Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
20 sierpnia 2020

Remont Środowiskowego Domu Samopomocy

Środowiskowy Dom Samopomocy w Dąbrowie Górniczej otrzymał środki na remont siedziby głównej przy ul. Morcinka 15 oraz filii przy ul. Swobodnej 59. W sumie to 76 673 zł. Prace rozpoczęły się 5 sierpnia.

W filii ŚDS zaplanowano malowanie ośmiu sal dydaktycznych wraz z montażem odbojów przeciwuderzeniowych do ścian oraz malowanie korytarzy, w których mieszczą się szatnie. Z kolei, w siedzibie głównej SDŚ w zakresie robót znalazło się malowanie 5 pomieszczeń, w których prowadzone są zajęcia dydaktyczne oraz terapia indywidualna dla podopiecznych. Zaplanowany remont ma na celu także adaptację jednego z pomieszczeń placówki na archiwum oraz na szatnię.

Cieszymy się, że otrzymaliśmy środki na remont w czasie wakacji. Korzystając z uprzejmości dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych, pani Violetty Trzciny, która udostępniła nam dodatkowe pomieszczenia szkoły, mogliśmy kontynuować swoją działalność i bez przeszkód prowadzić zajęcia terapeutyczne dla naszych podopiecznych – mówi Paulina Ochenduszko –Szostak, dyrektor ŚDS w Dąbrowie Górniczej.

Pieniądze pochodzą z rezerwy celowej państwa z 2020r. przeznaczonej na rozwój sieci ośrodków wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi- program kompleksowego wsparcia dla rodzin „za życiem”. Remont pomieszczeń nie tylko poprawi ich funkcjonalność, ale wpłynie też na estetykę obiektu.

Środowiskowy Dom Samopomocy istnieje w naszym mieście od listopada 1997 roku. Jest ośrodkiem wsparcia, który powstał by pomagać osobom z zaburzeniami psychicznymi i niepełnosprawnych intelektualnie. Posiada 60 miejsc dla osób rehabilitujących się w systemie dziennym od poniedziałku do piątku w godzinach 700 – 1600. W filii ośrodka z opieki specjalistów może korzystać 20 osób dorosłych osób ze sprzężoną niepełnosprawnością i spektrum autyzmu.

Zadaniem placówki jest dążenie do pełnego i samodzielnego funkcjonowania psychospołecznego osób zmagających się z różnymi problemami natury psychicznej. Można tutaj liczyć na wsparcie wielu specjalistów tj. psychologa, pedagoga, instruktorów terapii zajęciowej, opiekunów, asystentów osoby niepełnosprawnej, pracownika socjalnego.

 

Czytaj więcej

Wiadomości

Ważne zmiany dla kierowców i właścicieli pojazdów

Wiadomości

Powstaje centrum przesiadkowe, zmienia się układ drogowy

Nieruchomości

Nieruchomości do oddania w najem i dzierżawę

Wiadomości

Strzemieszycka tymczasowo dostępna dla ciężarówek