Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści
 • Wersja dla niedowidzących Ikona wersja dla niedowidzącychWersja dla niedowidzących
 • Ikona wersja dla niepełnosprawnych Wersja dla niepełnosprawnych
 • Wielkość czcionki
  Zmniejsz rozmiar czcionki
  Zwiększ rozmiar czcionki
 • BIP

Dostępne skróty klawiszowe:

 • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
 • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
 • ALT + 2 Przejście do treści.
 • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
 • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
17 czerwca 2022

Rozpoczynamy budowę kanalizacji w Ujejscu

Drukuj

Od ulicy Krynicznej rozpoczniemy 20 czerwca budowę kanalizacji w Ujejscu. W kolejnych tygodniach i miesiącach prace obejmą także ulicę Ujejską i Konstytucji.

Warta prawie 27 mln zł inwestycja to pierwszy etap budowy kanalizacji w Ujejscu. Prace – zlecone przez miasto katowickiej firmie Drogopol – są koniecznym uzupełnieniem dla zakresu wykonywanego przez firmę Budimex przy okazji przebudowy DK1.

– Zaczynamy 20 czerwca od krótkiego, bo 80-metrowego odcinka ul. Krynicznej, gdzie prace obejmą przebudowę wodociągu, budowę kanalizacji deszczowej z wlotem do Trzebyczki i zabudowę separatora substancji ropopochodnych – zapowiada Rafał Zwoliński, naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów.

Prace na ul. Krynicznej zaplanowano na około trzy tygodnie. W tym czasie możliwe będą czasowe utrudnienia: ruchem sterować będzie wtedy wahadłowa sygnalizacja świetlna.

Będzie rondo u zbiegu ul. Konstytucji, Ujejskiej i al. Zwycięstwa

Pod koniec czerwca zaplanowane na kilka miesięcy prace mają rozpocząć się także na ul. Ujejskiej: na odcinku od granicy z Wojkowicami Kościelnymi do istniejącego zjazdu na DK1, gdzie prace prowadzi firma Budimex.

Przy ul. Ujejskiej Drogopol wybuduje kanalizację deszczową (wraz z zabudową separatora substancji ropopochodnych) i sanitarną, a Dąbrowskie Wodociągi zlecą wymianę wodociągu.

– Po zakończeniu prac planujemy modernizację pasa drogowego wraz z budową ciągu pieszo-rowerowego – zapowiada Rafał Zwoliński.

Najprawdopodobniej we wrześniu zamknięta zostanie ul. Konstytucji po wschodniej stronie DK1. Tam powstanie kanalizacja deszczowa i sanitarna, przebudowany zostanie także wodociąg.

– O szczegółowych terminach prac na ul. Konstytucji będziemy informować po ustaleniu harmonogramu z generalnym wykonawcą przebudowy DK1 – mówi Rafał Zwoliński.

Naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów przypomina, że po wybudowaniu kanalizacji, u zbiegu ul. Konstytucji, Ujejskiej i al. Zwycięstwa powstanie 4-wlotowe rondo. Tarcza skrzyżowania w tym miejscu zostanie obniżona o około 2 m.

II etap bez dofinansowania z Polskiego Ładu

Opisany powyżej zakres to wstęp do realizacji kompletnego projektu – szacowanego na 68 mln zł – budowy kanalizacji sanitarnej, deszczowej, wodociągów oraz jezdni, chodników i dróg rowerowych na ul. Ujejskiej, Broniewskiego, Krynicznej i Kwiatowej.

W lutym miasto wystąpiło o 64,6 mln zł dofinansowania tej inwestycji z Polskiego Ładu. Wniosek nie zyskał jednak akceptacji. – Oczywiście nie rezygnujemy z tej inwestycji i będziemy szukać innych możliwości finansowania – zapowiedział Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Czytaj więcej

Strona główna

Mieszkańcy wybrali inwestycje do realizacji w 2023 roku

Nieruchomości

najem dzierżawa

Komunikaty

najem i dzierżawa

Wiadomości

W rok dworzec kolejowy w centrum przeszedł wielką przemianę