

Sztygarka - Baner

W sobotę, pod hasłem „Natura w przemyśle”, niemal przez cały dzień będzie trwała Industriada, czyli coroczne święto i główne wydarzenie promujące Szlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Jest to największy jednodniowy festiwal kultury dziedzictwa poprzemysłowego w Europie Środkowo-Wschodniej. W programie zwiedzanie wyrobisk kopalni ćwiczebnej, muzeum oraz Parku Historyczno-Militarnego, projekcje filmów i inne niespodzianki. Muzeum zaprasza od 9:00-21:00.

13. Inauguracja Roku Akademickiego 2020/2021 w Dąbrowskim Uniwersytecie Dziecięcym

W inauguracji weźmie udział wybitny polski językoznawca – prof. dr hab. Jerzy Bralczyk, który wygłosi wykład pod tytułem „Jak działają słowa?”– Wstęp wolny. Wymagane zapisy. 26.09.2020 – Start godzina 09:30.

Rock Out – koncert charytatywny GRAMY DLA JULKI

W dąbrowskim klubie Rock Out w szczytnym celu zagrają artyści tacy jak: Reto, Dixon 37, Ciemna Strefa, Dedis, Cinek-Junior czy Filozof Z Bloków. Całkowity dochód zostanie przekazany dla Julki, która walczy z nowotworem. Cel to zebrać pieniądze na nierefundowane leczenie w Ohio. Impreza biletowana. 26.09.2020 – godz. 20.00.

X Szóstka Pogorii

Szóstka Pogorii to bieg na dystansie 5 km ze startu indywidualnego. Celem dziesiątej edycji jest między innymi czynny wypoczynek w najbardziej rekreacyjnych terenach miasta. Impreza odbędzie się w niedzielę na Pogorii 3 w godzinach 08:00-13:00. Listy startowe są już zamknięte, więc nie będzie możliwości dopisywania się w dniu zawodów. Kto pojawi się nad Pogorią, może zatem kibicować zawodnikom.

Myślimy nie śmiecimy

Weekendowy projekt „Myślimy nie śmiecimy” to warsztaty, w których uszyjemy eko-torbę oraz wytworzymy eko środki czystości. Zacznij być eko już dziś! Wstęp wolny, wymagane zgłoszenie od numerem 694 865 231.  Adres: Al. Piłsudskiego 16C/620.

Warsztaty z Szycia Eko-toreb – sobota 14:00-18:00

Warsztaty tworzenia eko środków czystości – niedziela 14:00-18:00

Chcesz wiedzieć więcej o wydarzeniach w Twoim mieście? Bądź na bieżąco śledząc naszą stronę na Facebooku, profil na Instagramie oraz pobierając aplikację Dąbrowa Górnicza w Google Play lub AppStore.

 

Czytaj więcej

Wiadomości

Lokalnie i na wynos

Wiadomości

Cała Polska w czerwonej strefie

Wiadomości

Połączmy tradycję z troską o środowisko

Wiadomości

Pora na zimowy czas