Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
4 października 2023

Rondo poprawi bezpieczeństwo na skrzyżowaniu ul. Staszica i Wojska Polskiego

Drukuj

Dąbrowa Górnicza pozyskała niemal 4 mln zł dofinansowania na drugi etap przebudowy ul. Staszica, który uwzględnia budowę ronda na skrzyżowaniu z ul. Wojska Polskiego i Starocmentarną.

3 931 476,95 zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na lata 2024-2025 zostaną przeznaczone na przebudowę ulicy Staszica – od skrzyżowania z ul. Ziemby do skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego i Starocmentarną.

– Wnioskowaliśmy o 50-procentowe dofinansowanie, otrzymaliśmy mniej. Oczywiste jest, że skoro powiedzieliśmy „A” i kończymy właśnie pierwszy etap przebudowy ulicy Staszica i Oddziału AK Ordona, to musimy powiedzieć „B” i podjąć się wyzwania – mówi Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

– Będziemy szukać w budżecie miasta brakującej kwoty i równocześnie przygotowywać dokumentację do przetargu – dodaje prezydent.

Poza przebudową kilometrowego odcinka ulicy, projekt przewiduje budowę ronda na skrzyżowaniu z ulicami Wojska Polskiego i Starocmentarną oraz dokończenie budowy drogi rowerowej wzdłuż ulicy Staszica i przez ulicę Wojska Polskiego połączenie jej z drogą rowerową w parku Hallera.

Kończy się pierwszy etap przebudowy ul. Staszica i Oddziały AK Ordona

Rozpoczęta w lutym tego roku inwestycja objęła m.in. budowę niemal 2-kilometrowej drogi rowerowej od ul. Hotelowej do ul. Ziemby.

Ulica Staszica zyskała kanalizację deszczową, wzmocnioną podbudowę oraz nową nawierzchnię. Wzdłuż części trasy – poza drogą rowerową – powstał także chodnik.

Ważną częścią inwestycji była budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Staszica z łącznicami DK94 i S1. Skrzyżowanie o ruchu okrężnym ma poprawić bezpieczeństwo oraz wpłynąć na upłynnienie ruchu.

Wszystkie prace mają zakończyć się do końca tygodnia. Wtedy też rozpoczną się odbiory inwestycji i po uzyskaniu pozytywnej opinii Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, można będzie otworzyć łącznice z S1 i DK94.

Pierwszy etap przebudowy ul. Oddziału AK Ordona i Staszica kosztował 10 mln zł. I w tym przypadku  miasto pozyskało ponad 3,8 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Czytaj więcej

Biznes

„Lokal na start” po raz dziewiąty czeka na przedsiębiorców

Nieruchomości

Wykazy nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

Wiadomości

Nie bądź obojętny na sytuację bezdomnych

Rekreacja

Twarde Pierniki nie odpuściły. Torunianie z Dąbrowy wywieźli wygraną