Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści
 • Wersja dla niedowidzących Ikona wersja dla niedowidzącychWersja dla niedowidzących
 • Ikona wersja dla niepełnosprawnych Wersja dla niepełnosprawnych
 • Wielkość czcionki
  Zmniejsz rozmiar czcionki
  Zwiększ rozmiar czcionki
 • BIP

Dostępne skróty klawiszowe:

 • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
 • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
 • ALT + 2 Przejście do treści.
 • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
 • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
8 września 2022

Skala manipulacji nie pozwala na zachowywanie biernej postawy [List otwarty]

Drukuj

List otwarty w sprawie działań prezesa stowarzyszenia Dąbrowskie Inicjatywy Społeczne godzących w dobre imię Miasta Dąbrowa Górnicza.

Szanowni Państwo

W związku z pełnieniem funkcji Rzecznika Prasowego Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej, którego rolą jest dbanie o wizerunek Miasta Dąbrowa Górnicza i jego instytucji informuję, że prezes stowarzyszenia Dąbrowskie Inicjatywy Społeczne, Tatiana Duraj-Fert, uchyla się od usunięcia opublikowanych przez nią nieprawdziwych informacji dotyczących dąbrowskiego parku wodnego.

W odpowiedzi na wpis z 3 sierpnia 2022 roku zarząd parku wodnego skierował do Tatiany Duraj-Fert wezwanie o następującej treści:

„Działając w imieniu „Nemo Wodny Świat Dąbrowa Górnicza” spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Dąbrowie Górniczej Aleja Róż 1 zwracamy się z żądaniem usunięcia postu z dnia 3.08.2022 roku z portalu społecznościowego Facebook z profili: „Dąbrowskie Inicjatywy Społeczne” oraz „Tatiana Duraj – Fert”, który w naszej ocenie jest informacją niesprawdzoną, niezgodną z prawdą i szkodzącą działalności Spółki. Sugestie w poście, jakoby w wodzie w obiektach naszej spółki znajdowały się bakterie Escherichia coli, nie mają potwierdzenia w żadnych badaniach aktualnych i poprzednich, dokonanych przez akredytowane laboratorium oraz Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Dąbrowie Górniczej, które cyklicznie są prowadzone przez spółkę. Upublicznianie tego typu – niesprawdzonych – informacji, będzie traktowane, jako działanie na szkodę Spółki Nemo Wodny Świat Dąbrowa Górnicza”.

Do dziś powyższe wezwanie pozostało bez reakcji.

To nie pierwszy przypadek, kiedy prezes stowarzyszenia Dąbrowskie Inicjatywy Społeczne publikuje nieprawdziwe informacje, by w negatywnym świetle przedstawić działania podejmowane przez miejskie instytucje oraz spółki, a tym samym podważyć ich wiarygodność w oczach mieszkańców. Dotyczy to m.in. Zagłębiowskiego Centrum Onkologii, Urzędu Miejskiego, miejskich instytucji czy wspomnianego już aquaparku.

Prezes DIS na bieżąco uzyskuje szeroką wiedzę o mieście i opisywanych przez siebie sprawach w trybie dostępu do informacji publicznej, dlatego w mojej ocenie wskazane wyżej praktyki nie wynikają z niewiedzy, a są działaniem zamierzonym i celowym.

Do tej pory miasto i jego instytucje nie podejmowały działań określonych na drodze prawnej, by nie narażać się na zarzut tłumienia krytyki i ograniczania wolności słowa, jednak skala manipulacji nie pozwala na dalsze zachowywanie biernej postawy.

Z wyrazami szacunku,

Bartosz Matylewicz, Rzecznik Prasowy Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej

Czytaj więcej

Strona główna

Autobusy wracają na aleję Zagłębia Dąbrowskiego i ulicę Uklańskiego

Rekreacja

Dwaj koszykarze z Dąbrowy w Top 10 pierwszej kolejki

Strona główna

Udogodnienia dla czytelników w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Wiadomości

Plan dla dzielnicy. W Ząbkowicach podsumowano konsultacje