Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści
 • Wersja dla niedowidzących Ikona wersja dla niedowidzącychWersja dla niedowidzących
 • Ikona wersja dla niepełnosprawnych Wersja dla niepełnosprawnych
 • Wielkość czcionki
  Zmniejsz rozmiar czcionki
  Zwiększ rozmiar czcionki
 • BIP

Dostępne skróty klawiszowe:

 • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
 • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
 • ALT + 2 Przejście do treści.
 • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
 • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
4 maja 2022

Spotkajmy się na biegowo!

Drukuj

Maj w Dąbrowie Górniczej zapowiada się… biegowo! Czeka nas kilka imprez, których nie możecie ominąć. Nieważne, ile masz lat, czy biegasz sam, a może z czworonożnym przyjacielem? Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Przed nami Szóstka Pogorii, Hard Dog Race, Barbarian Race i Bieg Skrzata! Zatem – tym razem spotkajmy się na biegowo!

___

8 maja godz. 10:00 – XII Szóstka Pogorii

Szóstka Pogorii to wydarzenie dobrze znane wielu miłośnikom lekkoatletyki. Bieg ma długą historię. Początkowo zawody biegowe odbywały się na sześciokilometrowej trasie wokół Pogorii III, stąd ich nazwa. Od kilku lat biegacze mierzą się z 5-km, atestowaną trasą. Głównym organizatorem XII Szóstki Pogorii jest stowarzyszenie Pogoria Biega, a partnerami Urząd Miejski oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej. Zapisy: https://zapisy.timing4u.pl/xii-szostka-pogorii-v7193

14 maja, godz. 8:00 – Hard Dog Race

Hard Dog Race jest biegiem z przeszkodami, który Ty i twój pies musicie wspólnie ukończyć. Trasa biegu to 6 km i 16 przeszkód, które trzeba pokonać razem z czworonożnym przyjacielem. W trakcie HDR nie tylko będziesz konkurować z czasem. Będziesz musiał pokonać trudne przeszkody, upór psa, a nawet siebie. Będziesz zmęczony i pokryty błotem aż po uszy. Ale na końcu, kiedy przekroczysz linię mety, poczujesz się szczęśliwy i dumny – dumny z siebie i swojego psa: twardego duetu. Sześć nóg, dwa serca, jedno zwycięstwo! Zgłoszenia można dokonać na: https://harddograce.pl/event/base_poludnie_pl/.

Zapisy online na ten bieg zostaną zamknięte 8 maja o północy!

22 maja – Barbarian Race

Barbarian Race to cykl biegów przeszkodowych tworzony z serca przez prawdziwych pasjonatów. Barbarian Race zawita nad Pogorię III już po raz drugi. Dzięki zróżnicowanej formule zawodów, w sportowe szranki stanąć mogą zarówno doświadczeni zawodnicy, jak i początkujący. Oprócz dorosłych, możliwość spróbowania swoich sił mają również dzieci. W zależności o kategorii, zawodnicy do pokonania na trasie będą mieć m.in. rozmaite ścianki, słupki, belki, drążki, drabinki, równoważnie czy zjeżdżalnie, ułożone w różnorodnych konfiguracjach.

29 maja – Bieg Skrzata

Tegoroczny Bieg Skrzata zagości 29 maja w Parku Hallera. Lekkoatletyczne zmagania dla najmłodszych od lat cieszą się niezwykłą popularnością. To kultowy bieg dla przedszkolaków i uczniów, w którym liczy się przede wszystkim dobra zabawa!

***

Spotkajmy się w Dąbrowie Górniczej! I to nie tylko w maju, bo przez cały wakacyjny sezon czeka nas mnóstwo sportowych imprez, m.in. Noc Siatkojańska, Pogoria Open Water, Swimrun, Bieg Świetlików Obserwujcie naszą stronę i media społecznościowe, żeby być na bieżąco!

Czytaj więcej

Rekreacja

MKS buduje drużynę na nowy sezon

Wiadomości

MOPS przyjmuje wnioski o dodatek węglowy. Można je złożyć również elektronicznie

Strona główna

Urodzinowy weekend w mieście

Wiadomości

Dąbrowa Górnicza jako miasto ma 106 lat, ale jej historia jest dłuższa