Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
10 października 2022

Przetargi na nieruchomości w Kazdębiu. Można na nich ulokować produkcję i usługi

Drukuj

Dwie kolejne działki w kompleksie inwestycyjnym „Kazdębie” trafiły do sprzedaży. Oferty na ich zakup przedsiębiorcy mogą składać do 28 listopada.

Pierwsza z działek ma powierzchnię 0,9857 ha. Cena wywoławcza wynosi 1 mln 619 tys. 80 zł. Przed przystąpieniem do przetargu, do 28 listopada, trzeba wpłacić wadium w wysokości 323 tys.816 zł. Nieruchomość w planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczona jest jako teren zabudowy produkcyjno-usługowej. Szczegółowe informacje

Druga nieruchomość jest o powierzchni 2,0510 ha, a cena wywoławcza opiewa na 3 mln 275 tys. 310 zł. Wadium za udział w przetargu wynosi na 655 tys.62 zł. Termin wpłaty to 28 listopada. Tak jak przy pierwszej działce, plan zagospodarowania przewiduje dla tego obszaru produkcję i usługi. Szczegółowe informacje

Otwarcie ofert nastąpi 2 grudnia. Do zaoferowanych cen doliczony zostanie podatek VAT.

W Strefie Aktywności Gospodarczej „Kazdębie” nieruchomości – o łącznej powierzchni prawie 2,5 ha – posiadają już trzy firmy. Szlaki przetarł Calmtec. Zakład zajmujący się cięciem laserowy blach oraz gięciem elementów stalowych kupił działkę w marcu, a w sierpniu dokupił drugą. Na pierwszej buduje już halę produkcyjną. W czerwcu właścicielem na tym obszarze została firma JM Stale, wytwarzająca prefabrykaty zbrojeniowe dla budownictwa, a także spółka Alnet, produkująca klamki i okucia do okien.

Dobre miejsce dla małych i średnich

Działki w Kazdębiu są wyrównane i uzbrojone. Grunty przygotowane zostały z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach, które w Dąbrowie Górniczej chcą uruchomić albo rozwijać działalność. Są uzupełnieniem dąbrowskiej oferty dla inwestorów. Duzi, którzy np. potrzebują więcej miejsca dla hal produkcyjnych, mogą prowadzić działalność w strefie gospodarczej „Tucznawa”. Ci, którzy ulokują się w Kazdębiu, będą mogli z nimi kooperować, podejmując np. współpracę jako podwykonawcy. Tereny leżą niedaleko od siebie i mają dobre połączenie drogowe.

Więcej o atutach tego miejsca można znaleźć na stronie www.dabrowa-gornicza.com/kazdebie/

Poza zaoferowanymi teraz działkami, w Kazdębiu wolne zostają jeszcze niespełna 4 ha. Na kompleksowe przygotowanie całego terenu miasto pozyskało blisko 20 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa śląskiego.

1 grudnia odbędą przetargi ustne na sprzedaż dwóch nieruchomości w strefie gospodarczej „Tucznawa”. Tam do nabycia są działki o powierzchni niespełna 1,13 ha i ponad 2 ha. Na gruntach można m.in. postawić zakłady produkcyjne. 

Aktualności dla prowadzących działalność gospodarczą w mieście, dotyczące m.in. uzyskania wsparcia, a także informacje dla inwestorów zainteresowanych pozyskaniem nowych terenów do prowadzenie biznesowych przedsięwzięć, na stronie dabrowa-gornicza.com

Czytaj więcej

Nieruchomości

Przetargi na sprzedaż nieruchomości położonych przy ul. Kasprzaka 25, ul. Górki 5 i ul. Polcera

Strona główna

Będziemy czujni – będziemy bezpieczni

Strona główna

Stypendia dla najlepszych

Wiadomości

Mamy powody do dumy. Kończy się modernizacja dworca