29 lipca 2019

Trwa DĄBROWSKA AKCJA LATO!

Lato w mieście? Z pewnością nie będzie nudne! W tym roku dąbrowskie instytucje kolejny raz przygotowały szereg atrakcji. Akcja Lato ruszyła pełną parą!

 

Podczas tegorocznej Akcji Lato każdy znajdzie coś dla siebie. Pałac Kultury Zagłębia rusza z letnimi koncertami plenerowymi w Parku Zielona i przy Pogorii III (szczegóły tutaj), nie zabraknie seansów filmowych pod chmurką (repertuar), a także licznych warsztatów – filmowych, teatralnych i muzycznych. W świetlicach środowiskowych i klubach osiedlowych również będzie się działo! Motywem przewodnim atrakcji, które organizuje Miejska Biblioteka Publiczna są legendy, więc każdy mały wielbiciel smoków i rycerzy z pewnością będzie zachwycony – szczegóły. Spektakle teatralne na świeżym powietrzu to również świetna okazja do wspaniałej zabawy całą rodziną. W planach również wycieczki i ogniska. Centrum Sportu i Rekreacji zadba o aktywny wypoczynek i dobrą kondycję mieszkańców Dąbrowy. Zajęcia z zumby na plaży, wspinaczka, a nawet zajęcia na strzelnicy dla najmłodszych – to tylko kilka z atrakcji, które czekają na uczestników Akcji Lato. Dla małych pasjonatów kosmosu Szkoła Podstawowa nr 16 przygotowała program popularnonaukowy, w którym – oprócz warsztatów i pokazów filmów – teleskopowe obserwacje Słońca. A Park Wodny – Nemo Świat Rozrywki jak co roku zaprasza dąbrowskie dzieci i młodzież na wodne szaleństwo – wystarczy przy wejściu pokazać ważną legitymację szkolną. Muzeum Miejskie Sztygarka przygotowało ciekawe warsztaty archeobotaniczne i archeologiczne, zwiedzanie Kopalni Ćwiczebnej i inne atrakcje – szczegóły tutaj.

PROGRAM AKCJI LATO

Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z organizatorami:
Pałac Kultury Zagłębia, tel. 32 733 88 00
Miejska Biblioteka Publiczna, tel. 32 639 03 01
Centrum Sportu i Rekreacji, tel. 32 261 21 05
Park Wodny – Nemo Świat Rozrywki, tel. 32 639 05 79
Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej, tel. 32 262 54 61
Szkoła Podstawowa Nr 16 z Oddziałami Przedszkolnymi, tel. 32 262 38 71
Muzeum Miejskie Sztygarka, tel. 32 262 36 95

WYDARZENIA ORGANIZOWANE PRZEZ ORGANIZACJE POZARZĄDOWE

Organizacje pozarządowe również przygotowały wiele atrakcji dla osób w każdym wieku. Na uwagę zasługują warsztaty Zróbmy sobie ogród organizowane przez Stowarzyszenie Civitas we współpracy z Fabryką Pełną Życia. Dąbrowscy seniorzy podczas warsztatów będą mogli poznać tajniki uprawy roślin i poszerzyć swoje zainteresowania w tej dziedzinie. Dla fanów rowerowych przejażdżek Stowarzyszenie Rowerowa Dąbrowa organizuje niemal w każdy weekend rajdy i wycieczki rowerowe, w których może wziąć udział każda osoba pełnoletnia. Wycieczki są ogólnodostępne i bezpłatne, a terminy wycieczek publikowane są na bieżąco na profilu Stowarzyszenia. 

Stowarzyszenie Fantastyki Militarnej organizuje wydarzenie pt. Dąbrowscy detektywi na tropie. Jest to gra scenariuszowa, która będzie odbywać się przez całe wakacje. Na terenie Fabryki Pełnej Życia oraz Muzeum Miejskiego „Sztygarka” umieszczone zostaną tablice zawierające opis gry, instrukcje postępowania oraz kod QR. Zadaniem graczy będzie zeskanowanie kodu przez telefon i wejście na odpowiednią stronę internetową, gdzie pojawią się zadania do wykonania.

Ciekawy cykl praktycznych warsztatów organizuje grupa nieformalna „Nasza Przestrzeń„. Projekt „Kupuję, nie marnuję” przygotowany jest w ramach konkursu: Śląskie Lokalnie 2018-2019. Warsztaty obejmować będą zagadnienia związane z ideą zero waste, a uczestnicy nabędą praktyczne umiejętności pomocne w zmianie stylu życia na bardziej ekologiczny. Więcej informacji.

„Fabryka? Naturalnie…” to również cykl warsztatów, które mają podnieść świadomość mieszkańców na temat zdrowego i ekologicznego stylu życia. Podczas spotkań uczestnicy będą mogli m.in. poćwiczyć jogę i zrobić witraż z odzysku. Więcej informacji.

Stowarzyszenie Sportowe Extreme Live for Ride w każdy wtorek (11:00-14:00) i w każdą sobotę (16:00-19:00) wakacji w Parku Zielona (skatepark) organizuje darmowe zajęcia z instruktorami jazdy na deskorolce, hulajnodze i rolkach. W planach również szkolenia, zabawy i konkursy z nagrodami.

Letnia Akademia Aktywności to trwające przez całe wakacje nieodpłatne zajęcia sportowo-rekreacyjne, głównie „pod chmurką”, w których może wziąć udział każdy w każdym wieku! Tutaj możecie sprawdzić harmonogram Letniej Akademii Aktywności.

Na uwagę zasługują także letnie wydarzenia organizowane przez Stowarzyszenie Dopamina Lab. Fabryka Uważności i rodzinna joga w ogrodzie to propozycja dla każdego, kto chce spędzić wartościowy czas w rodzinnym gronie. Wakacyjne Laboratorium FunFabLab to warsztaty organizowane od poniedziałku do piątku, które łączą w sobie naukę i zabawę.

 

 

Czytaj więcej

Wiadomości

PKZ zaprasza na wirtualne wzruszenia i radości

Ekspercka pomoc dla osób niepełnosprawnych

Nieruchomości

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do zbycia

Pracuj z nami! Aktualne nabory w Urzędzie Miejskim