Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
23 listopada 2021

Rywale bez szans. Pewna wygrana MKS-u

Drukuj

Wysokim zwycięstwem gospodarzy zakończył się poniedziałkowy mecz MKS Dąbrowa Górnicza – KK Velika Gorica. Kolejne starcie tych drużyn w piątek w Chorwacji.

Czwarty występ dąbrowian w ramach Alpe Adria Cup przebiegał pod ich dyktando. Kontrolowali grę, stopniowo zwiększając przewagę. W ostatniej kwarcie wysunęli się nawet na ponad dwudziestopunktowe prowadzenie. Ostatecznie pojedynek zakończył się wynikiem 100:80.

Szkoleniowiec przyjezdnych dysponował „krótką ławką” – skład opierał się na ośmiu zawodnikach – co stanowiło dodatkową przeszkodę na drodze w znalezieniu sposobu na MKS. Podopieczni Jacka Winnickiego nie pozwolili rywalom na zbyt wiele, grali pewnie i swobodnie. Najlepszym strzelcem okazał się Michael Lewis II, który zdobył 19 punktów. W zespole KK Velika Gorica najwięcej „oczek” – 24 – ustrzelił Dino Cinac. W nadchodzącej kolejce, 26 listopada, drużyny zmierzą się w Goricy.

Rozgrywki Alpe Adria Cup funkcjonują od sezonu 2015/16. Dotąd odbyło się ich pięć edycji. Triumfatorami byli Helios Suns Domzale (2015/16), MBK Rieker Komarno (2016/17), KK Zlatorog Lasko (2017/18), Egis Körmend (2018/19) i BK JIP Pardubice (2019/20). MKS jest drugą polską ekipą, która w nich występuje. Pierwszą było GTK Gliwice.

MKS w tych rozgrywkach zadebiutował 23 września. W spotkaniu u siebie pokonał Spišskí Rytieri 93:85. W drugiej kolejce, 28 września zmierzył się na wyjeździe z BK IMMOunited Dukes Klosterneuburg. Pojedynek, delikatnie mówiąc, nie należał do dobrych i widowiskowych. W defensywnym starciu lepsi był zespół austriacki, który wygrał 56:52. 26 października zespoły zmierzyły się w Dąbrowie, gdzie bezdyskusyjnie dominowali gospodarze, którzy wygrali 99:63.

Zespoły walczące w polskiej ekstraklasie czeka przerwa na występy reprezentacji narodowej. Do gry wrócą na początku przyszłego miesiąca. 3 grudnia MKS zagra na wyjeździe z Treflem Sopot. Następnie czeka go pojedynek z Legią w Warszawie. Do hali „Centrum” powróci 18 grudnia, kiedy podejmie Twarde Pierniki Toruń.

Alpe Adria Cup
MKS Dąbrowa Górnicza – KK Velika Gorica 100:80 (27:20, 27:19, 22:20, 24:21)

MKS: Lewis 19, Pacheco 18, Czujkowski 14, Marble 12, Sobin 10, Małgorzaciak 10, Nowakowski 6, Mijović 3, Piechowicz 3, Brenk 3, Rajewicz 2
KK Gorica: Cinac 24, Kapusta 16, Baković 13, Savić 10, Uljarević 9, Masić 6, Majić 2, Sokol 0

Czytaj więcej

Rekreacja

Kiermasz wielkanocny w CH Pogoria

Strona główna

Biblioteka w Łośniu w nowej odsłonie

Wiadomości

Elektroniczne opaski zadbają o bezpieczeństwo seniorów

Strona główna

Zmiana organizacji ruchu w centrum miasta [WIDEO]