13 maja 2019

Sezon zakończony

Nie było niespodzianki. Koszykarze MKS-u ulegli Stelmetowi i nie awansowali do półfinału play off.  Mecz zwieńczył udany sezon dąbrowian.

Piątkowe starcie, czwarte z kolei, przy stanie rywalizacji 2:1 dla Stelmetu było dla dąbrowian ostatnią szansa, by pozostać w grze o awans do kolejnej rundy. 

MKS Dąbrowa Górnicza pokazał charakter i z zielonogórzanami, będącymi faworytami konfrontacji, grał jak równy z równym. Pierwsza połowa zakończyła się pięciopunktową przewagą gospodarzy. W drugiej odsłonie szala zwycięstw zaczęła przechylać się na stronę Stelmetu. Dąbrowianie nie odpuszczali do końca, jednak więcej skuteczności i zimnej krwi wykazali rywale. Zielonogórzanie postawili kropkę nad „i” i awansowali do półfinału.

Najlepszym zawodnikiem drużyny Stelmetu był Markel Starks. Spotkanie zakończył z 19 punktami, 3 zbiórkami i 3 asystami. W MKS-się najefektywniej zaprezentował się Cleveland Melvin, który zanotował 18 punktów i 9 zbiórek.

Pomimo porażki, MKS w starciu z faworytem pokazał się z dobrej strony. Stelmet to czterokrotny mistrz Polski, dwukrotny zdobywca krajowego pucharu oraz uczestnik europejskich rozgrywek. Wiadomo było, że przeprawa z nim nie będzie łatwa. Przegrana, po walce i zaangażowaniu, ujmy nie przynosi.

4.mecz ćwierćfinału play off
MKS DĄBROWA GÓRNICZA – STELMET ENEA BC ZIELONA GÓRA 73:81 (22:28, 23:12, 15:26, 13:15)

 

 

Czytaj więcej

Wiadomości

Zmieniaj świat lokalnie. Dołącz do akcji Masz Głos

Wiadomości

Pierwsze karty ŚKUP tracą ważność!

Nieruchomości

Przetarg na wyłonienie podmiotu, który nabędzie prawo własności nieruchomości

Wiadomości

Aktywni znów pokazali, co potrafią